Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • supercow

    őstag

    válasz Reverting #37116 üzenetére

    Lehet, de engem nem zavart, nem láttam számottevő különbséget. Tudom hogy nem 1080p csak 540p de én nem a pixelek miatt nézem a filmet, csak élvezem. "filmeknél azért érezhető" .. lehet hogy másnak ez fontos és nem bír ezzel élni, de én nem érzek problémát.

    In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Reverting #37116 üzenetére

    Igen, csak jelen esetben az ő TV-je 47", amit kb. 1,8 m-ről kellene nézni, hogy teljes legyen a FullHD élmény. Kétlem, hogy ennyiről nézné (bár lehet...), na, innentől veszíti érvényét az, hogy nem FullHD. Mert igazából tökmind1. Mivel az estek többségében úgysem 3D-zel, a nélkül meg FullHD, így szerintem ezt megéri beáldozni az előnyökért. (nincs villódzás, olcsó szemüveg). Persze aki 100%-ban a tökéletes élményre törekszik, annak ez "csonkítás", de szerintem elég kevés az, aki optimális távolságból nézi a TV-jét, főleg úgy, hogy ugye egy 720p-s PS3 játék esetében már rögtön (47"-nál) 2,7-m-re nő ez a távolság, tehát vagy hátrébb kell ülnöd 1m-el, vagy aTV-t kell tologatnod, hogy ne legyen ronda a kép. Számomra teljesen életszerűtlen, hogy valaki attól függően tologatja a TV-t (vagy a fotelt), hogy éppen TV adást, 720p-t vagy épp FullHD-t néz.

    Persze erre az lenne a megoldás, hogy a TV adáshoz "még jó", 720p-hez pont passzoló TV-t veszünk, és mellé egy FullHD projektor a mozihoz...csak nincs fölösbe még a TV-n felül a legtöbb embernek 6-800.000 Ft-ja egy rendes projira meg vászonra. Tehát marad az, hogy belövőm úgy a TV-t méretét, hogy a lehető legnagyobb, ami még anyagilag belefér, és a távolságot úgy, hogy a TV adástól se hányjam el magam, és a FullHD is "kevésbé" csorbuljunk. Szegény ember vízzel főz...ilyen esetben mondjuk a 47"-os TV esetében olyan 2,7-3 m-ről valószínűleg nem okoz komoly hátrányt, hogy a függőleges képpontok "feleződnek" a passzív 3D miatt.

Új hozzászólás Aktív témák