Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #496 üzenetére

    Úgy látom az ezPrint lesz a nyomtatóm barátja.
    Már csak azon próbálok sikertelenül eligazodni, hogy:

    - Van valami különbség a CB32x és CB32xEE patronjaik közt, vagy csak a webshopok listáján jelenik meg másképp ugyan az a termék? (Az eredeti HP patronok EE jelzésűek, de nem találok semmi hivatalos ezPrint gyártói oldalt, ahol lehetne valami biztos infó.)

    - Van a méreten és kapacitáson túlmenően is különbség a CB321 és CB322 közt? (A nagyobbikban sima, a kissebbikben photo tinta van, vagy ez utángyártottnál mindegy? ; Azért nem értem ezt egészen, mert a HP oldalán nem is látom hogy lenne külön photo és nem photo fekete, csak kis és nagy kapacitású patron, az utángyártottakhoz viszont írják néhol, és az utántöltő festékekhez is, szóval káosz...)

    - A sima fekete és photo fekete tinták közt van érdembeli különbség (már amikor az utángyártott és töltő szettekről beszélünk)? (Úgy látom CMY-ból nincs külön photo verzió, így foto-nyomtató lévén gondolom az eleve photo tinta, ezért ha nem lényegesen drágább, akkor inkább a feketéből is a photo-t preferálnám, ha néha fényképet támadna kedvem nyomtatni...)

    + És persze: Akkor működnek ezek a chip nélküli patronok ha úgy állítom be a nyomtatót, hogy ne kövesse nyomon a chipeket? Vagy csomagolnak ilyen fake-chip cuccot a patronhoz, amibe bebiggyesztem a kiűrült gyári patronról leharapott chipet, és szia (vagy honnan lehet olyan kis műanyag bigyót szereni ; jó lesz szigetelőszalaggal beragasztani a chipeket a helyükre...?)

    Ha nincs valódi különbség az EE és nem EE közt, illetve photo és nem photo tinta közt, akkor nyilván a nagyobb kapacitásút feketét venném. Ha van különbség tintában, akkor inkább a kisebb feketét. Csak nincs minden boltban minden féle, és nyilván nem egyformák az árak mindenhol, ami még tovább növeli a kérdés súlyát, mert ahol van photo-nak feltüntetett kis fekete, ott drágább a színes is (és így mát tényleg nem éri meg, ha csak placebo az a photo fekete...).

    Továbbá nem nagyon láttam még magyar webshopban olyat, hogy ezPrint utántöltő szett photo fekete (csak fekete aztán szia).
    És ez felveti a kérdést, hogy mi lesz, ha beviszem valahova töltetni ezt az utángyártott patront. Most úgy gondoltam veszek két CMYK szettet, és majd elválik hogy itthon próbálom felönteni, vagy beviszem valahova töltetni. Na de akkor ők honnan szednek nekem elő photo fekete tintát...? (Mert ha nem, akkor még rosszabb különbözőt öntögetni ugyan abba a patronba...)

    Valakinél ötlet/tapasztalaz...?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák