Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ispy

    veterán

    válasz tmscsaba #83483 üzenetére

    Az, hogy mi lesz 10 év múlva majd meglátjuk.

    A 3D-ben is sokan hittek, hogy világmegváltó technikai újdonság lesz, aztán már most kiderült 3-4 év alatt, hogy otthoni felhasználásnál egyszerűen nem jó.

    A tény pedig az, hogy az átlagos tévé nézési távolság 2,5-4 méter között van valahol, szóval a téve nem hogy nem tölti ki a látóteret, hanem a közelében sincsen (50'' feletti tévék piaci aránya nem tudom pontosan mennyi lehet, de nem hiszem, hogy több, mint 10%).

    Szóval a kép hajlítás jó dolog, hasznos is, csak egy 4 méterre lévő 50'' tévénél haszontalan.

    "Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

  • Kernel

    nagyúr

    válasz tmscsaba #83483 üzenetére

    Szerintem te továbbra is el vagy tévedve, egyrészt a topik miatt is (plazmakijelző nem lesz hajlított), másrészt kényszeresen iMax 3D moziba képzeled magad. Vagy a másik véglet:

    ...de ha egy 65"-os képernyőt nézel 1.30 centiről 4K felbontás mellett, hogy lásd a 4K tartalmat

    Te egyébként állandóan ezt csinálod, így nézel otthon TV-t? Valódi 4K tartalommal?

    Kiemeltem, mert úgy látom, hajlamos vagy mellőzni dolgokat, tényeket. Erre is valahogy elfelejtettél reagálni.

    A Feszty-körképpel pedig továbbra is csak kiröhögteted magad. Normálisan megindokolni nem tudod, hogy egy 100 éve festett körképnek mi köze a kétdimenziós képalkotáshoz és leképezéshez.

    A filmeket például nem körkamerával készítik, szerintem.

    Van aki mindenkinél jobban próbálja tudni a már drága pénzen kikísérletezett és még drágábban (nem ok nélkül) legyártott technika ellenére is nem akarja elismerni bizonyos kidolgozott eredmények létjogosultságát.

    Kicsit kezdesz belezavarodni a körmondatokba, nagyképű halandzsa jól megy, értelmes fogalmazás már kevésbé. 3D TV-ket is jól kitalálták, azóta már elismert bukásnak számít, kereskedelmi szempontból. Pedig a mozgókép történelmében a 3D nagyobb áttörésnek számít, mint egy hajlított kacat.

    Mint sok újdonság, a hajlított kijelző is nagyban épít a sznobizmusra. Ha TV-gyártó lennék, bizonyára én is igyekeznék kihasználni az emberi hülyeséget. Lényeg a profit. De nem is az a gond, ha valakinek az tetszik Csak amit itt be akarsz magyarázni indoklásként, az már kicsit súlyos. Félrebeszélsz, összemosol dolgokat.

    Végül ismételten felhívnám a figyelmet, hogy voltaképpen te jöttél ide trollkodni és offolni ebbe a témába. Végtelenbe hajló szövegeidre nem biztos, hogy mindenki kíváncsi. Alapvetően én sem, mert inkább fárasztó, mint tartalmas.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák