Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reedly

    tag

    válasz BBéci #87113 üzenetére

    Így már értem az AVR-t. A forrás egy analóg bakelit lemezjátszó és az utána következő láncszemek is ehhez illeszkednek. Egy megoldás marad, ha nem lesz jó az új tv hangja és az a külső dac. Próbáltam a média player beépített dac-ját is, de azok is általában egy filléres vackok. Toshiba estore és Zappiti, vagyis Dune. A zappiti amúgy nagy előre lépés volt a kép terén, de a hangja siralmas. A popcorn 400-500-as valamelyik típusában van sabre dac, ami már jónak számít elméletileg, de nem hallottam még. A tv dac-ját használva, nincs hiányérzetem, a mély nem dübörög, torzít, a magas nem idegesítő sziszegés, a beszédhang is - ami fontos - teljesen rendben van. A tér érzet is jó. Volt AVR is nálam, de sokkal jobb hangot produkált egy régebbi közép kategóriás cd játszó dac-ja. Az erősítő nyers volt. Biztos van abból is jó ilyen téren is, de nem a 100 ezres kategóriában. Ami megérte a pénzét az egy Cambridge audio dacmagic volt. A tv hangját felülmúlta de a cd-jét nem, így elváltak útjaink. Lehet, hogy beszerzek majd megint egy dacmagic-ot. Dobna mindenen, internet rádió, koncert filmek hangja, meg persze a filmeké.

Új hozzászólás Aktív témák