Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz diegho #4486 üzenetére

    A monitor 60 Hz-e nem hinném, hogy bántja a szemed, más technológia, mint a CRT volt, szóval nálad inkább szerintem a túlélesítés, illetve a magasra állított fényerő (esetleg kontraszt) okozhat szembántalmat, amiken kalibrálással tökéletesen lehet segíteni. Ismerősömnek 24"-os fullHD-s Dell LCD monitorja van és olyan kellemes nézni, hogy le sem tudom írni. A 100 Hz-en futó CRT-re rosszabb ránézni.

    Nem biztos, hogy az 1280x720-as felbontás fogja a tökéletes képet adni neked a TV-n sem, ez változó. Nem tudom milyen felbontásban játszol jelenleg, de ha most sem terheled 70% fölött a GPU-t, akkor szerintem még (esetleg némi kompromisszummal) simán kihajtaná neked az 1680x1050-es felbontást is, ami kell egy 22" vagy 24"-os monitornak.

    Egy ilyen kisméretű TV sem fogyasztana sokat egyébként (a 107 cm-es plazmám eszik átlag 200-250 W/h között), egy 32" fogyasztása meg szerintem már bőven 150 W/h körül mozog. A monitorral mondjuk ilyen téren is jobban jársz, mert az szerintem még ennyit sem eszik (pláne ha csak 24"-os).

    Igen végül is az is megoldás, hogy ha dual-head-es a kártyád, akkor meghagyod a CRT-det játszani alacsonyabb felbontásértéken, az LCD-n meg csinálsz minden egyebet. Ez nem rossz elgondolás.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák