Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz DM-Fan #35704 üzenetére

    Ha csak cikk és nem teszt, akkor győztest sem lehet hirdetni.
    Bár az nyilvánvaló, hogy a Popcorn, kép és hangminőségben is messze a cikkben szereplő többi gép előtt jár.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • foppa

    tag

    válasz DM-Fan #35763 üzenetére

    A 3D még érdekelne is, de ez a tévékben alkalmazott rendszer és a mozi, főleg az IMAX között óriási külőnbség! A 3D-s filmek minőségét meg inkàbb hagyjuk, és ezt nem a képminőségre értem!
    Valószínű, hogy a V20-as lesz a befutó, de még várok egy hónapot a vásárlással! Azért majd fogok otthon kapni 1-2 keresetlen szót, hogy "minek kell ide ekkora tv"!
    Mondjuk ennyit megért, mert én mindig is oda voltam a moziért!

  • zhata

    senior tag

    válasz DM-Fan #35776 üzenetére

    Köszi a választ!
    Kérdésem:
    Letölthető valahonnan tisztességes manuál (20-30 oldal)
    a Popihoz? Akkor nem kérdeznék ilyen butaságokat. :B

  • zhata

    senior tag

    válasz DM-Fan #35778 üzenetére

    Köszönöm a segítséget mindenkinek.
    Tovább nem OFF-olok.
    (Bár talán ez nem csak az én problémám lehetett.)

  • M_AND_Ms

    addikt

    válasz DM-Fan #35778 üzenetére

    Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

  • BBéci

    titán

    válasz DM-Fan #35760 üzenetére

    Eszemben sincs vitatkozni, csupán leírtam a gondolataimat.
    Egyszer feltettem a kérdést, miért nem minősítették a képet és a hangot? Kérdéssel válaszoltak: hogyan kell és minek az?

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • jpeetr

    aktív tag

    válasz DM-Fan #35759 üzenetére

    HDI Dune HD Lite 53D 42k, Popcorn Hour NMT A-210 55k :)
    Mondjuk tény, hogy a Lite nem támogatja a BD menü-t.

  • BBéci

    titán

    válasz DM-Fan #35834 üzenetére

    Dune Smart képét hasonlítottam DvicoTvix 6500-hoz. Egyforma külső rack és merevlemez volt hozzájuk kötve, rajtuk az Inception 40 gigás ISO változata. Feleségem váltogatta a tévé, Samsung C9000 bemeneteit. Egyértelműen a Dune képe volt jobb.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • joco73

    csendes tag

    válasz DM-Fan #35840 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! Nekem a házimozis variáció kicsit dága lenne még a TV-hez,így maradok valamelyik másik variációnál,hátha az is jobb lesz mint a TV saját hangja.... :D

  • Dudee

    senior tag

    válasz DM-Fan #35897 üzenetére

    Okés, köszi a tanácsot.
    Hétvégén megpróbálom lefényképezni. Nyílván alapból egy fényképen annyira nem fog látszani, de jelentősen megnövelve a kontrasztot tuti ki fog rajzolódni.

  • RufuszX

    senior tag

    válasz DM-Fan #35943 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek.

    Közben néztem hogy 50C2 is 159k-ért van még a hivatalos márkaboltban is (bár velük már megjártam, de 2szer csak nem próbálkoznak :U )

    Még egy kérdés: tudom hogy a 42-es "kicsi" ilyen távolságra, de abból mi lenne a legolcsóbb jó választás? (nem akarom az egész keretet elkölteni így ezért gondolkozom ilyenben is)

  • cekkk

    veterán

    válasz DM-Fan #35939 üzenetére

    De pont ez írtam én is nem? :U
    Akkor érdemes kintről venni, ha gyári garancia van, mert az érvényes itthonra is, de ez a Samsung termékeinél is így van, ha gyári gar jegyet adnak, itthon is javítják.
    Bolti garanciásat, én még itthon sem merem megvenni, nem hogy külföldről. Ott a nagyszerű mall.hu vagy mi és ott ha elromlik fél év múlva még én bizonygassam neki, hogy nem én rontottam el a műszaki cikket, na persze, ennyit nem ér hogy 10 ezerrel olcsóbban vegyem meg.

  • RufuszX

    senior tag

    válasz DM-Fan #35946 üzenetére

    Valóban kétértelmű voltam, de az is HD-ready lenne elvégre a távolság miatt gyakorlatilag mindegy (+ az adás minősége is igen gyenge, annak ellenére, hogy digitális).

    Azt hiszem még megrágom a dolgot.
    Viszont ma felmerült bennem még valami. Az S20-asunkban nagyon tetszik hogy automatikus képarány beálíltás esetén nagyon szépen beállítja a képet a képernyőhöz kapcsolgatás esetén (4:3-ast szépen kizoommolja automatikusan és nem lesz "nyomott" stb.) Az érdekelne hogy ez a feature csak a Panák sajátja vagy Samu és LG is rendelkezik vele, mert ma voltam egy boltban ahol kicsit meglestem egy LG PJ350-est, de nem sikerült beállítanom, valamint egy dvd filmet sem sikerült kizoomolnom teljes képernyőre, maradt alul és felül is fekete csík.
    Én voltam a béna (valamint a "jól képzett" eladó) vagy nem rendelkeznek ezek a modellek ilyen tulajdonsággal?

  • RufuszX

    senior tag

    válasz DM-Fan #35962 üzenetére

    Ezt nem is vitattam, képminőségben nálam is a Pana a befutó, de a keret szűkös.

    Egyébként beállítani tudtam, de amint csatornát váltottam marad ugyanolyan és ez zavart..
    Konkrétan, ha mi van akkor ha beállítom a képarányt egy 4:3-as csatornához és utána váltok egy 16:9-es arányban sugárzott csatornára és ott pedig marad ugyan az a beállítás, így levágva elég sokat a képből. Ez eléggé zavarna ha megvenném és minden egyes csatornához állítgatnom kéne az esti televíziózásnál.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #35960 üzenetére

    Akkor legyen a másodikban. :P

    Én csak azért szeretném ott látni, mert nekem speciel rengeteg időt megspórolt volna. Kezdve ott, hogy eleve nem teszteltem volna előben két G20-ast is, ha tudom, hogy csak öngólt róghatok RGB jellet használva. Inkább erre feküdtem volna rá, hogy "Ok, akkor Samsung és PC mód. De az mit tud a valóságban...?" -> És ezért feszegetem itt is folyton a kérdést, mert még mindig nem tiszta, hogy az új D széria hogy viselkedik PC módban, ugyan is az alapján, amit olvastam, a B és C szériák is másként működtek (B-nél megmaradt a CMS, C-nél kikapcsolt, ami elég nagy gáz a wide-gamut foszforral...).
    (Tudom, hogy szerinted csak azért, hogy azt súlykoljam, hogy ennyivel többet tud a Samsung. ;] De nyugi, nem fizet nekem a Samu, hogy reklámozzam őket. :P)

    Én ennyit változtatnék:

    - konzollal való használat:
    - PC-vel és konzollal történő használat:

    És a végére még odabiggyeszteném, hogy

    Gyakorlatilag minden GPU (így minden PC és játék konzol) RGB színekkel számol, a legtöbb TV képfeldolgozó elektronikája viszont YCC 4:2:2 formátumban dolgozik, ami RGB jel esetén a chroma (szín) térkép felbontásának csökkenését (gyakorlatban alig, de észrevehető képminőség romlást) eredményez.
    Ez alól kivételt képeznek egyes Samsung modellek, de a PC mód lehetséges hátrányai típusról típusra változhatnak (CMS hiánya, stb.)

    Aztán ha valakiben ez megmozdít valamit, akkor majd rákérdez bővebben.
    De nem akkor veszi észre, hogy valami furcsa, mikor már hazavitte, vagy úgy, mint én, ha már kipróbált 1-2 TV-t, csak épp nem ilyen PC módban. (Vagy ha van LG-nél is ilyen, akkor az annak megfelelő RGB módban.)

    Húúú, és jut ezsembe: 50Hz bug -> Erről talán Johnny írhatna egy rövid (max pár soros) szösszenetet az első hsz-hez.
    Én nem tudom, hogy végül is mennyire függ össze a false-contouring és az 50Hz bug, de talán még az is megérné az "említés szintjét" (tényleg csak 1-2 szóban).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • joco73

    csendes tag

    válasz DM-Fan #35962 üzenetére

    A jó képminőséghez gondolom hozzátartozik a képfrissítési frekvencia is,plazmánál meg főleg.Ezért csodálkozom azon hogy a Panának jobb a képe mint a C430-asnak hisz:

    X20 100Hz-es (120ezer)
    C2 100Hz-es (120ezer)
    U20 is csak 400Hz (145ezer)

    C430 600Hz (107ezer)
    A Panánál C3-as 600Hz (128ezer)
    S20 600Hz (161ezer!)
    A nevet meg kell fizetni,jó tudom,hogy mélyebb fekete,meg ghosting,meg input lag,de van akit ez abszolute nem izgat,mert nem mindenki "videofil".....

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #35966 üzenetére

    Azon ne is csodálkozz, ha hasonló a Pana és a Samu PC-ről hajtva, hisz mindkettő YCC 4:2:2-t játszik, míg nincs elnevezve a HDMI bemenet PC-nek. És akkor sem biztos hogy jobb, mert mint írtam, a C-s plazmákon lekapcsol tőle a CMS, ami kicsit érvágós, ha nem szereted az aránytalanul túlszaturált színeket. (Ennyit tényleg nem ér a full chroma.)

    Szerintem az lenne látványos ez ügyben, ha egy frissen hardware-kalibrált EIZO CG mellett néznéd meg a szürke gradienseket és egy-két chroma subsample tesztábrát. (Elvonatkoztatva persze attól, hogy LCD-n alacsonyabb a kontraszt, és főképp állóképen, ahol nincs utánhúzás se... ; és hogy egy 24"-os CG kétszer annyi mint a 42"-os G30...). Szerintem ott mindenkinek nyilvánvalóvá válik, hogy mit nyesel le, mikor visszakonvertálsz YCC 4:2:2-be egy korrekt RGB jelet (ami teljes chroma tartalommal bírt, mert elő lehet állítani RGB-t YCC 4:2:2-ből korrekt resampling nélkül is, és akkor ugyan ott vagy, a Microsoft féle EVR is ezt csinálja, csak rárak egy blurr-t, dehát erre nincs jobb szó, mint böáááá.... )

    Ha videó anyagokat használsz sima EVR-el, az is kapufa. MPC-HC-hez is vannak már korrekt chroma resmaple shaderek, vagy ott a madVR, ami művészi szinten végzi ez. -> Fúb@zz, most már értem miért mondogatom hiába, hogy a madVR az isten, és mégsem látja senki a drága TV-jén. Ehehhhhíííííjjjj. :P

    Azt pedig én is milliószor leszögeztem, hogy itt többnyire nem arról beszélek, hogy a végső szubjektív benyomás milyen (én elhiszem hogy abban mindig mindenkinek nyer az XXXX, akár mit csinál vagy nem csinál a tesztábrákon), csak arról, ami objektív (és akár mérhető, számszerűsíthető is, sőt, az YCC subsampling esetében egyszerűen megkerülhetetlen tény, mint a 2-1=1 az eklidészi metrikában... ; Persze nem véletlen ez az YCC optimalizálás, a legtöbb ember sokkal kevésbé érzékeny a chroma felbontásra, mint a luma felbontásra, de a kukacos gyereket kirázza a hideg a chroma bleeding-től és hasonlóktól, ha tudja, hogy ez semmi más, csak hanyagság és lustaság a gyártó részéről, hisz fizikailag ott vannak a subpixelek...).
    De nem szeretem, hogy mindig a szubjektumokra hivatkoza szakad félbe minden objektív kérdés. Az egy teljesen már téma, hogy mondjuk vakteszttel és letakart kávákkal én is 10-ből 10x mondanám, hogy a Panasonic jobb RGB-vel is, hiába van PC módban a Samu. Én most a korrekt specifikációk után nyomozok, amiknek kint kéne lennie a Samsung oldalán is egy PDF-ben. (De még a TV-t se nagyon találom. Bah... ;])

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #35969 üzenetére

    ???

    Sub-field drive az mindig van, forrástól és márkától függetlenül.

    A marketing elég jól összezavarja ezt az egészet, de szerintem az ominózus 600Hz is annyi, hogy 60 képkockát interpolál az xyHz jelből (ne felejtsük el, hogy a 60Hz sem progresszív, tehát az is interpoláció, ha a 60Hz-es field-rate-ből 60fps-t akarsz kinyerni...), és azt jeleníti meg 10 sub-filed használatával.
    De az egyes sub-field-ekre nem külön-külön interpolált jelenet jut, csak a sub-pixel állítja elő a színárnyalatot 10 pulzálásból (főként abból, hogy hányszor pulzál 1/60-ad másodpercen belül, és talán abból is hogy milyen erősséggel, és akkor még a szintek szorzatával áll elő a csatornánkénti színárnyalatok száma, de ennyire már nem értek hozzá ; a lényeg hogy mindig vannak sub-filed-ek 24, 48, 50, 60, 78, 96, 100 Hz-en egyaránt, esetleg nem ugyan annyi).

    Azt nem tudom, hogy kitaláltak-e rá valami trükköt, hogy minden sub-filed-re interpolálnak egy új képkockát, de ez bődületes mennyiségű információ lenne, gyakorlatilag a semmiért (már 60fps is bőségesen szappanopera, sok ember nem is látja a különbséget valódi 60fps és valódi 120fps közt, a többi is csak minimálisan ; és ez ugye csak interpolálás...), és még jól optimalizált körülmények közt is ronthatná az egyes képkockák minőségét (nem sikerülne kihozni a pulzálásnak a megfelelő R, G, B színárnyalatot, hanem úgy viselkedne, mint az ultra-lassú c-PVA panelek, főleg overdrive nélkül 72Hz-en 72fps-el, hogy előbb kezd váltani a következő képkockára, mint hogy beálltak volna a kristályok oda ahova megindultak az előző képkockához, aztán csóvázna mint az üstökös, mert mindig csak félig kirajzolt képeket látsz egymásra mosva...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #35975 üzenetére

    Kukkants be ide. Noha a topic nem egészen erről szól, így az ábrák sem erre vannak kihegyezve, mégis nagyon jól meg lehet belőlük érteni a PDP működéi elvét. (Már így "hobby szinten".)

    A második post ábrái nagyon jól szemléltetik a sub-field meghajtás elvi működését. Látható az is, hogy bőven van mivel trükközni (mikor és hogy inicializálsz egy cellát, ha egyáltalán szükséges inicializálnod kisütés előtt, illetve utána tényleg ki is sütöd-e, vagy sem...), de sub-field-ek mindig vannak (méghozzá "dögivel").

    Aztán ha tovább olvasgatsz itt (és egy másik topicban, ahol a Panasonic féle "rising black" elvi hátterét magyarázzák hasonlóan bőszavúan és ábrák tömkelegével), akkor kirajzolódik a kép, hogy miért. Én legalább is azt vettem ki, hogy az egyes sub-pixelek, vagyis az egyes cellák gyakorlatilag ugye csak pulzálni képesek, és attól függ egy cella effektív fényereje (következés képpen az R vagy G vagy B szín árnyalata), hogy hány sub-fild alkalmával sütik ki a cellát.
    Ez persze azt jelentené, hogy cakk-pakk ~10 árnyalatunk lenne, ami masszív dithereléssel sem lenne elég a ~256 megkövetelhető helyett, ezért gondolom, hogy az új PDP-knél vannak azért különböző kisütési szintek is. Így ha pl. 10 sub-field alkalmával választhatsz mondjuk 100 kisütési erősség közül, azt most nem akarom megbecsülni effektíve hány árnyalat, mert attól is függ, hogy mennyire lineáris a vezérlőjel és a tényleges fénykibocsátás közti összefüggés (és hogy változik ez a követési sorrend függvényében, mert van azért foszforlag is...), de nyilván több (akár 100). A maradék árnyalatot pedig már lehet ditherelni (~100-ból már lehet ~300-at csinálni, 10-ből nem igen...).

    A mozgásnál pedig gondolom az okoz gondot, hogy előre el kell dönteni (főleg a Panasonic vezérlőjének), hogy ki akarod-e majd sütni a cellát vagy sem, és (Panasonic-nál főleg) még azt is, hogy egy full-field-en belül hányszor és milyen erősséggel. Csak változó képtartalomnál ez gondolom nem olyan egyszerű, így ha nem sikerül kivitelezni az effektíve 256 árnyalatnyi precizitást, akkor keményebben kell ditherelni.

    De a ditherelésnek sem mindegy, hogy mozgó vagy állókép, és szerintem ezért használnak állóképhez statikus ditherelést (jól elrejthető a néző elől a "trükk" és hatékony az eredmény), mozgáshoz viszont dinamikus random színzajt (ami sokkal egyszerűbb lehet, nem kell előre szétszórni, csak "zajongani"), ami mozgás közben is tud tenni valamit (de látványosabb a mellékhatás is, és kevésbé hatékony az eredmény).

    De aki jobban ért hozzá, az javítson ki nyogudtan, mert tényleg csak úgy ránézésre jött le nekem ez, a legtöbb dolgot visszafelé következtettem, nem így olvastam ki szavakból vagy abrákból...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #35980 üzenetére

    Az egy ideje már érdekel, hogy az ilyen 600Hz-képes tévéknél van rá lehetőség, hogy az ember a következőképpen állítsa?
    (50Hz)-100Hz-200Hz-400Hz-600Hz
    vagy csak 100Hz és 600Hz?

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • salapp

    addikt

    válasz DM-Fan #35983 üzenetére

    És akkor, ha ki van kapcsolva, akkor 100Hz-es?

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

  • gF

    senior tag

    válasz DM-Fan #35980 üzenetére

    A 600 Hz-es SFD Mozi, THX, Pro1, Pro2 módnál aktiválódik a 2010-es Pana plazmákban. IFC-től függetlenül.
    Ezt egyszerűen ki próbálhatod: Tvzés/film nézés közben válts Mozi, THX, Pro1, Pro2 (amelyiket alap esetben használod) módról Normál módra.. Érezhetően jobban fog vibrálni a kép!

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #35980 üzenetére

    - Ha csak 60Hz-en jár a panel és nincsenek sub-field-ek, akkor miért nem csökken a fekete szint 600Hz-hez képest (egyértelműen látható, hogy Panasonic-nál ez főként az egyes field-ek, de épp úgy sub-field-ek közti cella inicializálástól függ, mert ez az inicializálási feszültség generálja azt a kis fényerőt, amit a fekete helyett bocsájt ki a panel)?

    - Szerintem nincs az a chip, ami 600 képkockát kezel másodpercenként, nem hogy még ő maga interpolálja ki a nagyját. Ez szédületes mennyiségű adat és hatalmas sávszélesség, és az interpoláció rengeteg nyers számítási kapacitást igényelne, miközben nincs semmi értelme, hisz az ember kognitív rendszere egyszerűen nem dolgoz fel ~100fps-től többet. Akkor mégis hova erőlködnek rögtön 600fps-el ahelyett, hogy mondjuk olyasmire használnák a sub-field-eket, ami az egyes képkockák megjelenítési minőségét javítja? (Mert a helyenként látható ditherzaj és dithering-artifact-ek ékes bizonyítékai annak, hogy tudnának még mire használni pár "valódi" szürke-árnyalatot.)

    A 600Hz "Sub-field motion" egy marketing feature, mint a "Mega Dynamic Constras" és hasonlók. A név nem feltétlenül tükrözi a szavak jelentésének fizikai tartalmát.

    Arról tényleg csak tippelni merek, hogy valójában 60 vagy 600 képkockát interpolál-e. (Arról meg lehetne győzni, hogy valami trükkel mégis effektíve 600 képkockát interpolál ki minden egyes field-hez, még ha nem is tartom valószínűnek.)

    Na de hogy nincs sub-field meghajtás (ahol az egyes sub-field-ek cellánként egyetlen színárnyalat előállításáért felelnek), azt nem hiszem el, míg nem bizonyítod valamivel!!! (Látod, hogy a Pioneer ECC-nél nincs is inicializálás, még is vannak subfield-ek? Mégis minek? Csak hogy annyi interpolált képkockát rajzolhassanak ki, amit nem fog fel az emberi agy? Főleg hogy a Pioneer 14 sub-field-et használt, az már 840Hz lenne...)

    Ehhez legalább 64 különböző kisütési intenzitást kéne biztosítani, méghozzá valahogy a ~2.2-es gamma görbe pontjaira felfűzve a fényintenzitást, holott látod, hogy még azzal is bajban vannak, hogy inicializálás (amolyan "előgerjesztés") nélkül egyáltalán kisüssék valahogy azt a szerencsétlen cellát. (Konkrétan nem is sikerült még csak a Pioneer-nek, de ők sem csináltak belőle terméket soha.)

    Minden sub-pixel egy-egy cella, ami pulzál, de nem tud csak úgy tetszőleges fényerővel felvillanni, helyette minél többször gerjesztik egy cikluson belül, annál fényesebb lesz...
    De látod azt is, hogy olyankor is használtak már sub-field-eket, mikor nem volt még divatos a képkocka-interpoláció. Akkor mire kellettek?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • zippofcy

    senior tag

    válasz DM-Fan #36012 üzenetére

    "A PS3 meg sehol nem használja ki azt a sávszélt, amit a nagy felbontású 3D megkövetelne"
    Ha ez így van akkor miért játszik le full HDs 3Ds filmeket? Pont tegnap néztem rajta a Piranha 3D-t, ami filmnek borzalmas ugyan de 1080p.
    Vagy akkor mi az aminek KELL az a "sávszél" ? Imax? :U

    GT5 1080p, 3Dben is.
    De vegyük a Killzone3at, ami 3Dben mondjuk 576i, felskálázva. Szerinted annak elég az 1.3, de egy full HDs 3Dnek már 1.4 kell? Akkor a GT5 miért műxik?

    Szerintem 1.4-es és 1.3-as HDMI CSATLAKOZÓ között akkora különbség van mint HD miniDV és sima miniDV között. Vagyis marketing ;]

    "külön Ethernet érpár is van pluszban ezen kábelekben" - az nem a 3Dnek kell hanem a netes tartalmakhoz. Szóval akkor attól 1.4 hogy le tudja húzni netről a BD kiegészítő anyagot? Annak sok köze van a filmhez ... De akkor tényleg van fizikai különbség, csak épp senkinek nincs rá szüksége :D

    "és sokkal nagyobb adatátviteli sebességre is képesek, mint az 1.3-as sima high speed kábelek" - kíváncsi lennék mekkora az a felbontás vagy bitrate amit az 1.3 már nem tud átvinni. Fogadok a BD szabványnak egyik se része.

    Analóg jelátvitelnél számít a kábel minősége. Digitálisnál (mint a HDMI) vagy van jel vagy nincs. Lehet hogy jobb anyagból hosszabb kábelt lehet csinálni, de ennyi a jelentősége.
    Szóval marad a a lábkiosztás mint megkülönböztető tényező. Vagyis akkor az 1.4-es HDMIbe beleraktak ethernetet is ... kíváncsi lennék hogy oldották meg hogy az 1.3-as kábellel is működjön az 1.4-es csati, mert akkor vagy szélesebb kéne legyen (a plusz lábak miatt) vagy több láb kell legyen benne.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #36022 üzenetére

    Attól, hogy egy anyagod 1080p, a bitssebessége még lehet olyan alacsony, hogy elég neki még az 1.2-es kábel is.

    Ez nekem úgy hangzott, mint ha kevernéd a videó bitrátát a TMDS bandwidth-el, mert annak ugye tök mindegy mennyire volt betömörítve a videó.
    De igaz, hogy gondolhattál az 1080p24<->1080p120 kérdésre, ami valóban igen tág tartomány. (Előbbihez elég az 1.0 is, utóbbihoz az 1.4 se...)

    Egyébként nem csak az Ethernet channel, hanem az audio return channel is újdonság
    De tudtommal ez is működik 1.3-as kábellel is, csak az ethernethez kellenek új rézerek. (És ezt is fedi az "és egy rakás olyan, ami...")

    Egyébként meg nehogy azt hidd, hogy attól, hogy látsz 3D képet mondjuk egy 1.2-es kábellel az azt is jelenti, hogy nincs veszteség.

    Ezt meg nem értettem. Valami vagy átfér és átjut a HDMI-n vagy "No Signal", "Unsupported format", stb, de nem fog félúton megfeleződni a felbontás vagy fps.

    A vastagbetűs rész pedig maga is mondja, hogy az eszköztől függ. (Elméletben akár a TV-ken is meg lehetne oldani utólag is, ha a konzolokhoz hasonlóan elég rugalmas a hardware, csak firmware kérdése lenne. Bár gyakorlatban nem valószínű, és amúgy sem lenne sok értelme.) De a kábel ilyen szempontból is lényegtelen.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #36026 üzenetére

    Lehet hogy nem mind, de van ami csinálja.

    Nekem egyszer volt rossz (gyártási hibás?) noname kábelem, amit PC-vel akartam használni (VGA és PC monitor közt), és mikor bootolt a gép, akkor láttam a BIOS post-ot (640x480 vagy hasonló felbontása lehet), de Windows-ban már nem volt kép. Aztán visszaváltottam (a másodlagos monitoron ütyködve) ott is natív 1920-ról 800x600-ra, és ismét volt kép, 1280-ban már megint "No Signal".

    Szóval pont úgy viselkedett, ahogy én programoznék egy HDMI dekóder: eldobja az egészet, ha nem rekonstruálható a jel a hibajavító kódból sem -> cserélj kábelt (vagy hibás a kimeneti eszköz, stb...), ne nézd a kéhibákat egész nap (illetve visszafelé: ne parázz azon hogy mennyit szánsz kábelre).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • lilricsi

    tag

    válasz DM-Fan #36033 üzenetére

    dm-fan neked mekkora tv-d van és milyen messzirol nezed? kivancsi vagyok mert nem tudom h 50est vegyek vagy 42eset:D. Idaig 20colloson neztem szoval ez is eleg nagy valtas lenne...

  • lilricsi

    tag

    válasz DM-Fan #36036 üzenetére

    koszi.
    akkor szerintem a c7000 lesz a befuto 270kert... g20/30 meg ezek 320k meg 350k annyival tobbet szerintem nem erhet... Sd-t nezel rajta?

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz DM-Fan #36034 üzenetére

    Ebből csak LCD lesz, az idei LG plazmák ugyanúgy aktív rendszerűek lesznek.

  • fefer

    csendes tag

    válasz DM-Fan #36033 üzenetére

    Lehet, hogy pontatlanul fogalmaztam, de az újbóli bekapcsolás után nem megy el 5 perc után a kép, tökéletesen működik folyamatosan. Ez szerintem ellentmond a melegedésnek.

    Az áram allatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása...

  • vaksi8

    senior tag

    válasz DM-Fan #36052 üzenetére

    Egész éjszaka azért nem de szerintem 2-3 órát tuti ment rajta.Cinema módban szóktam használni.most átváltottam dinamikusra és sport csatorna megy rajta hogy minnél intenzivebb képtartalmat kapjon.Remélem csak egy erős ghost...
    Köszönöm a válaszod!

  • zippofcy

    senior tag

    válasz DM-Fan #36121 üzenetére

    Én a PV8amon láttam, film közben csak speciális helyzetekben (mint pl. a fent említett fényszóró) de FPSek közben világos rész hirtelen "elhúzásakor" minden esetben.
    (pl. CODban égre felnézve és ide-oda rángatva a kamerát)
    C7000-emen nem láttam még eddig, igaz CODozni még nem CODoztam rajta. De Killzone 3-at végigtoltam 2Dben. Na majd megnézem direkt erre koncentrálva.

    Én úgy tudom hogy a Panák kevésbé ghostolnak, cserébe jobban foszforlagoznak.

    GT20 nekem nagyon nem tetszett, nem lagot láttam rajta hanem foszforzajt ... nem tudom máshogy elmagyarázni.
    Meg a mozgás is vmi borzalmasan darabos volt rajta, 24hz-en, számolt köztes képkockák nélkül.

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

  • foppa

    tag

    válasz DM-Fan #36123 üzenetére

    Kb annyi lenne VT20 külföldről mint amennyibe a V20 kerül itthon! Én is inkább a VT20-at venném, csak nem tudom, hogy mennyire gáz a szállítás Németországból, és hogy milyen garanciát adnak a készülékhez! Mondjuk ezt a fizetés előtt tisztázni lehet!
    Az online boltoknak rendesen utána olvastam a hozzászólásokban, mert külföldi rendelésnél előre kell fizetni! Ahogy néztem a német boltoknál a megbízhatósággal nem igazán volt probléma, én csak a szállítástól tartok egy kicsit!

    [ Szerkesztve ]

  • foppa

    tag

    válasz DM-Fan #36126 üzenetére

    Ez a pixel hiba mennyire szokott előfordulni a Panasonic tévéknél? Mondjuk ennyi rizikót be tudok vállalni ezért az árért!
    Viszont a kommunikációval lehet, hogy egy kicsit bajban leszek, mert oroszból és angolból van nyelvvizsgám, és amelyik boltotokat néztem ott pont írták, hogy csak németül hajlandóak kommunikálni! Ezt még a levelezésnél meg tudom oldani, mert több ismerősöm is beszél németül! Viszont a szállítás nem tudom, hogy miként történik! Vajon közvetlenül szállítják házhoz, vagy valamelyik magyar partnercég veszi át és szállítja ki nekem? Nem lenne jó, ha valaki olyan szállítaná ki nekem, aki csak németül beszél! Persze ez is megoldható lenne, csak tudjam előre!
    A garancia pedig Pán-európai, ha jól olvastam leírásban!

    [ Szerkesztve ]

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #36130 üzenetére

    Hú, és én még azt hittem, hogy plazmánál ritkább a pixelhiba, mint LCD-nél, ugyanis eddig egyik fórumon sem olvastam, hogy valaki erre panaszkodott volna. (Tényleg mint ha gyakorlatilag nem is létezne itt ez a hiba.)
    Mondjuk itt úgy sincs olyan, mint monitoroknál Hexaa, hogy pixelgari, de remélem az enyémen nem lesz, mert évekig fogom szidni magam, hogy "csak úgy rendeltem egyet" (51D550).
    Pedig törvényszerű, hogy pont az kapja az ilyet, akit zavar is, a hibátlan megy ahhoz, aki nem hogy kalibrálni nem akarja, de egyenesen elbutítja a beállításokat is, és sohasem venné észre a pixelhibát se...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz DM-Fan #36176 üzenetére

    "Ja, és hagyjátok már ezt a FLAG-ozást!"

    csak egy ártatlan rövidítés könnyebb mint állandóan kiírni a foszfor lagot :DD :DD

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz DM-Fan #36176 üzenetére

    "Ezt magyaráztam neked már azelőtt is, hogy megvetted volna a GT20-at"

    Hát épp ezaz, hogy erről pont nem volt szó a vásárlás előtt,én se vettem figyelembe hogy ez tényező lehet mert mindenhol azt olvastam hogy a f.lag már rég egy lefutott dolog. :(

    hát én is sajnálom elhiheted, de főleg az hogy bukok 90k-t. :(

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz DM-Fan #36184 üzenetére

    Miért volt valami a mondandómban amit esetleg nem értettél? Az, hogy a gyors gépelés miatt elfelejtek pár írásjelet illetve nagybetűt rakni, azért nem olyan nagy nyelvtani katasztrófa....

    [ Szerkesztve ]

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz DM-Fan #36188 üzenetére

    Nem megterhelő, mint látod már változtattam is rajta.Nekem azzal volt bajom, hogy belekötöttetek a vesszőkbe és a pontokba.Ez már kicsinyes.

    Én úgy veszem, hogy a fórumozás egy kötetlenebb, szabadabb kinyilatkoztatási forma ahol nem baj,vagy legalábbis szerintem nem kéne hogy baj legyen, ha nem tökéletes nyelvtani helyességgel írsz.

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz DM-Fan #36193 üzenetére

    hát igen, így igaz sajna most mellényúltam rendesen :O

    de a hibáiból tanul az ember, kár hogy nem hallgattam rátok :R

  • GeneraL_XTX

    veterán

    válasz DM-Fan #36199 üzenetére

    aham akkor ezért láttam ma fakóbbnak a G30 képét? Mert nem fullrange RGB jellel volt meghajtva?(pendrive)

    Tehát akkor pl ha rákötném a ps3-at a C430-ra, akkor sokkal jobb feketét tudnék kihozni belőle mert a PS3 fullrange RGB jelet ad ki?

    [ Szerkesztve ]

  • RufuszX

    senior tag

    válasz DM-Fan #36198 üzenetére

    Köszi!

    Mindenképpen tervezem a szemrevételezést, bár a boltban mindig más a helyzet, mint otthon. (fények, beállítások stb.)
    Főleg digitális kábel tv (UPC) lesz rajta.
    Hasonló minőségben 50-es méretben melyik tv jöhet még szóba mondjuk Smasungban?
    Mert 50S20 már bőven túl van az elméleti határomon, olyan 190-200k amit még összekaparnék rá, ha nagyon nem tetszik a C2 képe.
    Vagy ilyen összegből még nem lehet 50-es méretben olyan minőséget kapni mint az S20?

    [ Szerkesztve ]

  • RufuszX

    senior tag

    válasz DM-Fan #36204 üzenetére

    Valami ilyesmire számítottam.
    Még meggondolom a dolgot az biztos.
    Köszönöm a segítséget!

    Szerk.: Igazad van a dologban. Az újdonságnak mindig megkérik az árát. Azért gondoltam a dologra most, mert a tavalyi modelleket még elég jó áron el lehet csípni (C2, C430). De ha szemrevételezés után nem tetszik a C2 vagy a C430 képe és az új modellek szebb képet adnak, akkor megvárom a "jóárasítást" ráadásul lehet hogy lesz megint garancia akció. (Egyébként erre van reális esély idén is? )

    [ Szerkesztve ]

  • RufuszX

    senior tag

    válasz DM-Fan #36206 üzenetére

    Még egy ok, hogy várjak a vásárlással. Bár ha megint csak a FullHD készülékekre lesz akkor nem biztos hogy érinteni fog a dolog.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #36188 üzenetére

    Helyesírásás és írásjelsznobzás:
    Én utólag és előre is elnézést kérek azért, hogy ha BKV-s buszon állva, vagy hasonló helyzetben elütök valamit az érintőképernyőn, ugyanis többnyire az ilyen alkalmakat használom ki fórumozásra. (A postjaim durván fele buszon/vonaton/váróteremben születik, többnyire simán ujjheggyel tapizva a telefonom. Vagy olasz/orosz/román [mikor mi kerül a kezem alá] billentyűzeteken, amiken csak vakon nyomkodok emlékezetből ékezeteket.)

    Engem sokkal jobban zavarnak a logikai problémák, vagy az előnytelen szóválasztás, de akár a túlzottan kacifántosra sikeredett mondatszerkezetek, mint ha kimarad egy vessző vagy egy ékezet. Utóbbi fel sem tűnik, mikor csak úgy gyorsolvasással átfutom a postokat, előbbi miatt újra kell olvasnom szóról szóra az egészet háromszor lassabban, és még akkor is marad bizonytalanság, hogy mit akartak azzal...

    (#36204) DM-Fan

    A Full és Limited Range nem ilyen egyszerű egy szereplős kérdés.

    Minden TV adás, DVD, Blu-Ray (régiótól függetlenül, NTCS, PAL, Rec.709) Limited Range YCC 4:2:0-ban van kódolva. Ez egy teljesen más színtér, mint az additív RGB, itt nem az alapszínek relatív arányával, hanem kolorimetrikus értékeikkel vannak leírva a színek úgy, hogy az Y a luminance adja a fényerőt [intenzitást], a Cb és Cr pedig a chromacity értéket (magát a színt [ha úgy tetszik a hullámhosszt] egy 2D síkban).

    Ez régen azért volt jó, mert így a régi fekete-fehér TV csak az Y jelre figyelt, az új színes TV pedig használta az CbCr jelet is.
    És egyébként innen jön a az 1/1.001 osztó is, amiért 23.976fps-el pereg a BD, mert eltolták a fekvenciákat 1/1.001-el, hogy ne zavarja az Y jelet a CbCr.
    Tehát szarkasztikusan szólva, még mindig 1970-ben járunk, HD ide vagy oda. :DDD
    De ami miatt még most is érdemes volt megtartani az YCC-t az épp a 4:2:0, mint sávszélspórolás.
    Sőt, a videókodekek is hatékonyabban tudnak dolgozni az YCC színtérben, mint RGB-ben. Szóval nem csak örök hagyományok és lustaság miatt felejtették így magukat a TV szabványok...

    Na már most YCC-ben sem egyforma ám az Y és a CbCr range, így sehogy sem lehet lineárisan konvertálni a két színtér közt.

    Ugyanakkor RGB-nél a Full Range a standard, a Limited Range RGB-je viszont az Y féle tartománnyal egyezik, így a CbCr Range-t is ebbe kell tömöríteni (és itt visszautalva a 4:2:0 jelentésére: a chroma térkép már eleve tömörítve van, nem is kicsit!), ha Limited Range RGB-be konvertálsz.

    -> Következésképp érdemesebb mind az Y, mind a CbCr-t Full Range RGB-be szétnyújtani. Így több információ marad meg.

    Csak aztán jön a csavar, hogy a TV elektronikája mindent visszahúz YCC 4:2:2-be.
    És ezt még nem volt időm kitapasztalni, hogy pontosan hogyan. (Limited vagy Full Range YCC-be konvertál-e, de abból amit láttam G20-on, én inkább a Limited-re tippelnék. , De ez csak tippp...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • snefftamas

    aktív tag

    válasz DM-Fan #36256 üzenetére

    A samunál ha átállítod a modell verziót akkor nulláz. Panát nem ismerem.

    Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #36256 üzenetére

    Én már láttam olyan monitort, ahol közvetlenül a számláló alatt van a Reset a szervízmenüben, és működik is. :DDD
    (Pedig nem értem miért jó ez. A szervízmenübe elvileg úgy is csak az illetékes személynek szabadna bekukkantani, ő pedig miért veri át saját magát vagy a kollégáját...?)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • snefftamas

    aktív tag

    válasz DM-Fan #36261 üzenetére

    hát a Panánál nem az biztos...

    Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #36271 üzenetére

    Szerintem csak eltévesztette, de nyilvánvaló hogy nem szabadna ilyen egyszerűen nullázhatónak lennie.
    Ugyanakkor a usernek eleve nem szabadna a szervízmenüben turkálni. (Bár ez nem mentség arra, hogy a life counter-nek nem szabadna lenullázódni, főleg így mellékhatásként egy másik opció kapcsolgatásától, akár "véletlenül".)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • BBéci

    titán

    válasz DM-Fan #36272 üzenetére

    A VT30 médialejátszója sokkal jobb, mint vártam, 900 gigányi filmet tartalmazó merevlemezemről sok mkv-t le tud játszani, 10-ből 3-ra írja, hogy ismeretlen formátum. Olyanokra, amiket a Samsungok hibátlanul vittek.

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Aktív témák