Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mayday00

    őstag

    válasz KTTech #51828 üzenetére

    Mi van akkor, ha 3 év múlva sem lesz még valós 4K film? :D Mit fogsz rajta nézni? :D

    "A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz KTTech #51828 üzenetére

    Nekem sikerült beleégetni a Galaxy S kijelzőjébe a Sygic sebességkorlát kijelzését. Élénk piros karika, benne a számmal, mint a KRESZ tábla, ami mindig a jobb felső sarokban ült, ha kocsikáztam (mindig el volt indítva pl. a traffipax jelzés miatt, és "csak úgy" akkor is ha tudtam hova megyek). És PDP-vel ellentétben ezt nem lehetett csak úgy "kimosni". Igaz, ezt már csak akkor vettem észre, mikor eladás előtt átvizsgáltam, és persze 50-60" körüli TV méretben még 4k felbontással is sokkal nagyobbak a pixelek, így fajlagosan sokkal tartósabb lehet a foszforrétegük (na meg nem kell napfényben használni, elég sötét szobában).

    Az előnyök pedig nyilvánvalóak. Extrém kontraszt, tetszés szerint akár még CRT-hez közelebbi duty cycle, mindezt könnyebben kivitelezve magasabb pixelsűrűséggel. Egyértelműen jobb technológia, mint a PDP, csak PDP-vel ellentétben itt nem tudom mi okuk lesz a jobb modelleket viszonylag olcsón adni (mint pl. az ST50 széria árazása volt). Az utóbbi években mi kvázi lefejtük a vergődő üzletágat. Ha minőségükhöz mérten árazták volna a PDP-ket az utóbbi években, akkor nem lett volna ilyen rózsás a helyzet, és ennyire jó vétel a PDP. Az OLED-nél mi indokolja, hogy olcsón adják a jót?

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák