Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #61275904 #6174 üzenetére

    Nem feltétlen Blu-Ray lejátszóra van szükség, megteszi egy olcsóbb médialejátszó is, ha alá tudsz dolgozni PC-vel, pl. WDTV. Ez olyan 25-30 eFt körül mozog, persze ehhez még kell egy külső vinyó.

    Ezen felül szóba jöhet pl. a PS3 is, ami ugye szintén igen jó Blu-Ray lejátszó, ráadásul next-gen konzol is, én PS3-at használok több mint egy éve nagy megelégedettséggel.

    Ezen felül a PC-det is rákötheted közvetlenül és meghajthatod a TV-t HD-anyaggal.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mozso26 #6176 üzenetére

    PC-t nem kötök a plazmámra, így nem tudtam még kipróbálni, de PS3-nál a 720p címek is teljesen korrektül néznek ki, a TV-d úgyis saját natív felbontására konvertálja a jelet. Arra viszont számíts, hogy egy 1024x768-as jel felskálázva azért nem úgy néz ki, mintha 1:1-ben 1920x1080-as jelet küldenél rá. Részletgazdagabb lenne a játék a nagyobb felbontásban, kevésbé lennének pixelesek az élek, akárcsak a DVD vs. Blu-Ray esetében.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mozso26 #6178 üzenetére

    Nem értem a vacilálást. Ennyiért simán Pana-t is kapsz ilyen paraméterekkel, ami jobb, akkor miért akarsz LG-t, ami köztudottan gyengébb?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #61275904 #6181 üzenetére

    Nem. Ez a készülék arra jó, amire egy átlagos DVD nem képes: a 720x576-nál nagyobb felbontású (pl. 1280x720, vagy 1920x1080) anyagokat (többnyire az ilyen-olyan forrásból beszerzett .mkv kiterjesztésű HD-filmeket) is lejátssza, azokon külső fájlból feliratot jelenít meg.

    Természetesen olyan felbontásra skáláz fel, amilyet beállítasz neki (720p, 1080p, stb.), tehát pl. a DivX-et is felskálázza (mondjuk ez a TV-d is megtenné az 576i-s jelből, asztali-, DivX lejátszására képes DVD-lejátszóról), de ettől a DivX minősége még nem lesz HD, hiszen nem olyan részletgazdag az anyag, csak a felbontása fog a TV-éhez igazodni.

    A My Passport a WD fejlesztése, egy külső mobil winchestert takar, ami különböző kapacitású modellekként kapható:

    My Passport modellek az árgép.hu-n

    Nagyon "csinos" jószágok, tényleg nem sokkal nagyobbak egy útlevélnél. Ettől függetlenül elvileg bármilyen külső USB-s rack-ben csatlakoztathatsz hozzá külső vinyót, azért írja a System Requirements-ben, mert muszáj valamilyen vinyót csatlakoztatnod hozzá, mert beépített nincs neki. A WD meg nyilván a saját termékét fogja ajánlani hozzá, ezért szerepel csak ott a My Passport.

    A WD TV, mint eszköz maga azt a problémát hivatott áthidalni, hogy ugyan számos forrásból fellelhetők a neten HD-tartalmak, azonban azokat az asztali DVD-lejátszók megjeleníteni nem tudják, meg egyébként sem olyan méretűek ezek a fájlok, hogy azokat akár kétrétegű DVD-re is ki lehetne pörkölni, leginkább Blu-Ray íróra volna már szükség ezek archiválásához. Ugyanakkor sokaknak probléma, hogy a számítógépük nem egy helyiségben található a TV-jükkel és probléma volna a kábelezés. Ezen próbál segíteni ez az eszköz: egy nagy kapacitású vinyóra igen sok HD-anyag fér, ezt csatlakoztatod ehhez a parányi eszközhöz és már tudod is nézni a letöltött HD-filmjeidet a TV-den, HD-minőségben, felirattal.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #61275904 #6182 üzenetére

    Először is nem Blue Ray, hanem Blu-Ray.

    Másodszor nem tudom, hogy mikor készült ez a cikk, de amiatt nem kell aggódnod, hogy a az 50X10-ed ne tudná megjeleníteni bármilyen Blu-Ray lejátszó, vagy egyéb HD-eszköz képét. Akár 720p, akár 1080p felbontású jelet is küldesz rá, a TV-d azt fogadni képes és a jelet a saját natív felbontására (1366x768) fogja konvertálni minden gond nélkül. A Pana plazmáinál ez már nem jelent problémát, fel is tüntetik mindig a technikai specifikációk között, hogy milyen üzemmódban képes működni a TV.

    Ez az 50PX10 esetében így néz ki:

    Alkalmazható pásztázási formátumok: 525 (480)/60i, 525 (480)/60p, 625 (576)/50i, 625 (576)/50p, 750 (720)/50p, 750 (720)/60p, / 1125 (1080)/50i, 1125 (1080)/60i, 1125 (1080)/24p (HDMI only), 1125 (1080)/50p (HDMI only), 1125 (1080)/60p (HDMI only)

    Tehát nem lesz semmi gondod a Blu-Ray-jel sem, a TV a 24p üzemmódot is tudja 1080-as felbontáson is fogadni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #61275904 #6183 üzenetére

    A 10 eFt alatti kategóriában gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy milyen kábelt veszel. Mivel digitális jelátvitelről beszélünk a kábel karakterisztikája sokkal kevésbé játszik szerepet, mint az analóg jelátvitelnél. Már a 2 eFt-os Hama kábel is tökéletesen megteszi, de valóban nem árt, ha "aranyozott" a csatlakozó, de ilyet is kapsz már 3 eFt-ért is.

    Minőségibb kábeleknek a nagyobb hossznál van értelme, de ilyen 2-3 méteres kábeleknél gyakorlatilag majdnem mindegy, hogy mit veszel.

    Egy valami számít, és ez nem az "aranyozással" összefüggésben: a kábel Category 2 besorolású legyen, mert ez képes a HDMI 1.3 szabvánnyal együttműködni, míg a Category 1 besorolású kábelek nem mindegyike működik az 1.3 HDMI interfészekkel. Ennek a fullHD felbontású jelátvitelnél már lehet jelentősége. A Category 2 feliratot keresd a kábel dobozán, vagy magán a kábelre nyomtatva. Ha megtalálod, akkor jó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mozso26 #6187 üzenetére

    A Pana eddig a fullHD TV-ibe szerelt négy darab ventillátort a TV tetejére a hátsó fenéklemezre. Erre a fullHD felbontású panel megnövekedett hőleadása miatt van szükség. Természetesen - mint talán egyetlen ventillátor sem - ezek nem hangtalanok, minimális működési zajuk van, bőven 12-15 dB alatt maradnak, ami teljesen korrektnek mondható, azonban azzal számolni kell, hogy az idő előrehaladtával ezek egyre zajosabbá fognak válni - ahogy minden ventillátor - hiszen megtelnek porral.

    A Pana HD-Ready TV-ibe nem szerel ventillátorokat (bár egyes 50"-os modelleken előfordulhat), ezen panelek hőleadása ugyanis jóval csekélyebb a kevesebb gázkapilláris miatt.

    Miért gyulladna ki a 42S10? Azért mert fullHD és nincs rajta ventillátor? Nyilván fejlődött annyit a Pana is tavaly óta, hogy úgy ítélték meg a mérnökök, hogy nem igényli a panel a többlethűtést. Megnyughatsz, hogy nem engednek olyan TV-t forgalomba, amit nem teszteltek extrém felhasználási körülmények között, extrém környezeti tényezők mellett.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz koxes #6194 üzenetére

    Ha véglegesen beégetted, akkor már semmit nem lehet vele kezdeni, kuka, vagy együtt élsz vele. Ha csak ghost, akkor az változó képtartalom mellett egy idő után el fog tűnni.

    A beégés nem garanciális probléma, erre biztos, hogy sehol sem cserélik ki a készülékedet, ugyanis ez a felhasználó hibája és nem a gyártóé, ez a rossz tulajdonság a plazmák sajátja, amivel tisztában kell lennie annak, aki plazmát vásárol.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz polgcsabi #6193 üzenetére

    A kisebb fogyasztás nincs összefüggésben a kisebb hőtermeléssel. Ilyen erővel az első plazmákon, amelyek még 600-700 W/h-kat fogyasztottak megfőzhetted volna a vasárnapi tyúkhúslevest. Ugyanakkor egyes 150-200 W/h-t fogyasztó plazmák meg úgy melegednek, hogy a kezedet is megégeti a hátsó burkolat. Ez panelgyártási technológia és elektronika kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz feek #6197 üzenetére

    Természetesen valamit valamiért. Az optimális beállítások nagyobb teljesítményfelvételt követelnek meg, mint amit az Öko mód biztosít. De nem ettől fog bedőlni a családi kasszád, kb. 30-50 W/h-t jelenthet pluszban, ha nem az optimális beállításokat használod, hanem az Öko-t. Ez elenyésző mennyiség, még hosszútávon is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Henry06 #6199 üzenetére

    Egyik TV sem játssza le az 1080p-t, a TV-nek nem az a dolga, hanem az, hogy megjelenítse. Erre mindkét említett típus alkalmas.

    A 42PZ8 abszolút nem régi modell, konkrétan ez a Pana tavalyi, 2008-as belépő szintű fullHD plazma TV-je DVB-T tunerral. Annak, hogy olcsó csak egy oka van, mégpedig az, hogy 2007-es képjavító technológiát építettek bele. Ennek az a következménye, hogy nincs olyan szép képe, mint azon 2008-as modelleknek (pl. a nagyobb testvérének, a 42PZ80-nak), amelyekben már azévi képjavító eljárás volt található.

    A 42X10 már idei modell, viszont csak HD-Ready, ennek ellenére mégis jobb választás lehet, mint a 42PZ8, mivel a fullHD felbontás közel sem minden.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6201 üzenetére

    200 eFt-ból nem fogsz kapni normális 50"-os HD-Ready plazmát egyik gyártótól sem. Ha lejjebb adod 42"-osra, akkor még olcsóbban is kapsz, de 50"-ost biztos nem. A már korábban emlegetett, idei Panasonic 50X10 ára (50" HD-Ready) viszont iszonyatosan zuhan, már 245 eFt-ért is láttam.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6206 üzenetére

    Ezt írtam:

    "200 eFt-ból nem fogsz kapni normális 50"-os HD-Ready plazmát egyik gyártótól sem. "

    Ezért nem ajánlottam az általad említett modellt. Inkább felejtő. Plusz 30 eFt-ért a Pana 50X10-et kapod meg és nem annyival jobb.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Petiqe #6207 üzenetére

    Ilyen célra megfelel a plazma, arra kell csak vigyáznod, hogy statikus képtartalom ne kerüljön rá tartósan, mert a Samsung erre sokkal háklisabb, mint a Pana.

    Amúgy az említett modell a tesztek alapján nem rossz, bár picit húzós az ára.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Petiqe #6210 üzenetére

    Már ezerszer leírtam itt a fórumon és az 1. HSZ-ben is benne van minden ezzel kapcsolatos tudnivaló. Néha használhatnátok a keresőt is, de egyébként nincs egy hete sem, hogy erről a témáról beszélgettünk.

    Igen, a plazmáknak gyakorlatilag nincs input-lag-ja, így játékra alkalmasabbak, mint az LCD, ugyanakkor egyes gyártóknál még mindig megvan a foszforlag, a Pana-nál már tavaly eltűnt.
    Igen, a plazma ghost-ol, és be tud égni, ezért kell ésszel használni. Olvass vissza a részletekért!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Petiqe #6212 üzenetére

    Igen hosszú lenne az 1. HSZ, ha minden egyes típusra külön kitérnénk benne. Ezen felül leginkább a Pana modelljeivel szoktunk foglalkozni a fórumon, mert minőségben és árban (ennek megfelelően ár/érték viszonylatban is) az a legjobb választás.

    De ettől függetlenül rengeteg alapos tesztet lehet találni a neten, például a téged érdeklő típussal kapcsolatban is:

    Samsung-PS50A756

    Ezek alapján tudom csak én is azt mondani jónéhány modellre, hogy jó, vagy rossz, mert nekem sincs lehetőségem minden egyes típust tesztelni. Ezek alapján választottam én is anno az első plazmámat, illetve sokminden rám is ezekből a tesztekből ragadt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6215 üzenetére

    Már jópárszor leírtam itt a fórumon, hogy általánosságban miben gyengébbek az LG plazmák a Panasonic készülékeitől. Ezeket említi jópár teszt is a neten. Valamint azt is leírtam már párszor, hogy nem egy MM eladóterében fogod meglátni a különbséget egy kiváló és egy jó TV képe között.

    Mindezek mellett választhatod az LG-t is, szíved joga... Annak az árammennyiségnek az árából, amivel többet eszik a Panasonic meg vehetsz minden hónapban kb. két zsömlét, bár abban sem lennék biztos, hogy az LG kevesebbet eszik, mert egy dolog a gyári adat, meg egy másik a valóság és a Pana-nál feltüntetett érték a maximum fogyasztás, aminél az átlag jóval alacsonyabbra jön ki.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6217 üzenetére

    Mint mondtam, abból ne vonj le messzemenő következtetéseket, hogy egy neonnal agyonvilágított MM eladóterében mit mutat egyik, illetve másik - egyébként totálisan inkorrektül beállított - TV. Ott bekapcsolják a "Shop" üzemmódot szervízmenüben, aminek következtében hiába is állítgatsz bármit a menüben, a készülék minden beállítása visszaugrik egy beállított normálértékre, ami köszönőviszonyban sincs azzal, amit egy kalibrálás során ki lehet hozni a TV-ből. Az LG TV-i a pontosan a szakszerű kalibrálás során szoktak elvérezni a Pana plazmáival szemben.

    Ugyancsak utaltam, hogy olvass vissza, mert számtalanszor leírtam, hogy az LG TV-inél még mindig jelen van a ghosting/beégés problémakör, miközben a Pana már a 2008-as modelljeivel minimális szintre csökkentette ezek jelenlétét/kockázatát, és ez nincs másképpen a 2009-es Pana modelleknél sem. Ezen felül megemlíthető, hogy az LG TV-inél a konzolos felhasználás során mai napig jelentkezik a foszforlag jelenség, míg a Pana már a 2008-as modelljeivel teljesen kiküszöbölte ezt. Már csak érintőlegesen említeném, hogy a Pana analóg tunerje és képjavító algoritmusa is erősebb az LG-jénél.

    Egyszóval nem véletlenül kerül többe a Panasonic, de véleményem szerintem aki egy 200+ eFt-os TV vásárlásánál 10-20 eFt-os különbségen akar spórolni, az meg is érdemli, hogy annyival gyengébb TV-t kapjon. Véleményem szerintem nem annyival ér többet a Pana, mint amennyivel többet kérnek érte és ha már ilyen luxust megenged magának, hogy 200+ eFt-os TV-t vegyen, akkor a 20 eFt-os többlet már nem tétel. Az 50X10 már 240 eFt alatt megkapható (másfél hónapja ez az ár még 280 eFt volt), az LG 50PQ3000 meg a legolcsóbb helyen (ahol én nem venném meg) 220 eFt.

    Ha neked ennek ellenére mégis az LG szimpatikusabb, akkor vedd azt, legalább gazdagodunk némi LG-s tapasztalattal is itt a fórumon!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6220 üzenetére

    A jelenlegi helyzetben nagyon nehéz lenne megjósolni, hogy mikor érdemes megvenni az adott modellt. A forint/euró árfolyam boncolgatásába inkább ne menjünk bele, ma is kb. 10 Ft-os változás volt fölfelé, jelenleg megint 280 Ft az euró. Az biztos, hogy még új modellről van szó és az ára folyamatosan esni fog. Más kérdés, hogy ez az ár már most korrekt egy ekkora méretű és ilyen minőségű termékért, de ettől függetlenül minél tovább vársz, várhatóan annyival olcsóbb lesz, ez az elmúlt két év tapasztalatából tisztán látszik a Panasonic árképzéséről. Karácsony még nagyon messze van, ki tudja milyen fordulatot vesz addig a gazdaságunk, a dolog kétesélyes.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz feek #6223 üzenetére

    Milyen különbséget éreztél, ami a fullHD felé húzott? Csakmert igazából a részletezettség-beli különbséget csak közelről veszed észre, nézd meg a nézési távolságokról belinkelt diagramot az #1. HSZ-ben. Ha igazából adott nézési távolságnál messzebbről nézed a fullHD TV-t, akkor már semmivel nem nyújt többet, mint a HD-Ready, mert a szemed nem érzékeli a felbontásbeli különbséget. Pl. ha egy 42"-os modellt 2 méterről nézel, akkor bőven elég a HD-Ready is, nem érdemes annyival többet kiadni a fullHD-re, fogyasztásban is többet jelentene, meg némi alapzaja is van a fullHD modelleknek a ventillátorok miatt.

    Ezen túlmenően képtulajdonságokat tekintve nem a képernyő felbontása a meghatározó. Tehát egy fullHD és egy azonos modellévből, azonos paraméterekkel kikerül HD-Ready modell sem ad rosszabb, fakóbb, kevésbé plasztikus képet. Képjavító eljárásokban és egyéb technológiákban lehet ugyan különbség (esetleg még kontrasztra is lehet, hogy többet tud egy fullHD modell), de ettől függetlenül nem kellene rosszabb képet látnod egy HD-Ready-n sem. Én már jópár Pana TV-t láttam/állítottam be, fullHD-t is, HD-Ready-t is és engem egyáltalán nem győzött meg, hogy annyival több pénzt ki kellene adnom egy fullHD modellre, mint amennyivel többe kerül egy azonos méretű és tudású HD-Ready-nél. Akkor már inkább azt mondom, hogy ezt az összeget fordítsa az ember méret növelésére, és vegyen egy 50"-os HD-Ready-t, mert ezt a méretbeli különbséget bizony 2,5 méterről is észreveszi az ember.

    Szóval én azt mondanám első körben (bár konkrét típusokat nem jelöltél meg), hogy szerintem beállítás kérdése volt a különbség oka - ami érthető is lenne, hisz az eladónak is az az érdeke, hogy azt mondd a HD-Ready-re, hogy hát ez bizony sokkal gyengébb, mint a fullHD és ezáltal több pénzt hagysz ott a fullHD-ért. Egy megfelelő kalibrálással nagyon szép teljesítményt lehet kihozni a HD-Ready-ből is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz feek #6225 üzenetére

    Csak megerősíteni tudom: 3 méterről bizony nem nagy az 50"-os képernyő sem. Az emberek pont abba a hibába esnek, amibe Te is: ne a jelenlegi CRT TV-d méretéhez viszonyítsd az új TV méretét, mert a két dolog köszönőviszonyban sincs egymással, teljesen más világ a kettő. A képernyőméret kiválasztásánál ismételten figyelmedbe ajánlom az #1. HSZ-ben általam linkelt diagramot.
    Ez alapján láthatod, hogy HD-Ready panelt feltételezve a 3 méteres nézési távolságra az 50" az optimális választás.

    Persze, hogy a 60+ cm-es CRT-dhez képest most nagynak tűnik még a 42" is, a szobában még nagyobbnak fog tűnni - kb. 1 hétig. Aztán megszokod és már azon morfondírozol, hogy miért nem a nagyobbat vetted. Számos ember elsírta ezt már nekem, tudom hogy megy ez. Szóval itt már nem csak egy átlag TV-ről beszélünk, az ember itt már óhatatlanul vágyik némi moziélményre, amit a 16:9-es képernyőtől valamelyest meg is kap. Csak ennek a dolognak pont az a rákfenéje, hogy mivel a képarány más, mint a CRT-nél megszokott 4:3, ezért becsapós, mert ugye jóval nagyobb képátló kell 16:9 esetén ugyanolyan magasságú kép eléréséhez, mint 4:3-nál... és így már mindjárt nem is olyan nagy az a 42".

    Amúgy 42S10 úgy 220 eFt, 42X10 190 eFt, az 50X10 meg úgy 245 eFt. Mérlegelj! Én tuti a legutóbbit venném a három közül, még úgy is, hogy gyakran nézek 1080p-s tartalmat és PS3-mam is van.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gg72 #6228 üzenetére

    Bár szerintem a Sony Bravia LCD TV-i nagyon jók, ettől függetlenül nekem is az volt a legnagyobb problémám velük, hogy nekem ezek a "csodálatos Bravia színek" valahogy nem működnek, nekem is fakónak és élettelennek tűnnek.

    Nos, a Pana-nál a színekkel semmi baj sincs, brutálisan jó színtere van a Pana plazmáknak, ezt meg tudom erősíteni.

    A 24p már érdekesebb kérdés, ez nagyban függ a nyersanyagtól és a lejátszást végző berendezéstől is. A TV (42S10) természetesen rendelkezik 24p üzemmóddal, ez ma már alap. Megfelelő forrásanyaggal és egy jó lejátszóval nem szabad problémának jelentkeznie. Abban pedig biztos lehetsz, hogy a színek és alapvetően a képi világ sokkal naturálisabb lesz az LCD után, sokkal inkább meglesz a moziélmény.

    Szóval kérdésedre válaszolva: hogyha jó áron el tudod adni a Sony-t (már ha el akarod egyáltalán) és mindenképpen fullHD plazmát szeretnél, akkor a 42S10 költséghatékony és jó választás, nem fogsz benne csalódni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gg72 #6230 üzenetére

    Igen, várhatóan az IFC megoldja a problémát, bár egyes esetekben kifejezetten hátrányos (pl. konzoljáték esetén - ott növeli az input lag-ot).

    A Sony TV-dért szerintem minimum 150 eFt a reális ár így egy évesen, jelenleg 300 eFt-ért láttam újonnan. Úgy gondolom, hogy az első év végére olyan 50% értékcsökkenéssel lehet számolni egy ilyen TV-nél, bár nem vagyok becsüs. Szóval ki mennyit ad érte. ;)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gg72 #6232 üzenetére

    Nem tudom, mert az enyémben nincs, de ha lenne sem használnám, anélkül is tökéletes a képe, nincs bajom a mozgás megjelenítésével, még a konzolos játék közben sem az igen hirtelen FPS-akciós fordulások közben sem. Kipróbáltam az IFC-t több fullHD modellen Blu-Ray-jel, nem tűnt rossznak, de nem is kell világmegváltást várni tőle. Meg hozzáteszem, hogy az IFC-t kikapcsolva is elég jó volt az a Blu-Ray, abszolút nem volt látható zavaró akadás/szétesés.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Koczka #6237 üzenetére

    Azért nem szólalt meg, mert ahova dugtad a jack dugót, oda a TV nem analóg jelet vár, hanem digitálist szerintem, ezért is van odaírva alá, hogy RGB/DVI. Amit Te keresel, az jobbra lent található, mégpedig a 2 db RCA aljzat audio felirattal. Venned kell egy kábelt, aminek egyik vége jack, a másik végén pedig 2 db RCA csatlakozó van (fehér és piros) és így kell összekötnöd a hangkártyával a TV-det. Akkor már szólni fog.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz jcs #6236 üzenetére

    Ahogy mondod a méret szubjektív.

    "Én kb 3,5 méterről nézem a 42-est. Ha mozizik és alul felül fekete csík van akkor "pont jó" de a moziélményhez lehetne nagyobb. Tv adáshoz (nyújtott kép) illetve 16:9-es filmhez ami teljes képernyőt betölt abszolúte elég ."

    Hát, erre azt mondom, hogy én 2-2,5 méterről nézem a 42"-t és bizony még így is sokszor érzem azt, hogy ez bizony lehetne nagyobb is. Nyilván nem mondom azt soha, hogy kicsi, mert nem az, de bőven megengedhető az az 50" is egy normál méretű nappaliba, nem rossz azt nézni 2 méterről sem. Ha belegondolsz, hogy moziban - a vászon méreteit figyelembe véve - milyen közel ülsz még akkor is a vászonhoz, ha a leghátsó sorban ülsz...

    "Hogy fog itt kinézni egy 3méter* 2 méteres szobadísz...???"

    No, azért ez még iróniával szemlélve is erős túlzás, arról nem is beszélve, hogy egy 42"-os és egy 50"-os TV külső dimenziói között méretben már nincs olyan nagy különbség, mivel ugye a 20 cm-re nagyobb méret átlóban értendő. Ha már egy 42"-ost beszuszakolsz a szobába, akkor nem foglal sokkal nagyobb helyet az 50"-os sem. Amúgy meg nálam falikozolon van TV, a falon meg van elég hely. :)

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #61275904 #6238 üzenetére

    Gratulálok a TV-dhez, használd egészséggel sokáig!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Koczka #6242 üzenetére

    Akkor viszont szimplán arról lehet szó, hogy mégiscsak analóg jelet fogad az a jack aljzat, viszont csak RGB/DVI input-ot választva hallható a hangja. Ezt kipróbálhatod! Kösd össze a hangkártyád line out-ját ezzel a csatival és váltsd a TV-t RGB bemenetre. Ha szól, akkor megfejtettük és akkor viszont ilyen formán nem vagy előrébb.

    Ezek szerint a VGA kártyád nem küld DVI-on audio-t? Milyen kártyáról van szó?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz robotkutya #6249 üzenetére

    Az 50"-nál már azért is más a helyzet a méretet tekintve, mert a következő méret már jóval nagyobb ugrás lenne, nem beszélve az áráról, így nem érzed már azt, hogy akár ugyanannyi (vagy nagyon kicsivel több) anyagi ráfordítással kaphattál volna egy jóval nagyobb TV-t. A 42" és 50" között pedig ez fönnáll ha a 42"-t választottad, ezért téphet esetleg az ideg.

    Meg azért lássuk be, hogy az 50" bizony 20 cm pluszt jelent képátlóban a 42"-hoz képest, ami már nem kevés és 3 méterről nézve is elég nagy még.

    Ami a pixelesedést illeti, megnyugtathatlak, hogy amit HD-Ready-n pixelesnek látsz (főleg SD anyagokról beszélek), azt többnyire fullHD-n is pixelesnek látnád, sőt, még lehet jobban is. A HD-anyag meg HD-Ready-n is makulátlanul néz ki, elég közel kellene menned és egymás mellett látnod a HD-Ready-t, meg a fullHD-t ahhoz, hogy igazán észrevedd a különbséget. Itt a demo-anyagokkal könnyen át tudják ám verni az embert. Én mai napig inkább vennék nagy méretű HD-Ready-t, mint kisebb méretű fullHD-t, márcsak azért is, mert nagyon sok DVD-t nézek és a Blu-Ray lemezeim száma a közeljövőben sem igen fog számottevően nőni, ráadásul a PS3 címek is zömmel 720p-sek, de az 1080p-sek is tökéletesen néznek ki HD-Ready-n, nem pixelesek, nem recések. Szóval a több pénzt inkább méretre költeném, mint felbontásra, mert ma még nehezen használható ki a fullHD számottevő HDTV-adás, illetve olcsó Blu-Ray hiányában. Az ilyen-olyan forrásból beszerezhető 8-10-15 GB méretű 1080p-s HD-anyagok (.mkv) többsége meg köszönőviszonyban sincs az igazi, nagy bitrátájú Blu-Ray anyaggal, tehát emiatt megintcsak fölösleges fullHD-re költeni, mert HD-Ready-n ezek az anyagok még jobban is néznek ki, kevésbé jön ki az alacsonyabb bitráta következtében fennálló blokkosodás.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gyick #6252 üzenetére

    Nekem az egyik korábbi HSZ-emben említett falikonzolom van:

    HSZ 2542

    Mai napig kapható, ugyan nem olcsó, de masszív darab, max. 50"-os plazmát tehetsz rá és 75 kg-ig terhelhető. Olvasd el miket írtam ott róla! Két csapot meglazítva a tetején dönteni is tudod vertikálisan. Én ezt ajánlom, nekem nagyon bevált és már más is ilyet vett ajánlásomra és azok sem bánták meg. Szerelni is egyszerű, még beépített vízimértéke is van. Ja és mindemellett magyar termék.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz dim3nsi0n #6253 üzenetére

    Ezt lehetetlenség megjósolni. Függ a használat mértékétől, a helyiség por- és páratartalmától, hőmérsékletétől stb. Egy év alatt minden ventillátor zaja felerősödik, hiába is porszívózod, mert a por beleeszi magát a tekercsbe/csapágyba és onnan max. kimosni lehetne, de ehhez meg ugye szét kellene szedni a TV-t. Sokkal egyszerűbb, ha jelentkezik a probléma és már zavaró, akkor ez ügyben felkeresed a szervízt és megbeszéled velük, hogy x összegért jöjjön ki egy szerelő 4 ventillárottal és cserélje ki azokat. Nem lehet egy horror összeg, 2 évente ki lehet bírni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz DEW3yl #6255 üzenetére

    Amit leírtál, az teljesen normális jelenség a plazma TV-knél, egyszerűen dither-zaj keletkezik a fényerő emelésével. Én is észrevettem már pl. a PS3, vagy a DVD lejátszó menüjében még a kalibrálás előtt. Úgymond zizeg a kép az apró képpontoktól, de ha csökkented a fényerőt, akkor teljesen homogén fekete felületet kapsz. Ha ezt a dither-zajt tapasztalod, akkor már túlzottan sok fényerőt adtál a panelnak. Jól bekalibrálva ennek nem szabad jelentkeznie. Végy vissza a fényerőből és a probléma megszűnik. Én soha nem szoktam elállítani a bekalibrált értékeket. Amelyik SD vagy HD anyag ilyen beállítások mellett nem ad jó képet, az mehet a kukába, mert ott valamit nagyon elcsesztek a transzferrel (lásd AvP 2 DVD és egyes HD változatai).

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6259 üzenetére

    Még nem próbáltam Panasonic DLNA-val szerelt TV-n ezt az opciót, így nem tudom, hogy milyen formátumú anyagok játszhatók így le.

    Én a PS3 megoldást alkalmazom jelenleg, de nem kell ahhoz eredeti Blu-Ray. A PC-re kell telepítened egy PS3 Media Server nevű progit, amit elindítva létrehoz egy hálózatot a géped és a PS3 között. Nekem ez wireless lan-on keresztül van megoldva, így a dolgozószobában levő W-LAN router-emen keresztül a nappaliban a plazma alatt levő PS3 simán kommunikál a gépemmel és real-time játssza le a PC-m vinyóján levő HD-tartalmaktól elkezdve a DivX-ig mindent. A PS3-on minden menüpontban (így a képek, zene, video menüpontokban is) meg fog jelenni a PC-d, mint media server és a programban kijelölt megosztási mappák tartalmát fogja megjeleníteni. A wireless kapcsolat sávszélessége pedig bőven elég egy Blu-Ray anyag real-time lejátszására is.

    Az említett modellnél nem tudom, hogy ez hogyan működik (csak vezetékes LAN-on, vagy W-LAN-on is), vagy hogy milyen formátumokat játszik le, de érdemes lenne kipróbálni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6261 üzenetére

    Lényegében igen, ha ki vagy békülve azzal, hogy a PS3 nem teljesen zajtalan és fogyasztása hozzáadódik a TV-éhez.

    A PS3 Media Server innen beszerezhető:

    PS3 Media Server

    Egy kis segítség a beállításokhoz: PS3 Media Server útmutató

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Stehe #6267 üzenetére

    A felhasználói menüben ezt nem fogod megtalálni. Ez a szervízmenüből olvasható ki, amit az adott típusnál így tudsz előhívni:

    A TV előlapján levő hangerőszabályzóval csökkented a hangerőt és miközben folyamatosan nyomod a hangerőcsökkentéshez a "-" gombot a TV-n, közben a távirányítón négyszer egymás után megnyomod a "0"-t. Ekkor megjelenik a szervízmenü (ahol egyébként nem javaslok módosítani semmit, hacsak nem tudod mit csinálsz és nem írtad fel az eredeti értékeket). Itt látni fogod az össz üzemidőt a szervízmenü alsó részén órában kifejezve. A szervízmenüből való kilépéshez a távirányítón nyomd meg az "Exit" gombot. Ekkor a TV visszaáll az általad legutóbb használt profilra az ott beállított értékek szerint.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zoliwrc #6269 üzenetére

    Ezek szerint igen keveset megy nálad az a TV. Ez hajszál pontosan napi két órát jelent. Én már rég néztem az enyémet, de szerintem olyan 2.500 és 3.000 óra között járhat a PX80-am így másfél év után és eddig soha semmi zűr nem volt (kop-kop-kop).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6271 üzenetére

    Akkor a hiba a Te készülékedben van. Nálam alsó hangon 56 Mbit/s sebességre képes a WLAN hálózat, ennek megfelelően nincs is szaggatás.

    Szerintem csekkold le a router-config-odat, vagy a tűzfalbeállításokat, mert valami szűri/korlátozza a forgalmadat. Mondjuk azt nem tudjuk, hogy milyen router-ed van.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6274 üzenetére

    Az UPnP-t nemcsak a router setup-jában, hanem a tűzfalban is engedélyezni kell, mert azt nagy előszeretettel blokkolják a tűzfalak alapbeállítás szerint.

    Mindettől függetlenül a PS3 kiírja, hogy hány %-os a jelerősség, kapcsolattesztnél is látnod kell, hogy megvan-e a kellő bitsebesség. Szóval nem hinném, hogy ez annyira akadály, bár a 40 méter és a több fal már lehet kritikus ilyen szempontból, ez nagyban függ a router teljesítményétől is. Én pl. úgy állítottam be a router teljesítményét, hogy a lakásomon belül mindenhol megfelelő legyen a jel, de a lakás falain kívül már nem igazán észlelhető. Ezzel szemben az egyik szomszéd WLAN-jelét még 100 méterre a háztól is fogja a telefonom. Kísérletezz, más ötletem nincs!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6276 üzenetére

    Jó lenne kipróbálni (pl. egy laptoppal), hogy a PS3 mellett, ugyanolyan jelszintnél (60%) mennyi az átviteli sebesség a másik eszközzel. Ha ott is ugyanannyi, akkor meg kellene próbálni egyre közelebb menni a router-hez, hogy változik-e a helyzet. Az UPnP pedig jó lenne, ha működne. Lehet, hogy a Win7-et nem szereti a PS3 Media Server, bár nekem meg 64 bites Vista-m van és azzal semmi baja nincs, márpedig szerintem a Win7 ezen protokollja (is) csontra ugyanaz.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6279 üzenetére

    A film átmásolásával gondban leszel, mivel a PS3 vinyója FAT32 fájlrendszerű és ezen ugyebár a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlok nem mozgathatók, nem is hozhatók létre. Szóval ez az opció kilőve.

    Akkor a továbbiakban próbálj játszani a PS3 Media Server aprólékos beállításaival, ott elég sok mindent lehet variálni! Ha így sem megy, akkor nincs több ötletem. A továbbiakban szerintem gyere át a PS3 topicba, mert itt takarosan szétoffoltuk a plazmatopicot.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Piotrus #6281 üzenetére

    A tavalyi modellek szervízmenüjét ismerem (nem tudom, hogy az ideieké különbözik-e). A tavalyi szervízmenüben két oszlopban jelentek meg a szervízmenü nyitóképernyőjén az infók. A jobb oldali oszlop legalsó szöveges infója volt a "Time", e mellett lehetett látni az üzemidőt órában kifejezve. Nekem most - így másfél év után - 2.530 óra van a panelban, ez úgy napi 4-5 óra üzemidőt feltételez.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Piotrus #6283 üzenetére

    Hát, ez a szervízmenü bizony tényleg nem azonos a tavalyi modellekével. Passzolnám a kérdést.
    Ha a tavalyi analógiáját nézem, akkor a jobb oszlop utolsó előtti sorának kéne lenni, ahol nálad a 00000020 szerepel. De gondolom nem 20 órát ment eddig összesen a TV-d.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Piotrus #6285 üzenetére

    Aha. Magyarán a szervízmenü elérése ugyanaz, csak betették az üzemidőt az SRV-TOOL almenübe. Így már világos.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6288 üzenetére

    Változó, de a mi piacunkra kerülőket többnyire emlékeim szerint Csehországban, vagy Lengyelországban, de mintha már találkoztam volna Angliából származóval is.

    Meghibásodási arányt tekintve a 2008-as modelleknél valami 5% alatti értékkel dolgoztak, ebből az 5%-ból is kb. 1% volt az, ami úgy volt hibás, hogy működésképtelen lett, a többivel csak mondjuk olyan zűrök voltak, hogy zúgott a táp, vagy időnként lekapcsolt a TV.

    A 2007-es modellekkel jóval több zűr volt, ott szerintem a 20%-ot is meghaladta a garanciális időn belüli meghibásodási arány.

    A százalékértékek nem biztos, hogy teljesen egzaktak, de asszem érzékelhetők belőlük az arányok.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6291 üzenetére

    Hát, nem irigylem az ismerőst, akinek el kell hoznia. Nem kis doboza van. Igen nagy jármű kell hozzá, amibe befér állítva (merthogy fektetve nem lehet szállítani, ezt gondolom tudod). Szóval alsóhangon is mikrobusz kell hozzá, de inkább platós.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz decso #6294 üzenetére

    A Mozso26 által javasolt TX-P42S10E már idei modell, fullHD és tényleg kijön 220 eFt-ból. Abban viszont nincs igaza Mozso26-nak, hogy tavalyi képjavító technológia lenne benne, én erre vonatkozó jelzést sehol nem találtam, ellenben pontosan az új G12 panellal szerelték a TV-t. Ennyi pénzért nagyon jó vétel.

    Ha mégis inkább a nagyobb méretű HD-Ready felé billenne a mérleg nyelve (én ezt venném), akkor ott van a kiváló TX-P50X10E, igaz, ez egy kicsit túlszalad a kereteden (jelenleg 240 eFt-ért érhető el), viszont szerintem érdemes 20 eFt plusz rászánni a 20 cm-rel nagyobb képátlóra, mert később bánni fogod.

    Műholdas digiről nem tudok nyilatkozni, de nálam az analóg kábel TV is gyönyörűen fest a HD-Ready paneles Pana-mon, a fullHD-t meg hadd ne ecseteljem, hogy mennyire.

    Hogy elég-e a HD-Ready? Ezt neked kell eldöntened. A felhasználási körödet tekintve bőven, de amúgy bármire elég, még ha fullHD anyagot néznél nap mint nap Blu-Ray-ről, akkor is elég lenne.

    Hogy mit ajánlok? Ha elég a 42" HD-Ready, akkor a 42X10 már 180 eFt-ból kijön. Hasonló áron megkapod a tavalyi modell 42PX80-at, ami igazi slágertermékké nőtte ki magát, nagyon jó készülék.
    Ha HD-Ready 50"-ban gondolkodsz, akkor ott az említett 50X10 240 eFt-ért.
    Ha fullHD 42", akkor a szintén említett 42S10-et vedd 220 eFt-ért.

    Ez erősen pénztárca függő, de a fullHD árát inkább költsd a nagyobb méretre, mert ma még nehéz kihasználni a fullHD-t és ahogy elnézem a felhasználási körödet, Te nem is tennéd.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Mozso26 #6298 üzenetére

    A 900 sor körüli fullHD mozgóképfelbontásnak több oka is van. Az egyik, hogy a képfrissítés nem elég gyors ahhoz, hogy az 1080 sornyi tartalom maradéktalanul megjelenjen a képernyőn. A másik, hogy a gáznak van egy utóizzása, aminek pedig van egy lecsengési ideje. Ezért vehető észre akár HD-Ready, akár fullHD TV-ken, hogy a gyors mozgást nem teljes felbontáson jeleníti meg a TV, ezért ilyenkor a képet kissé mosottnak látjuk. Kb. olyan érzés, mint amikor oldalra nézel ki a száguldó autóból és a szemed nem képes feldolgozni a közelre fókuszálásból adódó hatalmas információmennyiséget.

    Elvileg azért érheti meg neoPDP panelt venni, mert ott az új 600 Hz-es Sub Field Drive technológia és a fejlettebb anyaghasználat miatt lehetséges a mozgó képtartalom 1080 soros megjelenítése is, ugyanis az utóizzást gyakorlatilag kiküszöbölték. Ennek folytán lehetséges a fullHD tartalom mozgás közbeni precíz megjelenítése, részletvesztés nélkül.

    Szóval nem véletlenül kerül annyival többe (súgok: szerintem ezzel még érdemes várni, mert jövőre már szerintem minden valamire való TV-t ezzel szerelnek és nem lesz ára, de ez csak tipp). Meg ugye ne felejtsük el, hogy az a panel már csak 8,8 milliméter vastag, így a készülék igencsak nem mondható mélynek. "Hello modern dizájn..."

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz snc #6303 üzenetére

    Először is ez plazma topic, itt a linkelt modellel kapcsolatban ne várj véleményt, mert erről nem nagyon van tapasztalata az idei íróknak, akik jobbára plazma tulajok, vagy leendő plazma tulajok. Másodszor elég nehéz lenne úgy lebeszélni valakit az LCD-ről és rábeszélni a plazmára, hogy nem ismerjük a felhasználó igényeit, szokásait, a TV majdani környezetét.

    Egy dolog biztos: 120 eFt körüli áron nem nagyon kapsz elfogadható minőségű plazmát. Esetleg a tavalyi belépő-szintű, legkisebb Panasonic modellt a 37PV8-at kapod meg ennyiért, amit érdemes lehet kis pénzből megvenni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6306 üzenetére

    Az 50"-os plazma kicsomagolva sem férne be a VW Bora hátsó ülésére. Meg nem is igazán javallott csomagolás nélkül szállítani a plazmát, nem véletlenül van olyan csomagolásban, ami elnyeli a rázkódást és a hirtelen behatásokat. Ebben a csomagolásban utazza végig az esetlegesen több ezer kilométert hóban-fagyban, kátyús utakon, többszöri átrakással, így ez kellően masszív, csak akkor ajánlott megbontani, ha a TV célba ért.

    Azért nem lehet fektetve szállítani, mert a kapillárisszerkezet nem bírná ki a felületi feszültséget, ami azáltal keletkezne, hogy vízszintbe kerül a panel. A kapillárisok megsérülhetnek, a gáz elszökik belőlük és már kenheted is a hajadra a panelt. A gyártó utasításai egyértelműek ilyen tekintetben, a dobozon is mindig hangsúlyozottan feltüntetik: szállítás csak a csomagolásban és csak állítva. Talán a legújabb neoPDP panelek már tolerálják majd ezt, de még ebben sem vagyok biztos.

    Szóval maradjunk annyiban, hogy azért kerül pár ezer forinttal többe itthon, mert a szakszerű szállítást fizeted meg ezzel.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Dexar007 #6309 üzenetére

    Ebben abszolút nincs rendszer, ugyanis mikor tavaly novemberben kint jártam a németeknél Berlinben, minden nagyobb multinál (akik itthon is megvannak) durván 1,3-1,5-szörösébe kerültek a TV-k az itthoni árhoz képest, az osztrákoknál hasonló volt az arány.

    Szerintem pusztán arról van szó, hogy a kinti kereskedők kevésbé érezték meg a válságot, mivel a kinti kereseti viszonyok is mások egy pöttyet és számottevően nem esett vissza a forgalmuk. Itthon meg gyanítom érezhető a visszaesés és minden kereskedő azon a kevés vásárlón próbál fogni, amelyiken tud.

    Benne lesz az neked is 240 eFt-ban így is, hogyha normálisan, szakszerűen akarod hazahozatni. Akkor meg nem célszerűbb városon belül, itthon megvenni és minimalizálni annak esélyét, hogy a szállításnál megsérül? Te tudod, én biztos nem szenvednék vele, hogy külföldről hozassak be egy 40 kg körüli TV-t, aminek a doboza akkora, mint egy kanapé.

    De azért szerintem abszolút ne panaszkodj, 50"-os HD-Ready plazmát kapsz itthon 240 eFt-ért. Elmondanám, hogy tavaly ilyenkor a 42"-os, azonos kategóriájú HD-Ready plazmát 280 eFt-ért vágták hozzád, az 50"-os ára meg közelített a 400 eFt-hoz. Mindezt úgy, hogy a gazdaságunk egy kissé jobb helyzetben volt. Szóval szerintem azért ne panaszkodjunk. Ha a Pana ennél olcsóbban adná a TV-it, már-már ráfizetéses lenne neki a bolt, a plazma üzletág egyébként is ráfizetéses.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák