Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BoneDragon

    veterán

    válasz Deck #16550 üzenetére

    "HDR-hez se tud elég fényerőt (1000nit)"
    Azért neked is sikerült.

    [ Szerkesztve ]

  • Moby

    addikt

    válasz Deck #16550 üzenetére

    De igen, HDR-ben mindenki maxra rakja. Ne terjesszünk botorságokat :) SDR-ben vesszük leginkább le, de nem a beégés miatt (bár tény, hogy az ellen is jó), hanem mert parasztmódra vannak belőve az LG oledek.
    Egyébként az LCD is be tud égni. Pontosabban tud olyan hiba keletkezni rajta, hogy image retention-ös lesz a panel. Épp ez történt az alig 3 éves, monitorként funkcionáló Samsung tévémmel most, a napokban. Béke poraira.

  • ImACeltic

    őstag

    válasz Deck #16550 üzenetére

    Ez egy szélsőségesen negatív vélemény az OLED TV-ről.

    Beégés létezik, de minden szakértő elmondja, hogy normális használat mellett ma már kevés az esély rá. Stresszteszteken meg persze, hogy beég amikor hónapokat nyomatják rajta a CNN-t meg hasonló TV csatornákat.

    Vertical banding is van, változó, hogy milyen mértékű, de idővel, a TV bejáratásával az javulni fog. Nekem is van a B8-on és ha a teljes képernyő sötét szürke, egy kicsit látszik, viszont kb csak akkor látom 1-2 másodpercig amikor indul a Youtube alkalmazás.

    Ghosting problémám sem volt 2 év alatt. Ez sem valós veszély már.

    A pixel öregedés sem 1-2 év alatt megy végbe. Én 5-10 évet olvastam. 5 évente TV csere meg nem a világ vége, persze pénztárcától függ.

    Fényereje pedig teljes mértékben elegendő az én belépő szintű B8-amnak is. Ha nappal játszom HDR-ben, simán jó. Mondjuk én a mozi élmény miatt szinte mindig besötétítek és így játszom meg nézek filmeket, sorozatokat. Amikor sötétben fényes a TV, akkor meg rendesen hunyorognom kell. Hozzáteszem, én kb 2 méterről nézem az 55 colost.

    Összegezve, akinek van rá pénze és nem néz olyan csatornát vagy nem játszik olyan játékkal mindennap több órát, ahol van állandó statikus elem a kijelzőn, akkor nem kell félni a beégéstől.

    Ráadásul az LG jó fej és sokszor beégés miatt is cserél panelt. Én a Telekomtól vettem a TV-t, az egyből pixelhibás volt, 3 napon belül szóltam nekik, ki is cserélték, majd a kicserélt TV-nek az egyik fele láthatóan világosabb volt, mint a másik, ezt pedig már az LG cserélte minden szó nélkül. Szokták mondani, hogy panel lottó az OLED, de ahogy az én példám is mutatja, ha szart fogsz ki, akkor cserélik.

    [ Szerkesztve ]

    Gamer(PS5, PC), sport fan.

  • nitro16

    senior tag

    válasz Deck #16550 üzenetére

    Gondolom szakértő lettél az a kb 1 hét alatt amikor irtál az oled topikba, hogy esetleg oledet vegyél-e.... vertical banding simán javul használat közben ha esetleg van (általában csak teli képernyős tesztképeknél látszik, nálam nem volt egyáltalán full homogén volt az egész képernyő még tesztképek alatt is, ghosting nincs, hogy egyes pixelek nem öregednek együtt ez igaz, mivel vannak az alúl/felül fekete sávok a filmek véget ahol ezt nem nagyon lehet kiküszöbölni de ez kb... hdr-hez is bőven elég a fényerő nem hegesztő szeművegbe akarok a tv előtt ülni.

    LG beégésre is cserél panelt garancia időn belül, illetve más gyártónál is utána érdeklődtek az oled topikosok és ott is azt mondátk, ha megfelelően lefutott a rendszeres pixelfrissitések akkor ott is cserélnek gari időn belül. Ahogy írtam minden tv-nek vannak sajátosságai, én bevállalom azt, hogy esetleg 4-5 éven belül az én felhasználási szokásaim melletesetleg beég a tv, cserébe a legjobb képmínőséget élvezhetem. Ha valakinek nincs pénze 4-5 évente 400-800k között költeni tv-re az ne vegyen oledet. Több marad nekünk ;]

    ImACeltic Ennyi leírtál mindent.

    [ Szerkesztve ]

  • #gab_

    őstag

    válasz Deck #16550 üzenetére

    Aha... 65Q9FNt cseréltem 65CXre. Ég és föld a különbség. Bekapcsolt tone mappingel meg kb világosabb az Oled mint az "1600 nites" Q9

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák