Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz Ijk #83732 üzenetére

    "De kifelejted a kepletbol hogy a magyar társadalomban sajnos elég erősen benne van a külsőségek iránti presztízs. Inkább elkoltik a gatyajukat egy telefonra, vagy hitelbe verik magukat egy kocsi miatt csak nekik is meglegyen."

    Nem, nem felejtem ki, hisz ezt magam is leírtam, számoltam ezzel is. De látom, amit látok, elég jelentős a tehetős réteg. Persze, nyilván nem Kelet-Mo.-gal kell összevetni Budapestet, de azzal is számolj, hogy a jobb munkalehetőségek miatt jelentős vidéki lakosság költözött és költözik fel mai napig is a fővárosba, vagy annak agglomerációjába, szóval a boldogulni vágyók jelentős hányada - egyéb lehetőség híján - előbb-utóbb itt köt ki.

    "Na a tv tipikusan nem presztízs termék itthon, habár az is egyre fontosabb."

    Szerintem egyre inkább az! Évek óta az a vezető termék minden karácsonykor.

    "De ha jól tudom az itthoni atlagfizu nettó 160-180k, na ennyiből nem fognak tömegek nemhogy 1 millás de 300k-s tv-ket sem nagyon venni."

    Itthon 3 éve volt ennyi a nettó átlagkereset, ma már picit magasabb! Márpedig azért sokan keresnek átlag felett, pláne Budapesten és környékén. Ráadásul ne felejtsd, hogy jobb esetben 2 fizu is hazamegy egy hónapban, sokan pedig másodállásban is dolgoznak. Egyáltalán nem elérhetetlenek tehát ezek a termékkategóriák nagyon sokaknak. Jó, nyilván nem a frissen iskolapadból kiesett diákokra kell gondolni, mint potenciális vásárlóerőre - bár, ott sem mindegy, hogy milyen iskolapadból esett ki, milyen képzettséggel és milyen munkahelyre, mert egyes pályakezdők sem feltétlen panaszkodhatnak béreket tekintve, ha hiányszakmába csöppennek bele.

    "Nem akarok itt munkabér és gazdasági vitába menni, csak azt mondom hogy a mobiltelefon kb semennyire nem reprezentatív ertekmero itthon."

    Nem is értékmérőként hoztam fel, hanem hogy érzékeltessen, hogy miket képesek előtérbe helyezni az emberek az igazán fontos dolgokkal szemben és hogy mennyit képesek az előtérbe helyezett dolgokra elkölteni.

    De ez tényleg nagyon OFF itt már!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák