Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nemrég vettem egy HP B110a-t, amibe 364(XL) patronok mennek.
    Egyelőre még csak a nyomtatóhoz mellékelt demó patronok vannak hozzá, de már fogynak. (Ha ez számít, akkor igen, hagytam netről firmware-t frissíteni.)

    Egy goyrs kereséssel a topicban arra jutottam, hogy ezeknél a nyomtatóknál is kell(ene) szórakoznia chipekkel. Sőt, úgy látom a gyári patront viszonylag macerás házilag újratölteni.

    Be lehet esetleg értelmes áron szerezni valahonnan olyan készletet, amiben van egy-egy tubus festék, és olyan patronok is, amiket egyszerűen fel lehet önteni? (Kézi lukfúrás és visszaragasztás nélkül.)
    És ez esetben van akkor megoldás a chippelés kikerülésére?

    Mert botorkáltam már a menüben, és ott volt valami ezzel kapcsolatos opció, ami elvileg letiltaná a chipek használatát.
    - Ha ezt meglépem, akkor nem lesz para a házilag felöntött patronnal (akár házilag megfúrt, akár tölthetőre gyártott...)?
    - Számít ez majd bármit is a nyomtatás minőségében? (Bár ha nincs is valódi szintmérője, csak azonosító a chipben, és abszolút tippre megy a szintmérés, akkor úgy vélem nem nagy ügy.)

    Vagy csak annyi a probléma a letiltott chipkövetéssel, hogy nem szól előre, mielőtt kifogy, hanem a papíron veszem észre, hogy valami nem kerek?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák