Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Neck #181 üzenetére

    "Dooo kolléga fotói közelítik meg, de ott is látszik, hogy messze nincs annyi részlet, és jóval közelebb kellett menni hozzá - vagy bejön, vagy nem."

    Ne is haragudj, ezek eleve nem olyan helyről lettek fényképezve, mint a tiéd. Szerintem elég egyértelmű melyik pozícióból, és milyen kamerával könnyebb fényképezni egy szitakötőt, és az nem az, amiben én készítettem. Mellesleg meg ahogy írtam is, rontott a feltöltés a fényképen, szóval véletlenül sem látszik mennyi a valódi részlet, vagy mennyire éles az eredeti kép, de, és ez fontos de, láthatóan bőven megállják a helyüket a te képeden látható szitakötővel szemben, részletességben is, mindenben, ezt mindenki látja, aki ránagyít a te képedre a Drive-ban (tehát nem állja meg a helyét, hogy "messze nincs annyi részlet", mert egyértelműen van, az egyedüli különbség, hogy nálam sokkal szűkebb volt a fókusztartomány, mert nem teleobjektívvel, messziről fényképeztem, gondolom ez evidens azoknak, akik legalábbis hobbiból szoktak fényképezni).
    Ja és én vágtam is a képekből (vagy más szóval belenagyítottam), elég sokat (azért, hogy butítva is értelmezhető legyen a jelenlévőknek, hogy mi is van ott). Ennyire azért én sem bírtam volna közel menni.

    Amúgy miről is szól ez a vita? Arról, hogy egy teleobjektíves kamera jobb képet csinál messziről, mint egy apró, másodlagos kamera egy mobilon? Jé... ennek az ellenkezője fel sem kellene, hogy merüljön. Nincs miről beszélni/vitázni. Senki sem állította ennek ellenkezőjét. Sőt, ahogy látom te is ugyanezt mondod egy kommentel később, szóval... be is fejezhetjük, az "ilyet mobil nem tud" dolgot. Legtöbbször értelmetlen.
    Máskor meg egyértelműen tud jót a mobil, főleg ha fixen a főkameránál maradunk (illetve a fényképezőgépek, kb.18mm-es alapállásánál, hisz ez a legigazságosabb felállás), és nem kezdünk bele mindenféle 300mm-es zoomolásokba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák