Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Seregély #5354 üzenetére

    Ismét csak DEW3yl kollégával kell egyetértsek, én pontosan ugyanazt tettem, amit ő javasolt neked az imént: vettem egy príma Dell monitort és elfelejtettem, hogy a PC-t a TV-re kössem. Én is háklis vagyok a munkaterületre (22" és minimum 1680x1050-es felbontás alatt már nem is élet az élet nálam), de szerintem egy 24" és 1920x1080-as felbontás mindenre elég. Veszel egy jó, S-PVA paneles, 24"-os Dell monitort és szerintem bőven el fogsz férni a panelen.

    Amúgy vannak alternatív megoldások is, amik ugyan kicsit viccesnek hathatnak, de lehet, hogy mégis hasznosak, lásd:

    Samsung 2263DX

    Mondjuk szerintem ennél praktikusabb megoldás, ha veszel két 22"-os monitort és egymás mellé teszed, ma már úgyis minden VGA dual kimenetes és simán meghajtja mindkettőt. Még így is meg tudod úszni 100 eFt alatt, jónak nevezhető plazmát meg csak olyan 150 eFt-tól kapsz.

    Vagy marad az eredetileg javasolt megoldás: eleve LCD TV-t veszel.

    Egy szó mint száz: a plazmát nem javaslom arra a célra, amire használni szeretnéd, egyrészt a beégés, másrészt a túlzott felhevülés miatt. Nem erre találták ki, a plazma filmnézésre teremtetett.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5367 üzenetére

    [SZARKAZMUS ON]
    Köszönöm, megértettem elsőre is a díszítősornak beillő, OFF topic-ba is nehezen beleférő hozzászólásodat. Én inkább azon csodálkozom, hogy meg tudtad állni közel egy évig, hogy ne köss bele abba, amit csinálok.

    Na nem baj, rögtön rohanok is, keresek egy moderátort és az összes HSZ-emben kijavíttatom az általad javasoltak szerint az összes logójelölést, mert így szerintem is teljesen hasznavehetetlen és értelmezhetetlen a topic és minden szakmaiságot nélkülöz. Sőt, mindenhova bevágok egy .jpg-t a feliratok helyére a logókkal, hogy az írástudatlanok is felismerhessék a piktogramokat, azok úgy is sokat olvasnak plazma fórumot. Sőt, felhívom mindenkinek a figyelmét, hogy az olyan márkák nevét, mint pl. a SONY, ezúttal mindenki csak nyomtatott nagybetűvel írhatja le, mert a logó is így néz ki, de a Pioneer név csak nagy kezdőbetűvel és szigorúan dőlt betűszedéssel írható le, mert a készülékeken is így szerepel a logó.
    Ezen felül rögvest át is adom neked a stafétabotot és válaszolgass Te napi 5-10 HSZ-ben a téma iránt érdeklődők kérdéseire.

    Amúgy ha már a kötekedésnél tartunk:

    a "sztem"-et inkább szerintemnek kéne írni, az aláírásodban pedig nem tudom értelmezni a "világítós mem hűtő"-t, ugyanis nincs olyan, hogy mem, csak memória van, vagy RAM, valamint a magyar helyesírás szerint nem helyes a "kábel(világítós UV)" sem, ugyanis a szó és a zárójel közé szóközt illene tenni.
    [SZARKAZMUS OFF]

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5377 üzenetére

    Csupán azért töröltettem a díszítősorodat, mert egyrészt igen furán nézett ki egy szakmai vita közepén, másrészt - ahogy írtad is - nem ez lett volna a módja, hogy felhívd rá a figyelmem, erre bőven elegendő lett volna egy privát üzenet is, mint ahogy már mások is jelöltek elírást az #1. HSZ-ben privátban, amit rögtön javíttattam is a moderátorokkal. Szerintem az általad választott megoldás finoman szólva is degradáló volt, így nem is foglalkoztam a témával, valamint ezért vettem a későbbi HSZ-ed is kötekedésnek. Továbbá szerintem az adott jelölések írásmódja teljesen irreleváns, a lényeget mindenki érti, eddig senki nem tette szóvá, valamint ahány hozzászóló, ahány szakmai fórum, annyiféle képpen írják. Szerintem az írásmód (kis-/nagybetű különbségek) senkit nem tájékoztat félre.
    Nekem spec. billentyűparancsban rögzítettek a gyakran használt szavak a gyorsabb gépelés érdekében, ezért írom őket mindig ugyanúgy. Valamint ez azért nem egy szakmai disszertáció, ahol még annak is jelentősége van, hogy mit milyen betűszedéssel írsz.

    Vannak dolgok, amikre én is háklis vagyok, pl. ha valaki azt mondja, hogy CD-lemez/DVD-lemez, de például a Blu-Ray lemez már teljesen helyénvaló, azt meg nem érzem problémának, hogy a Ray-t nagy, vagy kis betűvel írjuk. Azt is megérti mindenki, ha dvd-t írsz, meg azt is, ha DVD-t.

    Igyekszem a jövőben nem kötekedésnek venni, amit írsz, de akkor azt kérném, hogy azt a megfelelő úton és stílusban juttasd el hozzám, nem pedig további OFF-okat generáló díszítősor formájában.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Möhe #5381 üzenetére

    A 42PV80 anno még 300.000 Ft-ról indult, a 42PX80 kezdő ára 290.000 Ft volt 2008. márciusában.

    Évről évre folyamatosan csökkenő tendenciát mutat az új plazmamodellek ára. Nagyon helyes, a gyártók kénytelenek is ezt meglépni, hogy népszerűsítsék a plazmatechnológiát, máskülönben rövid úton lehúzhatnák a rolót.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Möhe #5383 üzenetére

    Gyanítom azért, mert az LCD igencsak népszerű technológiává vált, nagy rá a kereslet, az agyonvilágított eladótérben jobban mutat az LCD, a plazma viszont kevésbé megy. Ezen felül benne maradt az emberekben, hogy a plazmák eleinte igen horror áron mentek és sok probléma is volt velük, ezért többen alapból számításba sem veszik a vásárláskor. Ehhez még gondolom hozzájön, hogy igencsak magas költségekkel jár két, eltérő technológiát előállító gyártósort is fenntartani, mikor az egyik technológiát nem is viszik annyira. Gondolom volt piackutatás is, gyártók egymás közötti megállapodása, piacfelosztás, miegyéb, szóval szerintem bonyolult döntési mechanizmus eredménye, hogy egyes gyártók csak plazmák, mások csak LCD-t, megint mások mindkettőt gyártják.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Stehe #5397 üzenetére

    A Pana-knál a 8/80/800/85 típusszámra végződő modellek mind mpeg2-es tunerrrel rendelkeznek és csak néhány, 81-re végződő típusszámú modell az mpeg4 dekóderes.

    Sima analóg 5.1-es hangfalszettet nem tudsz úgy rákötni egyik Pana plazmára sem, hogy 5.1-ben szóljon. Az alsó- és középkategóriás modelleken stereo RCA-out van (ezt végülis rá tudod kötni a Genius-odra), a felsőkategóriás modelleken - ahogy Möhe is említette - az analógon felül digitális kimenet van, de ez a Genius-odnál megintcsak nem játszik, ehhez digitális jelet fogadni képes erősítőre van szükséged. Mondjuk én annyira nem is érzem szükségét, hogy stereo-nál jobb hangkimenet legyen a TV-n. A Genius-odat inkább a DVD-lejátszóra kösd, ha meg STB-od lesz, annak is lesz (talán) megfelelő kimenete.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Stehe #5402 üzenetére

    Hát, én továbbra is csak azt tudom mondani neked, hogy jobban járnál, ha mégis a laptop-odat cserélnéd. Vagy utánajársz, hogy hogyan lehetne rá utólag DVI-t, HDMI-t varázsolni, vagy ha erre nincs mód, akkor legjobb megoldás lenne lecserélni. Még mindig csak valami minimálist kéne ráfizetned ahhoz, hogy egy DVI-os kimenetű gépet kapj a jelenlegi helyett, és olcsóbban kijönnél, mint ha venned kéne egy D-Sub -> HDMI konvertert (ami által produkált kétes képminőségről már korábban kifejtettem neked a véleményem) + egy PCMCI-os hangkártyát. Szerintem túlbonyolítod a dolgot és megint olyan készülékekbe fektetnél pénzt, ami csak fölöslegesen rontja az elvárt minőséget és később nem is igen fogod semmire használni, eladni meg nem fogod tudni.

    Sajnos most fizeted meg az árát annak, hogy korábban nem gondoltad végig, hogy mire használod majd a laptop-ot, illetve a hangrendszert is úgy választottad, hogy csak analóg bemenete legyen. Ha viszont már így alakult, akkor próbáld meg a legkisebb rosszat meglépni és cserélj laptop-ot! A hangkártya-kérdéskör továbbra is megmarad, de legalább a kép nem "kókány" módon lesz megoldva, és nem analógból visszakonvertálva digitálisra megy a TV-be.

    Ha mindenképp ragaszkodsz a laptop-hoz, akkor meg mégis a WD-lejátszója lesz a nyerő, aztán keresel hozzá használtan 20 eFt alatt egy olyan házimozi erősítőt, aminek van optikai bemenete és össze tudod hozni a WD-cuccosával, hangszórók gyanánt meg rákötöd az erősítőre a Genius hangszóróidat meg annak mélynyomóját.

    Szóval továbbra is lebeszélnélek a konverterről, szerintem kerüld az efféle megoldást.

    Továbbá ne hagyd, hogy elvegyék az eszed a HD-nak kikiáltott (gyakran a HD-vel köszönőviszonyban sem lévő) .mkv-alapú rippek. Nem sokat vesztesz, ha veszel a TV alá szintén 20 eFt körüli összegből egy HDMI-kimenetes DVD-lejátszót, ami képes felskálázni és a DVD-kből is olyan csodás képet kinyersz, hogy öröm nézni. Ez a leges-legegyszerűbb megoldás, arra aztán nyugodt szívvel rákötheted a Genius-odat is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz DEW3yl #5418 üzenetére

    "A 1080p minősítő címkével ellátott képmegjelenítők nem csak minimum 1920x1080 pixeles felbontásúak, de garantált az is, hogy a 1080p jel különböző változatait – a 24, 50 és 60Hz-est is – képesek fogadni és megjeleníteni azonos vagy nagyobb képfrissítési sebességgel.

    A minimális követelményeket rögzítő specifikáció szerint a jelölésnek megfelelő képernyő vagy vetítő képes a 1080i vagy 1080p jelet túlskálázás nélkül, azaz pixelpontosan közvetlenül megjeleníteni. Analóg komponens (YUV) csatlakozóján keresztül képes feldolgozni az 50 és 60 Hz-es 720p és 1080i jeleket, HDCP kompatibilis DVI vagy HDMI bemenetén keresztül pedig az előzőeken kívül még az 50/60 Hz-es valamint másodpercenként 24 képkockás 1080p jeleket is kell tudnia fogadni!

    Ez utóbbi követelmény elsősorban az új optikai lemezformátumok, a Blu-ray Disc és a HD DVD miatt fontos, melyekről megfelelő lejátszó készüléket használva a lemez mozgókép tartalma az eredeti mozifilmmel azonos módon jeleníthető meg. Az előírás azonban csak azt tartalmazza, hogy a HDMI bemeneten fogadott, másodpercenként 24 képkockás (24p) jelet 1080p felbontásban kell tudni megjeleníteni. Arra vonatkozóan nincs követelmény, hogy a képernyőn ezt a jelet az eredeti képkadencia megtartásával, vagyis a képkockák ritmusának megváltoztatását okozó 2-3 „pull-down” képlebontás nélkül, másodpercenkénti 24 képkocka egészszámú többszörösének megfelelő képfrissítéssel kell megjeleníteni. Vagyis sajnos a HD ready 1080p megjelölés azt nem garantálja, hogy a 24p jel a mozifilmmel teljesen azonos módon jeleníthető meg."

    "Gyakori tévedés a felhasználók részéről HD Ready 1080p valamint a 24p logó összekapcsolása, pedig a HD Ready 1080p logó alkalmazásához nem feltétel, hogy a készülékbe beépítsék valamely 24p megoldást. Azaz a HD Ready 1080p logóval szerelt tévéknek nem feltétlenül kell tudniuk az 1080p@24Hz-es jelet az eredetivel egyező módon megjeleníteni. (Ez annyit tesz, hogy változhat a képkockák megjelenítésének ritmusa.)"

    Ez a fő különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz DEW3yl #5420 üzenetére

    Én ebből azt szűröm le, hogy a fullHD modelleknek (ma már) ezt tudniuk kéne, igen. Bár, ahogy a föntebb linkelt oldalon látható volt:

    "A HD képesség megjelölésére néhány gyártó saját logót is használ, amelyek célja nem feltétlenül a vásárlók megtévesztése (a Full HD 1080 logót például azért kezdte a Sony használni, mert akkor még nem létezett a HD Ready 1080p), ám mégis remekül alkalmasak erre."

    Magyarul a Sony anno hiába használta a fullHD 1080 logót, az akkori TV-i nem tudták a 24p-s megjelenítést produkálni, így azokra a TV-kre azóta már csak az azóta megjelent HD-Ready 1080p logó kerülhetne. Szóval itt azért menet közben is voltak erőteljes változások a logóhasználat körül, így szerintem pusztán arra hagyatkozni, hogy milyen matrica van a káván igen nagy badarság lenne. Mondjuk aki csak az alapján választ 200-300 eFt+ értékű TV-t, az meg is érdemli.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz peetpro #5421 üzenetére

    Azért ne nagyon hasonlítsd össze a 42PV70-et a 42PY80-nal, mert eléggé más világ a kettő, ez az összehasonlítás szerintem csöppet sem releváns a két készüléken levő csatlakozók tekintetében. Ilyen erővel, kicsit sarkítva mondhatnánk, hogy az idei Pana-kon is van antennabemenet, meg egy 10 évvel ezelőtti Sony CRT-n is. Ja, persze, csak az antennán jövő jel megjelenítése kicsit másként fest a két TV-n. :B

    Szóval alapvetően nézd meg egy 42PV70 és egy 42PY80 képe közötti különbséget akármilyen bemeneten hajtva. Van. Nem is kevés.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Csöves #5431 üzenetére

    Fogom a fejem ettől a sok blődségtől, amit ez a cikk ír. Az a baj, hogy az emberek olyan szinten tájékozatlanok a technológiák terén, hogy az elképesztő. És ami tragikus, hogy még a kereskedők (jobbat mondok: még a szerelők is) annyira dilettánsak tudnak lenni a témában, hogy az már fájdalmas. A cikkből is az jön le, hogy kb. 5 évvel ezelőtti összehasonlító tanulmány az alapja. Mondjuk az LG, mint plazmagyártó távozása miatt nem fogom könnyesre sírni a párnám, viszont az tény, hogy a versenyhelyzet ezáltal kevésbé lesz kiélezett és ha mondjuk a Pana nem is száll ki, már nem biztos, hogy olyan elánnal fog fejleszteni, ha nem lesz konkurencia.

    Mondjuk nem értem, hogy a cikk miért kezeli úgy a Pioneer kiszállását, mintha az végleges lenne. Jelen állás szerint ugyanis pusztán arról van szó, hogy a válság miatt 2010-ig szünetel a plazmák gyártása a japán vállalatnál. Ne temessük már el a technológiát könyörgöm! Ilyen erővel azt is kijelenthetnénk, hogy pár év múlva nem lesz személygépkocsi, csak metró meg villamos, mert a válság miatt ideiglenesen bezárták néhány gyártó néhány üzemét.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz polgcsabi #5436 üzenetére

    Szerintem meg inkább nem kéne már megint hülyeséget irkálni. Ma már nagyon könnyen előfordul, hogy egy plazma még kevesebbet is fogyaszt, mint egy LCD, köszönhetően annak, hogy a plazma fogyasztása képtartalom függvényében változó, viszont már csúcsértéken sem magas (lásd a 2008-as HD-Ready modellek csúcsfogyasztása megállt 250 W/h-ban, de a fullHD-seké sem érte el a 400 W/h-t, idénre a fullHD-nál is beígérték a 250 W/h-t), az LCD fogyasztása viszont konstans és abszolút nem mondható nagyságrenddel alacsonyabbnak a plazma csúcsfogyasztásánál. Ergo simán be tudja nyalni ezt a versenyt az LCD a plazma ellen adott körülmények között. 3 éve még másképp állt a zászló, csak erről az LCD gyártók mélyen szeretnek hallgatni, az újságírók meg segghülyék a témához és utána sem néznek mit írnak le, így a nép fejében még mindig az van, hogy ne vegyünk plazmát, mert a gatyánk rámegy a villanyszámlára.

    Elárulom, hogy semmivel sem nőtt a villanyszámlám, miután lecseréltem anno a CRT-t plazmára.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5440 üzenetére

    Természetesen a 42"-os modellekre vonatkozik az adat, igen. Egyrészt saját mérés is, másrészt a TV-k technikai adatai között is olvasható, a gyártó által megadott fogyasztási érték. A saját TV-m átlagfogyasztása 200 és 250 W/h között ingadozik, de inkább a 200 W/h-hoz van közelebb.

    Nagyon kíváncsi leszek, hogy a Pana idei fullHD modelljeinél tényleg tudja-e tartani ezt az értéket.

    Ha meg nagyobb méretet tekintünk, akkor ott az LCD fogyasztása is nagyobb.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz DEW3yl #5439 üzenetére

    Na igen, könnyen előfordulhat, hogy 5 év elteltével a gáz már nem olyan, mint újkorában. Szerintem újratöltés, mint olyan, elég fura lenne, akkor már inkább panelcsere, de ennek meg nem látom értelmét, mert mire évek után eljutsz oda, hogy meg kéne lépni, addigra a panelcsere költségéből sokkal jobb TV-t veszel (meg valószínű már nem is kapnál panelt az 5 évvel korábbi TV-dhez).

    Akkor ilyen erővel előjöhetnénk olyan hasonló marhaságokkal, hogy az LCD-nél meg ugyanennyi idő után előjönnek a dead-pixelek, meg kiég a háttérfény-forrás. Szerintem ezeken teljesen fölösleges aggódni, tudomásul kell venni, hogy a mai TV-ket már nem olyan időtávra tervezik, mint a CRT-ket, hogy 10-15 évig simán használja az ember.

    A fejlődés felgyorsult. Ha 20 éve vettél egy jó nagy CRT-t, akkor nyugodtan tervezhettél vele akár 15 évre is, mivel nem volt olyan érezhető fejlődés (nem jelentek meg új technológiák), mint ma, magyarul nem volt érdeked a csere. Ma már - amikor évről-évre jobb TV-k jönnek ki - szerintem botorság lenne azt figyelni, hogy melyik TV-t vegyem, ami még 10-15 év múlva is TV lesz. A válasz egyszerű: egyiket sem. Szerintem ma leginkább abból az árszegmensből érdemes TV-t választani, ami nem nagyon horror összeg, de mégis jó készüléket kap belőle az ember (talán ez a szegmens a 200 eFt összegű készülékek környékén lehet ma), aztán 5 év múlva jöhet a következő. Ennyi időt azért egy minőségi készülék nagy eséllyel kibír, és talán nem romlik annyit az általa nyújtott képminőség sem, hogy muszáj legyen lecserélni. 5 évente meg szerintem rá lehet szánni ennyit egy olyan készülékre, amit napi 4-5 órában is használ az ember.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz darthzoli #5427 üzenetére

    Olyan TV-ről érdeklődsz, ami nagy eséllyel még egyikőnknek sincs, sőt, még tesztek se nagyon vannak róla, egyet-kettőt leszámítva. Ezek alapján nagyon nehéz lenne messzemenő következtetéseket levonni. Linket nem adtál, nem tudjuk, hogy milyen nagy a skála, amin a PX80 1.8-at és az X10 1-et kapott, így nem tudhatjuk azt sem, hogy a kettő közötti különbség valóban nagy-e, vagy sem.

    Nekem PX80-am van, tökéletesen elégedett vagyok vele, nem sok negatívumot tudnék felhozni vele szemben, így én biztos nem adnék 60.000 Ft-tal többet az X10-ért, ugyanis fogyasztásban kb. ugyanott van, kontrasztban sem hiszem, hogy túlzottan érzékelhető lenne a különbség, az extrákat (pl. 24p megjelenítés) meg már a PX80 is tudta.

    Látatlanban és konkrét tapasztalatok hiányában ezt tudom mondani. De kb. fél év múlva ott lesz árban az X10 is, ahol most a PX80 és ha tényleg jobb az X10, akkor megéri várni rá annyit.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5447 üzenetére

    Emlékeim szerint 2008-ban volt először 100.000 óra a prognosztizált élettartam, 2007-ben még 60.000 órák mozogtak.

    Mit nem értesz a pixelhelyességen? A torzításmentes megjelenítést szavatolja. Több gyártó több modelljénél ez nem "gyári feature" sajnos.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz peetpro #5458 üzenetére

    Én is azon az állásponton vagyok, hogy ezeket az "intelligens" képleképezési módokat, mint az Eco, vagy a CATS nyugodtan el lehet felejteni. Össze is csikarnám magam, hogy ha a kínkeservvel bekalibrált, tökéletesre beállított színképemet elcseszné egy ilyen opció. Különben nem hiszem, hogy nagyságrendekkel lehetne csökkenteni ezen megoldások által a készülék fogyasztását, meg ha lehet is, milyen áron: kvázi olyan kompromisszumot vállal az ember, ami egy TV-nél elég hátrányos - a látottak rovására meg a dolog.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PerczelZita #5467 üzenetére

    Hidd el nekem, érdemesebb a PV80-at venni. Nem az SD-kártyaolvasó miatt (azt én sem sűrűn használom, bár kétségtelen, hogy lehet hasznos az is), mégcsak nem is a megnövelt teletext-memória miatt (bár valljuk be őszintén az sem hátrány, mivel az adók többsége ezres intervallumú teletextet használ, nem pedig ötszázast), hanem az általad is említett újabb képjavító elektronika miatt és az általad nem említett nagyobb kontrasztarány miatt is. Én nem egy PV80/PX80-at és nem egy PV8/PX8-at kalibráltam már és állíthatom neked, hogy van látható különbség a képminőségben, ha nem is nagy, de van. A boltban persze hogy azt mondják neked, hogy nincs, mert ha már úgy mész be, hogy a PV8 árára is húzod a szád, akkor nem akar elveszíteni, mint vásárlót azzal, hogy azt mondja neked, hogy a PV80 márpedig jobb.

    A boltokban semmit nem látsz, amint mondtad is a fényviszonyok korántsem olyanok, mint otthon, ezen felül a TV-k nincsenek is bekalibrálva, a demo anyagok meg többnyire agyonélezett, agyonutómunkázott förmedvények, amiből objektív képet nehéz leszűrni.

    Pont a kisebb felbontású anyagoknál jön ki egyébként is a két TV közti különbség.

    Ezen felül előnyként lehet felhozni a PV80 mellett a több HDMI-, illetve (akinek ingerenciája van használni) a D-Sub csatlakozót, mivel önmagában egy HDMI elosztó is többe kerül, mint a 10 eFt-os árkülönbözet, és ráadásul az ilyen elosztók használata nem is feltétlenül szerencsés, ugyanakkor manapság már könnyen szükség lehet 3 HDMI csatlakozóra (én például mind a hármat használom). Szerintem nem is kérdés: egyértelmű a PV80/PX80-at kell választani a kisebb modellek helyett. A 10.000 Ft szerintem már nem különbség ilyen téren.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mérőfej #5469 üzenetére

    Nekem is hasonló értékek jöttek ki anno. Nekem jelenleg a tökéletesre kalibrált 42PX80-am átlagban 200 W/h körül mozog, plusz-mínusz 15 W/h képtartalomtól függően. Nekem ennél nem kell korrektebb fogyasztás egy ekkora méretű és ilyen képminőséget produkáló paneltől. Felőlem lehet benne akármilyen Öko mód, az csak a látott minőségen ront (azon viszont garantáltan és idegesítő módon), viszont - mint ahogy említettem tegnap - szignifikáns megtakarítást nem jelent.

    A dinamikus fogyasztásra kijött közel 300 W/h-t meg ne nagyon vegyük alapul, mert nem tudom ki használja így a TV-t, de már gyanítom rég elégett a retinája nagyrésze. Simán meg lehet vakulni tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz roxan #5477 üzenetére

    Szerintem nem érdemes a 42PX81 után kajtatni. Egyrészt, mert nehéz belőle megbízható forrásból származó, valóban Pana garis példányt találni, másrészt, mert a benne levő tuner nem alkalmas a UPC adás fogására STB nélkül, csak a földi sugárzású HD-adókat tudod vele fogni.

    A képarányt illetően nemigazán értem, hogy miért szenved vele ennyit az idézet írója. A 4:3-as képarányt vagy arányhelyesen nézed (4:3-as képarány-beállítással), ekkor kétoldalt valóban lesz fekete csík (ez evidens), de nálam pl. nemigazán vehető észre még tartós 4:3-as képarány után sem, hogy kétoldalt fényesebb lenne a panel. Ez marhaság. Persze, ha kizárólag így használnád a TV-t, akkor egy idő után észlelhető lenne, hogy ott más mértékben használódik a gáz és ettől inhomogén lenne egy idő után a panel, de itt nem pár órás felhasználásra kell gondolni. Ha vegyesen használod a TV-t, akkor ebből semmit nem fogsz észrevenni.
    A kétoldalt levő fekete sáv (ha rendesen be van kalibrálva a TV) a képtartalomhoz képest csont feketének fog tűnni (na jó, azért a kávánál világosabb picit).
    Ha meg "Valós", vagy "Automatikus" beállításon hagyod a TV-t, akkor széthúzza a 4:3-as képet a 16:9-es képarányra, ekkor valóban torzulnak az alakok (a körből tojás lesz), de ennek mértéke abszolút nem vészes, simán megszokható, az én agyam már real-time kódolja vissza a torzult képet, észre sem veszem. Amúgy a TV a kép széleit nyújtja csak meg, tehát a képernyő közepén látható kép gyakorlatilag torzulásmentes.
    De ha valaki ennyire kényes arra, hogy a Szellő Pista fejét ne lássa kissé torzultan a híradóban, akkor még mindig van alternatíva, pl. a 14:9-es beállítás, amikor a kép aljából és tetejéből elvesztesz úgy 2-2 centimétert, viszont cserébe kétoldalt kisebb a fekete sáv és nem is torzul a kép egyáltalán.
    A 16:9-es TV-adások meg teljesen arányhelyesen jelennek meg és teljesen kitöltik a képernyőt.

    Szerintem vagy 42PV80-at, vagy 42PX80-at vedd. Én utóbbit egy éve használom és tökéletes készülék mind TV-adásra, mind DVD-re, mind Blu-Ray-re, mind konzoljátékra (PS3-mam van).

    Kis kötekedés az aláírásodra pillantva:

    Írod: "szürkeinportból". Helyesen nem inport, hanem import.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Howkeddlee #5487 üzenetére

    Minden tekintetben a Pana a jobb. Ne is gondolkozz ezen!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sbazsi #5492 üzenetére

    Természetesen normális az 1024x768-as felbontás a 16:9-es képernyőnél, már többször leírtam ennek az okát.

    A Samsung C-szériás plazmáiról azt érdemes tudni, hogy jobb elkerülni őket. Régebbiek közül inkább a Q-széria, manapság meg az A-széria körül nézelődj, ha mindenképp Samsung mellett szeretnél dönteni. Mindemellett az általad linkelt oldalon is látszik, hogy 2008. májusa óta nem is forgalmazza az E-Digi az említett típust, az árgép sem dobja már ki.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sbazsi #5494 üzenetére

    Hát, ha már megvan és nem vagy vele elégedett, akkor igen. Bár erre azt tudom mondani, hogy még egy most jónak számító plazmát sem nagyon tudsz majd két év múlva normális áron eladni, olcsóbban kapsz majd akkor újonnan jobbat, mint amennyiért a meglévőt el tudnád adni. Mondhatni ez a dolog nem túl értékálló befektetés.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sbazsi #5496 üzenetére

    DEW3yl kolléga jól beszél. Ugyan nem tudom mekkora a nappalid, de egy 42"-os TV semmiképpen sem nevezhető nagynak 16:9-es képaránynál. A fullHD-nek meg ténylegesen csak leginkább 50"-nál és fölötte van értelme, úgyhogy 80-90 cm közötti méretben fölösleges pénzkidobás lenne többet adni a fullHD-ért, mint a HD-Ready-ért (szerintem még 42"-nál is).

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sbazsi #5500 üzenetére

    Ha 3-4 méter a távolság a TV és a kanapé között, akkor nemhogy 80-90 cm közötti TV-ben gondolkodnék, hanem már erősen az 50" fölött keresgélnék alternatíva után. Mondjuk 3 méterre az 50" már optimális, de 4 méternél már kezd kicsi lenni a teljes moziélményhez.

    Ha a 16:9-es TV-t rákötöd a PC-re és beállítasz 1024x768-at, akkor ha a lejátszóprogid megfelelően van beállítva a 16:9-es képarányú videókat teljes képernyőn fogja megjeleníteni, gyakorlatilag nem lesz fekete csík alul-fölül, csak ami az 1.85:1 és 1.78:1 arány közötti különbségből adódik.

    5:4 arányú monitor nincs, csak 4:3 arányú, ott valóban lesz alul-fölül csík 16:9-es képarányú videóanyagot feltételezve.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vegyszer #5499 üzenetére

    Amit láttál, az nem utánhúzás, hanem kadenciából adódó probléma. Sajnos ez adott esetben tényleg zavaró tud lenni, de ezzel sok mindent nem tudsz kezdeni, hozzá kell szokni. Egyes képanyagoknál jobban látszik, másoknál kevésbé, egyes 1080p-s anyagoknál pl. egyáltalán nem. Teljesen független attól, hogy HD-Ready vagy fullHD a TV.

    Amit viszont írsz, hogy olyannyira szembeötlő a két felbontást tudó készülékek közötti határ, azt azért annyira nem tudom osztani. Itt azért elég sok múlik a bemutató anyagon, és azért ne felejtsd el, hogy ezek az anyagok többnyire túlélezettek, túlszaturáltak és gyakran köszönőviszonyban sincsenek az általánosságban látható anyagokkal. Ezért érzékelheted azt, hogy pl. előbbin recések a feliratok, utóbbin simák. Én HD-Ready TV-vel használom a PS3-at és 1080-as jelet küldök a PX80-nak, amit ugyebár ő konvertál vissza a saját natív 1024x768-as felbontására és olyan pengeélesek a hangyaf*sznyi betűk is az XMB oprendszerben, hogy öröm nézni. A nagyobb feliratokkal sincs gond, a hosszanti/átlós élek is legtöbbször recementesek, ahol meg nem, ott fullHD-TV-n is látom, mert a szoftver maga olyan.

    A 42PZ8 azért olcsó, mert alapmodell, semmi extra, kevés csatlakozó, 2007-es képjavító technológia, alacsonyabb kontrasztarány jellemzi, mint mondjuk a 42PZ80-at. Nem csalás, nem ámítás, ennyi az ára. Fél év múlva gyakorlatilag olyan áron lesz, hogy hülye, aki 2009-es modellt vesz duplaannyiért.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5512 üzenetére

    Szerintem téves a meglátásod. Pontosan azért, mert a képarány (aspect ratio) számítási módja nem az, hogy a megjelenített vízszintes, illetve függőleges pixelek számát viszonyítod egymáshoz. Ez az elméleted pont ott bukik meg, amire DEW3yl kolléga is próbált utalni: nem minden kijelző áll négyzetalapú pixelekből (például a HD-Ready plazmák sem). Ahogy DEW3yl is említette - az 1024x768-as felbontás ugyebár 4:3-asnak számít ha pixelszinten nézed a dolgot, a kijelző mégis 16:9 képarányú ha a kijelző fizikai méreteit veszed alapul.

    A készülék (nem a megjelenített képanyag!) képarányának helyes számítási módja tehát az, hogy a képernyő fizikai szélességét viszonyítjuk a fizikai magasságához:

    Wiki - Aspect Ratio

    Mint ahogy a linkelt oldal is említi, létezik 5:4-es képarány (nem képernyő!), ami fotózás során használatos.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PerczelZita #5507 üzenetére

    Többé-kevésbé egyetértek veled, bár több mondatoddal nem nagyon:

    "Nekik semmi sem elég nagy. Tulajdonképpen az igazi moziélményhez 3-5 méteres vetített kép kellene."

    Az első mondat egyenesen aljas rágalom. :) A második mondat tartalma is szubjektív és függ annak a helyiségnek a nagyságától, ahol épp nézed a filmet, valamint a nézési távolságtól is, szóval szerintem ezt így kijelenteni merész volna.

    "Ez adja a tévézés élményét,amikor a kép nem tölti be a lakást, a látómezőt, a bemondó feje életnagyságú, vagy annál nem sokkal nagyobb."

    Na, ezzel azért megintcsak nem értek maradéktalanul egyet. Nekem az is vizuális élmény, amikor egy tévéműsort nézek nagyban, mert a tévében is mehet film, aminél megintcsak jól jöhet a moziélményhez a nagy méret. Sarkított példa, de az ugye rendben van, hogy mondjuk a Szellő Pista feje nagyjából méretarányos egy 42"-os TV-n, de ha mondjuk a riportban meg totálban mutatnak egy autót, akkor ott meg már kapásból jól kisebb a valósághoz képest. Egy szó mint száz, én a TV-adást is élvezem nagyban, én nem különíteném el a feature filmektől.

    Sokszor próbáltam már elmagyarázni az embereknek, hogy vonatkoztassanak el a CRT tévék képátlójától és nézési távolságától, mert plazmánál/LCD-nél ez a dolog már teljesen másképp működik. Az 53 cm-es CRT-d után hatalmasnak tűnhet elsőre egy 94 em-es 16:9-es plazma, de később rá fogsz jönni, hogy 3-4 méterről nézve bizony nagyobb élmény egy 42"-ost, vagy akár 50"-ost nézni és abszolút nem nagyzolás a dolog. Tudom, hogy nehéz elhinni, hogy ez nem megalománia, de nem az, én már magamon is megtapasztaltam ezt és sokan mondják utólag is, hogy bánják, hogy nem hallgattak rám a vásárlás során és végül a kisebbet vették.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sbazsi #5504 üzenetére

    Ahogy a többiek mondták, ezt neked kell eldönteni. Én jelenleg 1,5 méterről nézem a 42"-t és kevésnek találom. Tévénézésnél még annyira nem is zavar (nincs semmi értelmes műsor), de ha leülök egy DVD vagy Blu-Ray elé, akkor már érzem a nagyobb méret hiányát.

    3 méterről NEKEM egyértelműen kellene minimum az 50", az ember hamar megszokja a jót. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet 3 méterről kisebb TV-t nézni, sőt, sokan néznek nagy megelégedettséggel kisebbet még messzebbről is, azonban ez nem jelenti azt, hogy zavaró, vagy káros lenne egy 50"-os panel 3 méterről, sőt.

    Azt mondanám, hogy ez a dolog inkább pénztárca-, illetve értékrendfüggő. Én például soha nem adnék ki 300 eFt-nál többet egy TV-re (már azt is csak nagyon eltorzult arccal, inkább a 200 eFt az optimális), ugyanakkor meg van olyan ismerősöm is, aki zokszó nélkül megvette az 50"-os Pioneer KURO-t 900 eFt-ért, ami lehet, hogy jobb, mint az én Pana-m, de hogy annyival nem, és nem ér annyival többet, mint amennyivel többe került, az biztos.

    Szóval szerint olyan méretet vegyél, amekkorát megkapsz annyiért, amennyit rászánnál, de még mindig minőségi marad a TV a keretből. E fölött nem érdemes próbálkozni, az elveidet ne add föl a nagyobb méretért, vagy a mégjobb minőségért, ez a lényeg, mert végül is egy kisebb méretű, de príma TV is okozhat nagy örömöt. Magyarul ne vegyél egy nagyméretű szart, legyen inkább csak közepesen nagy, de minőségi.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5516 üzenetére

    "Én nem is mondtam, hogy a fenti módon kellene számolni a képarányt"

    Mégis abból számoltad, arra vezetted vissza.

    "különben a négyzet alakú pixelekből álló és a pixelek között azonos távolsággal rendelkező monitorok esetében, (mint amilyenek a korábban említett 17"/19" monitorok) így is megkapjuk a képarányt."

    Azt meg én nem mondtam, hogy adott esetben így nem kapható meg a helyes képarány, de általánosítani így nem lehet, pontosan a square-pixelek megléte miatt. Ez a számítási mód (pixelalapú) gyakran fals eredményre vihet, míg ha fogod a centit és leméred a készülék panelméreteit, az garantáltan kiadja a látott képarányt (teljes képernyős kitöltést feltételezve persze). Pusztán ennyit mondtam. Az, hogy az 1280*1024-es felbontású monitorok natív képaránya pont 5:4 a pixelalapú számítás módszertan-helytelenségének szempontból mellékes.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5518 üzenetére

    "Például az összes 17"/19"-os 1280*1024-es felbontású monitor az."

    Mint ahogy a Te ezen állításod sem. Nézd csak meg a CRT-ket. A 17"-os 4:3-as képarányú CRT-k nagyrésze ezt a felbontást tudta maximum.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    Amúgy meg finoman jelezném, hogy ez egy plazmatévé topic, tehát tényleg nagyon sok értelme volt a civakodásnak, meg off-olásnak a 17/19 colos LCD monitorok képarányáról, amikre egyébként is mindenki 4:3-asként gondol zsigerből, mégha azok 5:4 arányúak is.

    Fölvállalom: én vagyok annyira paraszt, hogy ezeket is a 4:3 kategóriába sorolom, a négyzetalapúra hajazó monitorok közt kezelem. Na, most akkor sűrűn kövezzetek meg!
    Amúgy nem adok neki néhány évet és teljesen eltűnnek ezek a képarányú készülékek és csak nagyon kis szegmensben fogják használni őket. Ellenben a 16:9-es panelek mellett ki fognak jönni (már van is ilyen) a 2.45:1 arányú panelek is.

    Szóval - a topic címét figyelembe véve - szerintem inkább maradjuk a plazmatévéknél, amelyeknél nemigazán jellemző sem a 4:3-as, sem az 5:4-es képarány.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PerczelZita #5522 üzenetére

    A mozi leghátsó sorában ülve el szokott fáradni a szemed, vagy a nyakad? Nekem nem sűrűn (inkább a seggem ülöm el, meg a lábam zsibbad el - némelyik mozi nagyon kényelmetlen).

    Ez már igazából csak elhelyezés kérdése. Nálam fali konzolon van a plazma, amelynek magasságát úgy lőttem be, hogy leültem a tévé majdani helyével szemben lévő kanapéra (persze nem kihúzott derékkal, hanem úgy kényelmesen, ahogy egyébként is ülnék benne) és a szemmagasságomat rávetítettem a falra. Ebből még egy picit elvettem, lejjebb vittem a vonalat (gyakran nézem ugyanis a kanapéban fekve) és ehhez a vonalhoz igazítottam a TV képernyőjének horizontális közepét.

    Ha túl magasra viszed a TV-t, akkor a nyakad megfájdulhat az állandó felfelé bambulástól, ha meg túl mélyre, akkor könnyebben elalszol tévézés közben. Meg kell találni az ideális helyzetet.

    A képátló meg annyira nem lesz nagy, hogy kapkodnod kéne a fejed jobbra-balra, ehhez már tényleg projektor kéne.

    2,5-3 méterről nézve egy 50"-os panelt sehova nem kell mozgatnod a fejed.

    A szemed miatt meg ne aggódj, ha megfelelően bekalibrálod a TV-t, akkor tökéletes moziszerű (na nem a magyar mozikban megszokott szar) fényviszonyokban lesz részed, amik nem bántóak, hanem kellemesen plasztikus és homogén képet adnak, a CRT-szerű vibrálást meg ugye itt el lehet felejteni, szóval ahhoz ne viszonyítsd.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Skyhunter #5534 üzenetére

    Ha meg vagy elégedve a TV-ddel, akkor ne cseréld le, ha nem, akkor meg jó választás az 50PZ80, az adott Samsung-nál mindenképp jobb. 2,5 méterről bőven jó méret az 50".

    Fényerő tekintetében a plazma bőven van olyan szinten, ami minden igényt kielégít, nálam kalibrálás után feles érték alatt van a kontraszt, de a fényerő is csak picivel feles fölött és bőven sok a fénye. Magasabbra állítva elviselhetetlenül fényes tud lenni, kiégeti a szemed. Véleményen szerint fölösleges viszonyítani az LCD-hez, ahhoz nézd, hogy mi az optimális szint, azt meg bőven eléri - meghaladja.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zoliwrc #5540 üzenetére

    Mihez képest? Tavaly ilyenkor is ilyen árról indultak kb. a fullHD modellek, sőt a HD-Ready 42PX80 induló ára is 290 eFt körül volt.

    Mindenesetre ennyit biztos nem ér az új modell, nem kell elkapkodni azt a vásárlást.

    Amúgy nem tudom ez feltűnt-e:

    "600 Hz technológia".

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz roxan #5546 üzenetére

    Az első gondolatjel után leírt problémát nem tudom értelmezni. Vagy nem értem kristálytisztán, amit leírsz, vagy ha meg szó szerint veszem, akkor olyat még nem láttam. Nem, ez nem ilyen, vagy legalábbis nem ilyennek kéne lenni, az én 42PX80-amon semmi ilyen jelenség nincs.

    A második gondolatjel után írt problémádhoz hasonlót már én is megfigyeltem. Megnyugtatlak, nem pixelhiba, plazmánál olyan nemigazán van, mondhatni én még nem láttam plazmánál egy-egy pixelt kiesni, csak egész sorokat, vagy oszlopokat. Amiről itt szó van, az nem más, minthogy a sorozat rögzítése közben használtak hibás berendezést (pl. kamera). Én már más RTL-Klub-os műsornál is megfigyeltem, hogy a négy-öt sutdiókamera közül az egyiknek egy ponton valami hibája van és mindig ugyanoda tesz egy pöttyöt. Ne foglalkozz vele, a TV-dnek semmi baja, én sem láttam még más adónál, csak a Reteknél és csak bizonyos kameráknál.

    Az automatikus képarány TV-adásnál ritka szar. Én kerülném a helyedben. Nálam mindig "Valós"-on van, így nem mászok falra attól, hogy a reklámok közben ugrál a képarány, az stabilan mindig képernyőre húzza a 4:3-as képet. Ha meg neadjisten 16:9-es műsor menne, akkor meg beállítom úgy, hogy kitöltse a képernyőt.

    Először nekem is furcsa volt a távirányító, de már megszoktam és kényelmes. Sötétben is minden tökéletesen kitapogatható rajta, nem rosszak azok a nagy gombok, majd meglátod, hogy funkcionális. Nehéznek nehéz, az igaz, de én meg pont azt szeretem, ha van anyag valamiben, amit megveszek.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5544 üzenetére

    Mivel az 1. HSZ elsődlegesen nem konkrét modellekről szól, hanem a általában technológiák közötti különbségről, és csak említésszinten van szó pár modellről, ezért én úgy érzem, hogy nem írtam valótlant.

    De ha konkrét modelleknél maradunk, akkor már a tavalyi Pana-széria is jelentőset javult ilyen téren és - mivel én elég gyakran nézem perifériából az enyémet - kijelenthetem, hogy teljesen éles szögből nézve is tökéletes és tükröződésmentes képe van. Igen nagyon közel kéne menni a TV-hez, hogy feltűnjön az, amit említesz.

    Az LCD-knél amúgy sem a tükröződés megléte a probléma (mivel az nincs), hanem ugye a fényerő/színhűség megváltozásának problémája, ami sok TV-n ugyanolyan gyönyörűen jelentkezik, mint egy TN-paneles monitoron. Viszont az LCD-k is jelentős fejlődést mutatnak ilyen téren.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5543 üzenetére

    A 600 Hz-es technológia idén jelentkezik először, a Panasonic ezt írja róla:

    "600Hz Sub-field Drive Intelligent Frame Creation Pro which helps achieve 1080 line motion picture resolution"

    Remélhetőleg ez orvoslást jelent valamilyen szinten a kadenciákból adódó mozgás-megjelenítési problémákra, amelyekről valamelyik nap beszéltünk. Amit eddig hallottam róla, az biztató, élőben sajnos még nem láttam, a nagyobb szak-website-ok sem nagyon teszteltek még ilyen készülékeket, bár szerintem mostmár csak napok kérdése.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Hokis #5567 üzenetére

    Már számtalanszor leírtuk, hogy a 42PX80 csak annyiban több a 42PV80-nál, hogy előbbiben DVB-T tuner is van, ami azonban mpeg2 alapú, így itthon nem sok hasznát veszed, ezért is nem kérnek érte többet, mint a PV80-ért.

    Az LG 42PG6000 sem rossz választás, de a Panasonic általános képminőség és ghosting terén érezhetően jobb teljesítményt nyújt, nem véletlenül drágább.

    A Pana panelja előtt valóban tükröződő felület van (nem üveg), de abszolút nem zavaró, semmivel sem tükröződik jobban, mint egy átlag CRT, engem nappali fénynél és esti lámpafénynél sem zavar, észre sem veszem. Az felület egyébként csöppet sem strapabíró senkinek ne jusson eszébe hozzávágni a PS3 kontrollert, mert beleáll.

    Az LG-nél említett magasabb kontrasztarány gyakorlatban nem érzékelhető (nekem 42PX80-am van, de közeli kapcsolatba kerültem már az említett LG modellel is egy kalibrálás erejéig), tehát feltehetőleg az LG marketingje hazudik nagyobbat.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz orkester #5570 üzenetére

    Jó csere lenne, szerintem lépd meg, ég és föld lesz a különbség, nem fogod megbánni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz sittes79 #5571 üzenetére

    Lásd a Hokis kollégához intézett válaszomat. Ergo Pana a jobb választás, még a kisebb méret ellenére is.

    De ízlések és pofonok, vedd amelyik szimpatikusabb, mert még a végén megint megvádolnak, hogy elfogult vagyok a Pana-val szemben, hogy itt egymás után több HSZ-ben beszélem rá az emberekre az LG-vel szemben.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5578 üzenetére

    Nem értettelek félre, tisztában vagyok a jelenség mivoltával, amit leírtál. Nálam elsődlegesen pl. a stáblisták alatt vehető észre, ha igen közelről és éles szögből nézem. Gyakorlati zavaró hatása szerintem nincs, elég extrém nézési távolság és betekintési szög esetén lehet csak zavaró.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mizu_ #5580 üzenetére

    Én is csak azt tudnám mondani, amit Sub-S, először azt kellene eldönteni, hogy egyáltalán plazma vagy LCD technológiát szeretnétek. Addig fölösleges is konkrét típusjelölésekbe belemenni.

    Az 1. HSZ-ben valamennyire próbáltam összefoglalni a plazma előnyeit/hátrányait az LCD-vel szemben, olvassátok el, majd vessétek össze az igényeitekkel és a majdani felhasználási körrel a technológia sajátosságait. Ha kikristályosodott, hogy melyik a megfelelő technológia, akkor majd beszélhetünk típusszámokról is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz koliz1 #5584 üzenetére

    "Sajnos a kis darabszám ill a minöségi alkatrészek alkalmazása miatt ilyen drága a
    Pioneer ,de sajnos minöséget ebböl az összegböl lehet csak késziteni."

    Hát, ezzel a kijelentéseddel azért nehezen tudok azonosulni. Persze, a Pioneer nagyon jó plazmákat gyártott (most épp nem gyárt semmilyent), de azért ne írjuk már le a többi gyártót sem. Egy harmadannyiba kerülő Pana plazma nem a harmadát adja egy Kuro minőségének, hanem igencsak veszélyesen megközelíti azt.

    "Néztem az új Hd-ready 42" plazmát Panából hát mit mondjak eléggé marketing TV."

    Ezen kijelentéseddel kapcsolatban én is kíváncsi lennék arra, hogy itt egész pontosan mire gondoltál. Ha csak annyira lesznek jók az idei Pana HD-Ready plazmák, mint a tavalyiak, akkor ezt a mondatodat sem nagyon tudom hova tenni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5589 üzenetére

    Plexilap az a javából. Az LCD-ken egy puha felületű, sérülékeny anyag van, a plazmákon pedig egy keményebb műanyag lap, ami nem túl vastag, de elég masszív. Pont ezért kell vigyázni tisztításnál is, mert könnyen karcolódik, mivel nem üveg.

    Azt nem mondom, hogy belül valahol a gázcelláknál nincs üveglap, de a külső határolófal (amin a tükröződést is látod) az bizony plexi.

    Kocogtasd meg és rögtön meghallod!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5593 üzenetére

    Hát, ez a félreértés szerintem a marketingszöveg pongyola megfogalmazásból adódhat. 100%-ra biztosara veheted, hogy nem üveg, itt van a másik szobában. Takarításnál is mindig szembesülök ezzel.

    Nem kell ütlegelni, elég, ha körömlappal (nem éllel) megkocogtatod. Összetéveszthetetlenül műanyag hangja van, valamint nem is hideg a tapintása (természetesen a kikapcsolt állapotbelire értem). Valamint gondolj bele, ha üvegből lenne, akkor nem 26-27 kiló lenne a TV mindenestül.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sub-S #5595 üzenetére

    Nem nem, tuti műanyag teljes egészében véve.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz minden fogla #5597 üzenetére

    Több mint valószínű, hogy nagyon el van rontva a kontraszt/fényerő arányod. Főleg az eltúlzott kontraszt tud nagyon erősen világító fehéret, beégett képet produkálni. Javaslom, hogy egy kalibráló-lemezzel DVD-lejátszón lejátszva finomhangold a TV-det!

    Ehhez többen javasolják az egyes DVD-ken megtalálható THX-Optimizer-t, amit én annyira nem találok jónak, ezért én hanyagolnám a használatát.

    Ugyan ez is egy elég butácska kalibráló pattern-sor, de azért nagyvonalakban be lehet vele állítani a TV-t és ami fontos, ingyenes:

    Testsequenz DIVAS (FTP-link, lehet kicsit lassan indul el)

    Weblapja: Burosch

    A komolyabb kalibráló DVD-k húzós árban vannak, viszont megéri szert tenni egyre, mert elég jól beállíthatók vele a TV-k, igaz ugyan, hogy nagy türelem kell hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz nortberg #5603 üzenetére

    Már több helyen is lehetett olvasni ehhez hasonló, elnagyolt specifikációkat, amikből tényleg az jön le, hogy a Pana nagyon nagyot fog robbantani az idén, elsősorban szolgáltatások és design terén. Én azt mondom, várjuk ki, hogy a gyakorlatban ez hogyan fog megvalósulni és hogy mindezért mennyit fog kérni a Pana. A 42X10-es ára mondjuk nem vészes, már most megkapható 220 eFt körüli áron, tavaly ilyenkor ez az árszint inkább a 300 eFt-ot verte az ugyanilyen kvalitású 42PX80-nál.

    Azonban vegyük észre, hogy a Pana idén kissé szélesebb spektrumon kínál plazma TV-ket, így valószínű elég nagy lesz a szórás az árakban is. A 2,5 centi mélységű TV-inek ára garantáltan horror lesz, jó igaz, az már a prémiumkategória. Én igazából a középkategóriás modellek áraira leszek kíváncsi.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák