Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atitm

    csendes tag

    Sziasztok. Inkább csak olvasok, de ezt most megosztom veletek. Veszprém, talán az egyetlen normális elektronikai bolt: gondoltam rákérdezek mikor lehet megnézni végre élőben egy Pana 50-est. Majdnem kiröhögtek. Szinte biztos, hogy kiállítva nem lesz. Állítólag látták őket, képminőséget gyatrának minősítették: fehér nincs, a feketére is legyintettek. Segmented LED-del példáloztak. Egyedül a színekre mondták, hogy megfelelőek. Mondták, hogy olvassak el teszteket, mert ott is lehuzzák őket. A két nagy szerintem mást írt. Nem igazán tudom hova rakni az egészet.

    Egyébként az is érdekes, hogy megyeszékhelyen nem lehet az új szériát megnézni. Legalábbis én nem tudok róla. Legutóbb a "szakértők" is furán néztek, mikor betértem.

    A Pana elgondolkodhatna, hogy marketing téren valami igen nincs rendben. Az eladó az egyszeri vásárlót simán meg tudja győzni, tehát nem hiszem, hogy nagy ördöngősség lenne több plazmát eladni.Gerilla-marketingre ugyanúgy kell válaszolni. Meddig tartana jattolni, molinózni, bemutatótermet összerakni!? Könyörgöm, legalább megyeszékhelyen legyen már TV!

  • atitm

    csendes tag

    válasz atitm #13208 üzenetére

    Bocs, lejárt a szerkesztési idő.

    Azt még hozzátenném, hogy az alsóbb kategóriákkal volt bajuk. GT és VT ok, de az ST-t már lehúzták.

  • atitm

    csendes tag

    Sziasztok! ST50 lenne a kiszemelt. Jelenleg várok az év végi áresésre és garancia akcióra (bár ez utóbbival kapcsolatban nagyon lelomboztak két Panashopban is :( )
    Közben gondoltam utána járok, hogy mely médialejátszó lenne számomra a legjobb. Mivel az erősítőn nincs hdmi csati, szükségem van Coax kimenetre (az optikaiba a TV megy majd), továbbá fogadjon merevlemezt és valahogy oldja meg, hogy a DD és DTS kerüljön ki a digitális kimenetekre (akár HD hang dekódolásával is).
    Kb. 35-40e körül kezdődőn vannak lejátszók. Nekem a Popcorn A-300 a legszimpatikusabb (hangtalan, kulturált menü, stb). A kérdés, hogy valóban ér-e 30-cal többet egy Asus, Xtreamer, stb. lejátszóhoz képest, tekintve, hogy ST50 a tv.
    Sem audiofil, sem videofil nem vagyok. Egy tisztességes minőségre törekszem mindenből.

  • atitm

    csendes tag

    válasz DM-Fan #14306 üzenetére

    @BBéci, DM-Fan
    DUNE HD TV-301-esen van egy kimenet, ami nekem jack-nek tűnik. Láttam olyan képet, ahol csak annyi van odaírva, hogy AV OUT (Dune honlap), meg olyat is ahol AV OUT (COAX) van (eDigital). Lehet láma dolog, de nekem új, hogy ilyen Coax csati is van. A leírást nézve digitális lesz az, csak nekem furcsa.
    A NetGear NeoTV-550-nel kapcsolatban még nem láttam utalást arra, hogy van Coax digitális kimenet.
    Sajnos a Coax mindenképpen kell, mert csak 1-1 coax és optikai van az erősítőn, a TV-n meg csak optikai van.
    Lehet hülyeség, de a Popi mellett szól az is, hogy a GUI elég tetszetős. A Dune-t még nem vizsgáltam meg jobban, de a többi számomra kiábrándító volt.

    @Viktor81
    Én is azt remélem, hogy csak taktiáznak, de az arcukat látva elég pesszimista vagyok.

  • atitm

    csendes tag

    válasz DM-Fan #14367 üzenetére

    Nem lehet, hogy az a wifi antenna csatlakozó? A wifi elvileg opcionális. eDigitalon ott figyel ez antenna.
    A hivatalos oldalon találtam utalást coax-ra:
    Transmission of Digital Audio to AV Receiver via Optical/Coaxial Cable
    An optical Toslink-Toslink or coaxial (75 Ohm) audio cable shall be used (not included)...

    [ Szerkesztve ]

  • atitm

    csendes tag

    Először is kösz mindenkinek a haldokló magyar plazmapiacot életben tartó topicért ;)
    50ST50 beszámóló +1-2 kérdés a végén...
    Alapvetően pozitív a véleményünk. Nem tudtunk ideális körülmények között összehasonlítást végezni, de a hülye elveim miatt amúgy sem akartam GT-t vagy VT-t venni és LCD-nk sem volt. Szóval nekünk tetszik a képe, tényleg élmény jobb minőségű filmeket megnézni rajta.

    Szállítás: abban a kocsiban, ami nekem hozta, abban állítva volt. GLS srác kihangsúlyozta, h ő megnézte, hogy szabad szállítani. Teljesen új tv volt.

    Sávosodás: van. DE! Közel sem olyan mértékű, mint amilyenre számítottam. Még foci alatt is alig látszik, és csak akkor látom, ha azt keresem.

    Pixelhiba: Jobb felső sarokban egy pislákoló piros, ami az elmúlt pár napban már alig pislákol, már azt hittem, teljesen megjavult. Egyéb nincs, vagy nem találtam. Ez számomra simán belefér.

    Tápzaj: ez már nehezebb kérdés. Mondjátok, hogy szinte mindig van valamennyi, és néha hangos is. Sajnos nem tudom, mi számít már hangosnak. Ami biztos, hogy van. CRT-m is cicergett, és ez is legalább annyira hangos. Világos képnél természetesen erősödik. Teljes csöndben 5-10-es hangerőn is hallom, ha fülelek (3 méterre, fal előtt 25 centire van). Mondjuk alapvetően idegesítenek a zörejek/zajok. Ki tudom zárni, ha leköt a műsor vagy ha nem oda koncentrálok, valamit a lejátszó merevlemeze is van olyan hangos, de kicsit zavar a dolog (főleg úgy, hogy Topanka társunk még mögéhajolva sem hall tápzajt, bár az GT). Eddig mindenki lebeszélt arról, hogy emiatt visszaküldjem....

    Ha esetleg leendő vásárlóknak van kérdése/kérése, szívesen segítek, ha tudok.

    @Szakik felé
    És most az én kérdéseim. Nincs kalibrálva, true cinema-n megy, minden alap, kivéve a gamma 2.4. Vajon a feketének tényleg ilyennek kell lennie? Homogén fekete teljesen sötét szobában egyértelműen 'világít' (lásd 1. kép). Ez jelenleg a referencia szint? Egy előző hozzászóló is említette, hogy többet várt az elmondások alapján. Ha ennyit tud a technika, akkor elfogadom, mert ha normál tartalmat nézek, akkor a feketét már nagyon nehéz elkülöníteni a kávától. Próbáltam teljesen lehúzni a fényerőt, de akkor is ilyen.

    Továbbá apró, kb 1-2 pixel vastag sávok ugrálnak (jobban nem tudom leírni, 2. kép,) a homogén feketén. Ez normális?

    Szerviz menüben a SRV-TOOL mellett oda van írva, hogy DYNAMIC. Másnál is ez van odaírva? Egyébként mikor bemegyek a menübe, akkor a kép jellege megváltozik. Dinamikus beállításra hasonlít, ezért gondolom, hogy ez a dinamikus beállítás csak a szerviz menüre vonatkozik.

  • atitm

    csendes tag

    válasz nuke7 #23891 üzenetére

    Ez csak homogén feketén ilyen látványos. Ha tartalmat is nézek, akkor sokkal jobb a helyzet. Olyan esetben, amit Te írsz, én sem nagyon tudom hol van vége a képnek és hol kezdődik a film. Gondolom a szem reagál a dolgokra, és kevésbe tudod a feketéket elkülöníteni, ha van valami világos is. 2.2-es Gammát én speciel világosabbnak érzem...

  • atitm

    csendes tag

    válasz DM-Fan #23895 üzenetére

    Persze, nem vártam tökéletes korom feketét, csak ez meglepett egy kicsit. Normál mozifilmnél szinte tökéletesnek érzem, mert ott a világosabb részek elnyomják ezt. Nem igazán tudni hol kezdődik a káva.
    Egyébként nem tudom, mennyire látszik a képen, hogy 'világít' a fekete. A záridőt addig próbálgattam (3-10 mp) manuális beállításon, amíg kb. vissza nem adta az eltérést a káva és a kijelző között a fényképező kijelzőjén. Természetesen amikor laptopon nézem, a kijelzőjét állítgatnom kell, hogy kijöjjön a különbség, mert van 'meredekség', ahol nincs is különbség.

  • atitm

    csendes tag

    válasz tamáspapa #23925 üzenetére

    Simán nyilakkal odanavigálsz a kívánt nyelvekre, gondolom magyar, majd mindegyiken OK. Utána a hangolni kívánt módokat OK-val kiválasztod, vagy kiveszed a pipát, majd indításra navigálsz, és ott is OK. Én nem találkoztam semmi problémával (Digi). Tekergett utána kb 3-5 percig és kész.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák