Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sambenez

    addikt

    válasz Joshi #87359 üzenetére

    Azért nem érted, mert lehet nálad hegyekben áll a pénz otthon. Azért a 400k-hoz a +2-300 az 1,5-2x-es különbség. Ha valakinek "csak 400k" van tv-re, és van eladó 65-ös plazma ami megfelel neki akkor ne vegyen semmit vagy vegye meg a plazmát?
    Mellesleg nem kell 400k egy 65-ös használt plazmára. Nekem elég volt rá 200 meg egy kicsi is. Igaz nem pana hanem Samsung, de nem hinném, hogy szégyenkeznie kellene még egy Pana VT60 mellett sem.

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Joshi #87359 üzenetére

    Azt a 4K felbontás fölöslegességére értettem, amit továbbra is tartok, mert szerintem 85” alatt nem igazán van létjogosultsága, maximum ha valaki 1-1,5 méteren belülről néz mindent. A mostani HSZ-emben is utaltam rá, hogy nem a 4K felbontás maga a nagy szó az új techológiában, hanem a megnövelt színtér és dinamikatartomány, illetve az extrém magas bitráta és az ahhoz tartozó növelt mintavételezés. A HDR-re nemigen írtam olyat, hogy fölösleges lenne.
    Váltani biztosan nem fogok OLED-re, amíg megy a 65VT60, egyrészt mert anyagilag ráfizetéses lenne a történet, másrészt meg olyan szinten kielégít a képe még fullHD-anyagból is, nemhogy 4K-ból, hogy teljesen fölösleges lenne. Persze, ha egyszer váltani kell, akkor csakis OLED, semmi más, illetve majd moziszobába vetítő.

    Ijk: persze, a HDR-lemez még nem garancia, hogy lejön majd a faladról, ahhoz kell a minőségi TV is, nyilván nem egy alsó-középkategóriás LCD-től kell várni, hogy majd HDR-anyaggal lenyomja a plazmát, mert nem fogja, 4K és HDR-képesség ide vagy oda. Ahhoz kell a jó OLED, vagy a felsőkategóriás LCD.
    Méretben én is örülnék a 100”-nak, de az projektort leszámítva nem realitás, ott meg a képminőséget nem győzöd megfizetni. Ezért lesz jó kompromisszum egy 75”-os, vagy 85”-os OLED, ha normalizálódik majd az ára és picit reszelnek még a mozgóképfelbontáson, illetve a panelamortizáción is. Addig meg van idő, a VT60-am még nincs 5 éves, az első Pana plazmám meg már 11 lesz és köszöni szépen, gond nélkül üzemel a szülőknél mai napig minden nap, szóval bízok benne, hogy nem holnap kell elköltöztetni a sufniba.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Joshi #87359 üzenetére

    800k volt a legolcsobb 65"-os oled (tehát pontosan 400-al drágább) amikor vettem a vt60-at még két ev garival, uhd/hdr anyag alig, de legalább 3d-t nem tud egyik sem, pedig az fontos nekem. Jelenleg meg ott tartok hogy majd az új lakásban a 3m-re 100" alatt minden játékszer.
    Jelenleg maximum annyit bántam meg hogy nem eleve projektort vettem, de mivel hely nem lett volna, legfeljebb a dobozában nézegetem. 800k-t nekem nem ért volna semmilyen 65"-os tv-t.
    Persze most már a plazma sem ér szerintem 200-300- nal többet, még 65vt60 sem.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák