Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz HUTCHDB #27795 üzenetére

    Én sem demó anyagokról való tesztelésről beszéltem, bocs, ha félreérthető voltam. Azokból természetszerűleg nem derül ki, hiszen többnyire eltúlzott, túlszaturált, túlélesített anyagokról van szó. Én japán-made szituációs referencia-videókhoz szoktam hangolni a TV-t, mert ilyen szempontból a mozifilmek sem megbízhatók, hiszen 99%-ban valamilyen, a valóságostól eltérő szűrőt vagy színképet alkalmaznak.

    Elképzelhető, hogy úgy van, ahogy írod, én csak a kalibrált eredményről tudok nyilatkozni, abban viszont egyértelműen a Pana mutatói jobbak - ezáltal nekem a kalibrált képe is jobban tetszik (hozzáteszem, hogy én mondjuk a kalibrálatlan képét is természetesebbnek érzem a Samsungénál). Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a Samsung THX-módja jobban el van találva, mint a Pana-é - hiszen én is módosítottam a THX-mód beállításain a Pana esetében - de szerintem a készülékek méltatásánál arra kellene helyezni a hangsúlyt, hogy mit tudnak nyújtani kalibrálva és nem arra, hogy gyárilag melyik van jobban beállítva (bár kétségtelen, hogy laikusoknak ez is szempont lehet, de szerintem ebben kategóriában ez nem feltétlenül szempont, ezen készülékeket már nem feltétlenül a hozzá nem értők vásárolják).

    De ez meg csak az én személyes véleményem. :B

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • vhunor

    őstag

    válasz HUTCHDB #27795 üzenetére

    Volt itthon néhány napig G20, most egy Samsung 50B850-em van és semmi hiányérzetem sincs, sőt. Nappali fényviszonyok illetve kevés szórt fény mellett jobban tetszik a Samsung (piszkosul jó az antiglare bevonata többen is azt hitték már kikapcsolt állapotban, hogy LCD), teljesen lesötétített szobában pedig a G20 alacsonyabb feketeszintje nyer. Színekben mindkettő bőven jobb mint amihez az átlagember szokott. A 24p mód G20-on már-már természetellenesen folyamatosnak tűnt, Samun az én szememnek közelebb áll a mozihoz. Mindkettő nagyon jó tévé, egymás oltogatása helyett örülni kéne annak, hogy az ember megengedheti magának, hogy ilyeneken nézzen filmet.

    [ Szerkesztve ]

  • Gabor970

    addikt

    válasz HUTCHDB #27795 üzenetére

    Sziasztok!

    Az objektív értékelés szempontjából talán fontos infót osztanék meg:

    Szaporodnak azok az MKV konténerbe rakott videók, amiket nem játszik le a Samu PS50C430 Az utóbbi két hétben a próbált 7 videóból 3-at nem játszott le. Ez már zavaró, persze lehet egyelőre véletlen is. Nem tudom, hogy valami új kódolás jött-e divatba ott, ahol a torrenteket készítik a guruk... A legújabb firmware sem segít.

    Most gondolkodom, hogy mik voltak ezek, de nem is mind a 3 MKV, hanem 2 MKV és 1 HD DivX Az egyik MKV az a varázslótanonc 1080-as valami 11GB méret körüli verziója volt (a 720-as már hibátlan volt) a másik MKV nem jut eszembe. Az utolsó léghajlító 2,4giga körüli HD DivX-e nem ment, abból is leszedtem azt ami 1,8G körüli méret, az már ok.

    Aki a media player miatt venne Samut, még érdemes figyelembe venni, hogy DVD sem lejátszató, engem ez zavar leginkább. Lehet csak én vagyok a béna, de nemzetközi nem regisztrálós nagyobb torrent helyeken sok általam keresett koncert vagy DVD formátumban, vagy SD divx-ben van csak meg. Most a hétvégi cégesbulin kaptam ajándékba egy Philips DVP3111-es DVD játékost, még ki kell próbálnom mit mutat, aztán lehet megtartom. A régi lejátszóm (Yamada 6600) nem tudott progreszív módban lejátszani, nem tudom amiatt-e, de annak nagyon nem tetszett a képe.

    DM-Fan:

    Attól tartok még az itteni fórumozók készülékei esetén sem több mint 20% a kalibrált készülékek aránya. Sajnos zalában pl nem sikerült szakit találni kalibrálásra. Egy 10-est még megreckíroznék rá, de ennyiért itt nem megoldható.

    [ Szerkesztve ]

    Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

Aktív témák