Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz parkasz #1912 üzenetére

    Üdv!
    Gyakori az ajtó valamilyen jellegű hibája - van, hogy egy WD40-el megoldható, ha csak egy érzékelő koszolódik el, de akad szervízigényesebb probléma is vele. Mivel az ajtók plusz súlya jelentős, annyira nem lesz visszafogott a fogyasztása a kocsinak, mint amit egy ilyen kisautótól várna az ember - éppen ezért szerintem mindegy melyik motort választjátok - nem biztos, hogy kevsebb üzemanyaggal beéri, mint a Multipla. Ha már lúd, legyen kövér alapon én 1.6 benzint néznék 2Tronic váltóval és panorámatetővel. Ha idősebb embernek szánjátok akit nem szeretnétek, hogy száguldozzon vele, akkor bármelyik 1.4-es motor (tényleg tetű lassú lesz). Egyébként motorikus, futómű vagy más hibák nem jellemzőek az autóra - talán még a robotizált váltó lehet - amit írtam - de annak a meghibásodása is megelőzhető egy kis utánajárással.
    Azt gondolom tudod, hogy ezeknek az autóknak új korukban óriási értékvesztésük volt - de "sajnos" úgy látom, hogy ez mostanában kezd mérséklődni, s így már nem biztos, hogy tuti vétel. Ha PSA-n belül kéne mondani rá alternatívát, én a Citroen C2/C3-t vagy a Peugeot 206 (SW)-t biztos előbb nézegetném, máskülönben meg Renault Modus, Hyundai Matrix, de még Lancia Musa vagy Honda Jazz is néha kedvezőbb áron kapható azonos évjárattal. Hogy miért vannak ennyire elárazva azt nem tudom - lehet, hogy sok tulaj még mindig a földön keresi az állát, hogy az ő kocsijának milyen fain ajtajai vannak, de amúgy szerintem kicsit "túlértékelik" a típust. Nem lehúzni akarom, mert lehet, hogy azoknál egy kicsit élet-telibb meg színesebb autó, de egyéb tulajdonságai finoman szólva sem kimagaslóak.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák