Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FunPro

    senior tag

    válasz icemad #278667 üzenetére

    Én ezzel egy kicsit vitatkoznék.

    Magyarországon, Magyar emberekkel körülvéve nem fogsz megtanulni angolul.

    Azzal kezdődik a dolog, hogy amilyen tanárt fogsz ki az elején, olyan hülyeségekre fogsz építkezni. Ha az alapokat nem érted meg, rosszul érted meg, cseszheted a többit. De tegyük fel, kifogsz egy jó tanárt, megérted a nyelvtan, mindenki happy.

    Igen ám, de ezzel nem mész semmire, mert hiába érted meg mi van leírva, verbális kommunikációra akkor sem leszel képes, mert az angol egy retardált nyelv, amit több milliárd ember erőszakol meg, napi szinten.

    Aztán ha szerencséd van, eljuthatsz arra a szintre, ahol én tartok. Megértem amit mondanak, elolvasom ami le van írva, angolul tanulok szakkönyvekből, videókból. De hogy egy fia értelmes mondatot nem tudok kiköpni magamtól vagy leírni hiba nélkül, az is biztos.

    Most nyilván, ha az a cél, hogy érts és megértess, az angol egy könnyű nyelv. De attól, mert erre képes valaki, még nem tudja a nyelvet. Ahhoz több órát kéne napi szinten beszélni olyan emberekkel, akik TÉNYLEG tudják a nyelvet. Ki kell költözni 1-2 évre Angliába, többre mész vele, mintha idehaza tanulnád 20 évig. A kérdés, hogy ki akar kimenni külföldre vagy idehaza magántanárt fogadni erre a célra.

    Ja igen, és azt se felejtsük el, hogy szép és jó dolog az angol, de a sok tajparasztnak előbb magyarul kéne megtanulnia rendesen. A televízióban, a rádióban, a sajtóban. Már mindenhol olyan emberek ülnek, olyanok jönnek szembe, akik olyan szintű MAGYAR helyesírási és nyelvtani hibákat vétenek, hogy betojok. És sajnos ez a szint.

    I'll try my best, and that's the best anyone can do.

Új hozzászólás Aktív témák