Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nemrég vettem egy HP B110a-t, amibe 364(XL) patronok mennek.
    Egyelőre még csak a nyomtatóhoz mellékelt demó patronok vannak hozzá, de már fogynak. (Ha ez számít, akkor igen, hagytam netről firmware-t frissíteni.)

    Egy goyrs kereséssel a topicban arra jutottam, hogy ezeknél a nyomtatóknál is kell(ene) szórakoznia chipekkel. Sőt, úgy látom a gyári patront viszonylag macerás házilag újratölteni.

    Be lehet esetleg értelmes áron szerezni valahonnan olyan készletet, amiben van egy-egy tubus festék, és olyan patronok is, amiket egyszerűen fel lehet önteni? (Kézi lukfúrás és visszaragasztás nélkül.)
    És ez esetben van akkor megoldás a chippelés kikerülésére?

    Mert botorkáltam már a menüben, és ott volt valami ezzel kapcsolatos opció, ami elvileg letiltaná a chipek használatát.
    - Ha ezt meglépem, akkor nem lesz para a házilag felöntött patronnal (akár házilag megfúrt, akár tölthetőre gyártott...)?
    - Számít ez majd bármit is a nyomtatás minőségében? (Bár ha nincs is valódi szintmérője, csak azonosító a chipben, és abszolút tippre megy a szintmérés, akkor úgy vélem nem nagy ügy.)

    Vagy csak annyi a probléma a letiltott chipkövetéssel, hogy nem szól előre, mielőtt kifogy, hanem a papíron veszem észre, hogy valami nem kerek?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #496 üzenetére

    Úgy látom az ezPrint lesz a nyomtatóm barátja.
    Már csak azon próbálok sikertelenül eligazodni, hogy:

    - Van valami különbség a CB32x és CB32xEE patronjaik közt, vagy csak a webshopok listáján jelenik meg másképp ugyan az a termék? (Az eredeti HP patronok EE jelzésűek, de nem találok semmi hivatalos ezPrint gyártói oldalt, ahol lehetne valami biztos infó.)

    - Van a méreten és kapacitáson túlmenően is különbség a CB321 és CB322 közt? (A nagyobbikban sima, a kissebbikben photo tinta van, vagy ez utángyártottnál mindegy? ; Azért nem értem ezt egészen, mert a HP oldalán nem is látom hogy lenne külön photo és nem photo fekete, csak kis és nagy kapacitású patron, az utángyártottakhoz viszont írják néhol, és az utántöltő festékekhez is, szóval káosz...)

    - A sima fekete és photo fekete tinták közt van érdembeli különbség (már amikor az utángyártott és töltő szettekről beszélünk)? (Úgy látom CMY-ból nincs külön photo verzió, így foto-nyomtató lévén gondolom az eleve photo tinta, ezért ha nem lényegesen drágább, akkor inkább a feketéből is a photo-t preferálnám, ha néha fényképet támadna kedvem nyomtatni...)

    + És persze: Akkor működnek ezek a chip nélküli patronok ha úgy állítom be a nyomtatót, hogy ne kövesse nyomon a chipeket? Vagy csomagolnak ilyen fake-chip cuccot a patronhoz, amibe bebiggyesztem a kiűrült gyári patronról leharapott chipet, és szia (vagy honnan lehet olyan kis műanyag bigyót szereni ; jó lesz szigetelőszalaggal beragasztani a chipeket a helyükre...?)

    Ha nincs valódi különbség az EE és nem EE közt, illetve photo és nem photo tinta közt, akkor nyilván a nagyobb kapacitásút feketét venném. Ha van különbség tintában, akkor inkább a kisebb feketét. Csak nincs minden boltban minden féle, és nyilván nem egyformák az árak mindenhol, ami még tovább növeli a kérdés súlyát, mert ahol van photo-nak feltüntetett kis fekete, ott drágább a színes is (és így mát tényleg nem éri meg, ha csak placebo az a photo fekete...).

    Továbbá nem nagyon láttam még magyar webshopban olyat, hogy ezPrint utántöltő szett photo fekete (csak fekete aztán szia).
    És ez felveti a kérdést, hogy mi lesz, ha beviszem valahova töltetni ezt az utángyártott patront. Most úgy gondoltam veszek két CMYK szettet, és majd elválik hogy itthon próbálom felönteni, vagy beviszem valahova töltetni. Na de akkor ők honnan szednek nekem elő photo fekete tintát...? (Mert ha nem, akkor még rosszabb különbözőt öntögetni ugyan abba a patronba...)

    Valakinél ötlet/tapasztalaz...?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #497 üzenetére

    Egy gonddal kevesebb: Black and Photo cartridges are not interchangeable. Photo cartridges cannot be substituted for Black cartridges.

    Vagyis ha nekem a szélesebbik feketét csomagolták mellé, és csak 4 slotom van, akkor bele sem tudnám tenni a keskenyebbik feketét.
    És ez után az sem kérdés, hogy jó lesz-e a sima fekete patronba a sima fekete tinta...

    És nekem ez a fajta utántöltés is bejön: How to refill your original HP 364 witout modifying
    Látszólag koszosabb (addig töltöd míg folyni kezd a hátán), de cserébe nincs probléma a chipekkel, és elrontani is nehezebb, mint mikor fúrsz-faragsz...

    Ezzel kapcsolatban két aggájom, hogy összekeveredik a gyári és utántöltő tinta, így 2-3 ciluson át keverékkel nyomtatnék. (Nem valódi probléma, csak én szeretném kalibrálni a nyomtatómat, ha már a monitorom miatt van itthon egy spektrométer, random tintaszínekre viszont ez gyakorlatilag értelmetlen.) A másik pedig hogy látszólag sokkal kevesebb fér ezekbe a gyári patronokba, mint amennyi hivatalosan az ezPrintekben van.

    Szóval lehet hogy kicsit mixelném a kettőt, vagyis vennék egy készlet ezPrint patront, és ezPrint tintát (remélve hogy ugyan az van bennük), és azokat töltögetném újra ilyen módon.
    - Vajon lehet azokat is így "csepegtetni"?
    - Tényleg lényegesen több férne azokba? (Vagy csak azért lehet kevesebbet csepegtetni beléjük, mert vattával vagy szivaccsal vannak bélelve, ami jócskán nedves marad még, mikor a nyomtató már nem tud vele tovább dolgozni, és így csak a "szabad kapacitást" tudom újratölteni, ami nem is gáz, és az ezPrint patronnal is ez lenne...?)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #498 üzenetére

    Hátha valakinek hasznos infó lesz, hogy: végül vettem egy készlet ezPrint patront (mert szép átlátszó, így látszik meddig kell tölteni, 450Ft-ot ez simán megért így, hogy még tele is van...) egy adag unverzális ezPrint tinta szettel a patrondiszkont.hu-ról. (Remélve, hogy ugyan az a tinta van a patronban és a tubusokban. ; Bár ez úgy néz ki, hogy elég jól kiűrül...)
    Majd írok róla, ha elérkezik a "becsippelés" és újratöltés...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz epzon #500 üzenetére

    Ezzel egyébként rohadtul félrelőttél.

    A kalibrálás és profilozás lényege épp az, hogy korrigáld az egyes gyártók festékei, illetve festék keverési arányai közti eltéréseket.

    Csodát persze nem szabad várni tőle, és minél mélyebbről indulsz, annál alacsonyabban érkezel, de elméletben egyébként el lehet így érni ugyan azt az ereményt a legolcsóbb (de azért normálisan papírba szívódó, stb) tintával, mint a legdrágább gyárival.

    Másrészről pedig inkább úgy fogalmaznám át a példádat, hogy ha már van itthon egy diagnosztikai tesztpadom (mert autószerelő lennék), akkor rágurulok néha a kocsmázós trabanttal is poénból, mert ártani nem árthat, sőt, még valami jó is kisülhet belőle, de némi tapasztalatot mindenképp ad ez is (ha mást nem azt, hogy nem lehet vele elérni semmit).

    mindent nem lehet 1Ft-ért megkapni.

    Elsősorban fekete-fehér nyomtatásra vettem, nem ábrándozok én arról, hogy üveghangra színhelyes lesz. Csak ha már egyébként is itt van a műszer, akkor miért ne prbálnám ki mit tud elérni vele...? (Egyébként tapasztalatok alapján rontani nagyon nehéz vele, és egy minimális javulás is több, mint a semmi...)

    Egyébként 1db A4-es oldalnyi pacával beprofiloztam már így a gyári tintát, és akár hiszed, akár nem, de sokkal homogénebb lett a szürke gradiense (a gamma sokkal jobban hasonlít a 2.2-re kalibrált monitoréhoz, és a színhőmérséklet hullámzása is mérséklődött viccesről elfogadható szintre ; igaz még csak ezt az egy szürke gradienses tesztábrát néztem meg, még nem pazaroltam többre...).
    És egy jó profilhoz kéne azért ~3-5db A4 oldalnyi paca mérési adata. (Az "ingyen" tintával [de főleg azért mert sok lesz itthon nem csak a mellé csomagolt kis mennyiség] már nem átallok majd megereszteni 5 tesztlapot se, és végignézni több tesztet az eredményéről.)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Gond nélkül sikerült beüzemelni az ezPrint patronokat.
    Ugyan nem volt a dobozban olyan kis műanyag kütyü, amit a youtube videóban használnak a régi chipek behelyezésére, de egy régi borotvapengével szépen lejöttek a gyári patronról, és a rajtuk maradt ragasztóval át is tapadtak az utángyártottakra.

    Tölteni még nem kellett őket, de ezzel kapcsolatban csalódtam egy kicsit, mert nincs rajtuk kifejezett töltőnyílás.
    Van egy terület a felső papír alatt, amit először annak néztem, de közelebbről mégsem tűnik olyan puha műanyagnak, amit könnyen átszúrna a tű, majd kihúzáskor vissza is záródik a rés (mint a gyógyszeres üvegek). De egy öngyújtó és egy tű segítségével szerintem lehet oda lukat varázsolni, aztán fecskendezés után rányomni egy darab szigetelőszalagot. (Ebből a szempontból nem jobb, mint a gyári patron, de abból igen, hogy tényleg átlátszó, mint a képen, tehát könnyen ellenőrizhető a tintaszint, ami a chip alapján mindig 0 -> kikapcsoltam a chipkövetést az opciókban, mégis volt már 1-2 warning. és gáz, hogy ilyenkor hibásan jön ki a lap, miután OK-ot nyomok.)

    Poénból kiprofiloztam a nyomtatót az ezPrint tintával "sima fénymásolópapír"on.
    Itt az eredmény: B110_ezPrint_plainpaper.icm
    Ezeken a képeken a nagyobb test az sRGB színtér, a kisebbeik pedig a nyomtatóé: 01, 02, 03, 04

    Ha esetleg kipróbálná otthon valaki ezt a profilt, akkor csak perceptual rendering intent-el tegye, engedélyezett black point compensation-el, mert ez Lab profil, nem matrix+shaper, mint a gyári AdobeRGB profil. (A 3D nézeten látható, hogy még az sRGB-t sem igazán fedi le, így eltekintve attól, hogy minden egyes nyomtatót minden egyes papírhoz egyedileg kéne profilozni, valószínűleg jobb eredményt adhat ez a profil, mint az az AdobeRGB, amit magának telepít a driver...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #504 üzenetére

    Bocs a képek miatt, töröld ki a "http://src=" részt az elejéről és menni fog.
    (Épp most keresem az új képtár szolgáltatóm, úgyhogy ezzel béna voltam így elsőre.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #504 üzenetére

    Túlestem az első utántöltésen, és bár sokkal piszkosabb eljárás volt, mint hittem, de végül sikerült.

    Nagyon vastag tűt csomagolnak hozzá, így nehéz volt rendesen átszúrni a tubus gumiját is (féltem hogy eltöröm a tűt), a patronéról pedig azt hittem, hogy nem is átdöftem, hanem az egész gumi kiszakadt a keretéből, de nem...

    Aztán menet közben trükkös volt, mert amint elkezdtem befecskendezni, már folyt is a tinta alul és felül is (a szellőzőlukon és ahonnan a nyomtató kapja), és az sem igazán segített, mikor először megpróbáltam vákuumot csinálni benne szívással, mert rögtön beszaladt a levegő ugyan ott, ahol kifolyt a tinta. :D

    A megoldás az volt, hogy egy nagy szívás kifelé, aztán apró petyegtetés, lefelé fordított fecskendővel ki-be, ki-be, ki-be kb. 0.5ml mennyiségű levegő/tinta cserélt helyet, és így csak véletlen csöppent ki egy kicsi alul, és egész szépen telelett.

    Viszont azóta már beszólt a nyomtató, hogy ez már használt patron, és persze megint hibás lett a lap, amit épp akkor kezdett, és OK után előről indult a nyomtatás sor. Odalett vagy 20 lap, amit kétoldalasnak kezdtem nyomtatni, és szétcsúsztak az oldalak. Hiába van letiltva a chip ellenőrzés a menüben, a windows driver csak beszól néha.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kovevi #525 üzenetére

    Nekem csinált olyat a HP nyomtatóm, mikor WiFi-vel használtam, hogy véletlenszerűen lehagyta a lapok alját. (Azóta USB-n használom.)
    De lehet, hogy megsérült a patron utántöltés közben, vagy levegős lett, stb. Csinálj egy fúvókatisztítást, az jó sok festéket kilocsol. Ha utána sem jó, akkor vagy megszokod amit nyomtat, vagy próbálj ki másik patront. (De persze lehet, hogy véletlenül épp most lett valami más baja a nyomtatónak...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák