Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atti_2010

    nagyúr

    Sziasztok! Van 2 gépem összekötve UTP kábelen, mindkettőn Windows 7 az internet modemen jön pppoe kapcsolaton keresztül, mondjuk legyen WAN és 1-es gép.
    1.gep modem WAN TCP/IPv6 auto

    TCP/IPv4 kilőve

    LAN TCP/IPv6 auto

    TCP/IPv4 manual ip 192.168.0.1

    maszk 255.255.255.0

    2.gep LAN TCP/IPv6 auto

    TCP/IPv4 manual ip 192.168.0.2

    maszk 255.255.255.0

    (LAN= hálózat a 2 gép között)

    Nem működik a nett a második gépen (pppoe megosztva)
    Nem lehet megosztani a mappákat a 2 gép között, ping nem látja egymást
    A gépek azonos csoportba vannak WORKGRUP, ha véletlenül az egyik gép latja a másikat (hosszas állítgatás után) azt az üzenetet adja (mikor rákattintok a megosztott mappára) hogy nem egyező név vagy hibás kapcsolat, a sárga felkiáltó meg egyszer sem aludt ki mióta feltettem a win 7.(már próbáltam win7 32bit win7 64bit verziókat eredmény ugyanaz.
    Ha valaki tudna segíteni. Előre is köszi.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • Csabee.

    nagyúr

    válasz atti_2010 #8123 üzenetére

    sajnos más ötletem nincs, én most telepítettem a windows 7 Build 7201-et és tökéletes a hálózati megosztás is.

    Üdv: Csabee.

  • mezis

    nagyúr

    válasz sammet #8319 üzenetére

    Üdv.!
    Gondolom egy Windows hálózatot (munkacsoportot) szeretnél létrehozni.
    A TCP/IP speciális tulajdonságainál a NetBIOS-t engedélyezted a TCP/IP felett ?
    A számítógépek azonos munkacsoportba tartoznak ?

    mezis

  • Pityke78

    őstag

    válasz Tosee #8350 üzenetére

    Bár most olyan problémám lett, hogy az 1-es gépen használtam virtuális windowst is. És most azon nincs net. :)))
    A hálózati kapcsolatoknál szintén látok a virtuális windowsra utaló kapcsolatot.
    Ezt kellene hídba kötnöm a Helyi kapcsolt 2-vel?
    Vagy csak a virtuális windows internet explorerébe kellene beállítanom a proxyt?

  • stage69

    csendes tag

    válasz localhost #8389 üzenetére

    Ok, akkor jól gondoltam...de hogyan? mert ugye ez nem felhasználónév/jelszó beléptetős dolog, így nem tudom kiválasztani a szélessávú kapcsolatot, hogy megosztott net legyen. Ha varázslóval csinálom, megosztja az internetelérést, de a másik gépen akkor sincs net.
    A probléma még az lehet,h a modem usb-n csatlakozik a géphez,nem hálókártyán. Ilyen esetben csak akkor működik a megosztás, ha hálókártyán osztom meg, usb-ről nem lehet?

    Amit csináltam: windows otthoni hálózat beállítás,netmegosztás, utána a gazda gépen a hálókártya beállítása 192.168.0.1, a kliensen 192.168.0.2, átjáró 192.168.0.1

    mit kellene még csinálnom,h menjen?

    ><(((°>......><(((°>......<°)))><......<°)))><

  • Poroly

    csendes tag

    Hello!
    Windows Vista ultimate 64bit-et használok és kábellel szeretném használni a hálózatot de azt meg nem ismeri fel a windows ha beledugom az alaplapi lan portba. A sima hálózat sem működik és direktbe a net sem. Eddig wifit használtam az működött. (az alaplap: Gigabyte x48 ds5) Mit tudok tenni hogy működjön?

    [ Szerkesztve ]

  • akaido

    addikt

    válasz csyo #8455 üzenetére

    A notidon állítsd be:
    Idézet az első hsz-ből:
    "->Vezeték nélküli hálózat fül:
    -pipa be: A hálózatot a windows konfigurálja
    -előnyben rész. hál. Hozzáadás:
    -SSID:ide beírod azt az SSID-t amit a routerben adtál meg
    Hitelesítés: WPA-PSK, Titkosítás: TKIP (a lényeg, h uazt állítsd be mint a routerben), ha nem tud a hálókártyád WPA-t, csak WEP-et, akkor a routerban is WEP-et kell beállítanod
    Hálózati kulcs: WPA esetén 2x beírod a routerben megadott Pre-shared key-t"

    [ Szerkesztve ]

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • Csabee.

    nagyúr

    Üdvözletem!

    Van egy nagyon nagy problémám!
    Otthon már közel 3éve működik a hálózat. Következőkből áll: Van egy router, ár rá csatlakozott 4gép! Ezt követően vettünk egy wifi routert! a Wifi routernek azt a szerepet szántam hogy megosztja a hálózatot wirelessen.. ez minden szép és jó!
    Namármost, iphone, pda, notebookok szépen kapják a wifin az internetet!
    DE sajnos az egyik HP notebook, nem kap ip címet! legalábbis 90%ban nem kap, csak hülye windowsos ip címet, aminek foggalmam nincs mi lehet az oka!

    Igen DHCP-vel vannak kiosztva a címek, és beállítottam hogy 15ip-t oszzon ki! Ez a bizonyos hp notebook általában a .103as címet kapja, vagyis eddig nagyrészt azt kapta! de most valamiért nem akarja megkapni a címet!!! Mitől lehet ez? DLINK routerem van!
    Elvileg lehet MAC cím szerint statikusan kiosztani ip címet, de az valamiért nem működik, legalábbis a HPnotebook mac címét hozzáadtam hogy fixen a 103as ip-t kapja, de ettől függetlenül látja a a WIFIt hogy nagyon jó a jelerősség, fel is csatlakozik rá, de mégis más címet kap.... nah várom a tanácsokat!

    Routerből a wifi routerbe az 1es portba megy a kábel(gondolom nem a wan ba kéne dugnom) mert sima elosztóként működik a router..

    Fontos lenne , mert idegesítő a probléma.

    Üdv: Csabee.

  • brutaka

    tag

    válasz rdi #8466 üzenetére

    tűzfal: csak a windows-os, ami nemszól ebbe bele
    vendégfk:kizárt... az névtelen hálózati eléréshez kell, vagy megosztáskezeléshez, ez meg pingelni sem képes egymást, nem is látják egymást pedig azonos hálózaton vannak... ennek nincs köze ehhez

    biztonsági beállítások: a hozzáférés megtagadásában nem szerepel semmi, tehát senki számára sincs megtagadva a kommunikáció a gépek között...

    esetleg valaki???

    Üdv: Brutaka //Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?//

  • Dawson

    csendes tag

    R.Zol. privát | 2009.07.10. 15:29 | válasz
    Üdvözlök Mindenkit!
    Segítségre lenne szükségem...

    Adott egy kis hálózati probléma.
    UPC-s Chello Silver internet- Kábelmodem (WebStar by Scientific-Atlanta, Inc.)
    A kábelmodem koax kábelen kapja ugyebár a netet és UTP kábellel csatlakozik egy router WAN csatlakozójához.
    A router egy D-Link DI-524 B4 eredetileg 2.04 es FW vel rendelkezett de már 2.07 esre frissítettem.
    A routerhez csatlakozik 2 laptop Wifin és 1 asztali gép UTP kábelen.

    A két laptop szépen megkapja wifin a belső hálóhoz az IP -t DHCP vel.(kábelen is működik)

    A probléma az asztali géppel van.
    Nem akar kommunikálni se a routerrel se a modemmel.
    (Pontosabban néha kommunikál néha nem, de inkább nem...)
    Szóval amit már próbáltam:
    - A gép LAN driverét frissítettem.
    - Kipróbáltam másik kábellel is.
    - Frissítettem a router FW jét.
    - Rákötöttem közvetlenül a modemre.
    - Újratelepítettem a windowst (formáztam is)

    A helyzet még mindig ugyan az:
    A gép bekapcsolása után:
    Érvénytelen IP cím
    1-2 perc múlva:

    Automatikus magáncím


    A részletekbe sincs semmi.

    és az ipconfigba sincs....
    A Modemre kötve közvetlenül (amikor működik...)
    Megörültem... (de korán...)
    Modem után visszaraktam a routerre
    Furcsáltam az internetkapcsolatban látott sebességet:
    Internetkapcsolat (901,0 bps???!!!)
    Majd 2-3 perc múlva:
    A kommunikáció ismét megszűnt...
    Gondoltam, az előbb rádugtam közvetlenül a modemre és működött megteszem ismét:
    3-4 másodpercenként változik, hogy be van dugva illetve nincs
    Gyanakodtam vírusra is...
    Driver verziója
    Kifogytam az ötletekből. Előre is köszönöm ha valaki tud mondani valami okosat, hogy hogy lehetne működésre bírni a hálózatot.

    Ja és elfelejtettem a lényeget... Windows XP Pro. SP1...
    raktam rá SP2 -t de gyanús volt, hogy újratelepítés után működött egy darabig amíg rá nem raktam. (szóval leszedtem)
    Az SP2 csinálhat ilyen problémát?

  • ladisz2

    tag

    Hello!
    A problémám : http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_8548-8548.html
    még mindig fenn áll. Lehet vmi. gubanc van a hálózti kártyával, bár nem bizti mert elvileg ismeretlen átjárót lát mást nem. Kérdésem
    1. van e olyan spéci hálózati kábel ami megoldhatja? (Mert úgytudom az enyém vmi sima netkábel nem tudom a nevét sajna) Ha igen akkor annak mi a neve?
    2. Tudnátok ajánlani egy olyan tutijó hálózati kártyát ami tuti jól megy vista alatt? (mert több mellé is láttam odaírva Windows 98/xp) max 5ezer ha lehet.
    Köszi!

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan gondom lenne, hogy pár napja szervizeltem egy gépet (új windows), ami az "otthonában" egy olyan hálózat része, hogy szomszédtól jön át egy kábel, és azon tudnak netezni. Erről a hálózatról semmi információval nem rendelkezem, de direkt megnéztem a régi win. törlése előtt a tcp/ip beállításokat, és konkrétan be sem volt állítva, mindent automatán hagytak. A tulaj szerint korábban nagyon sok probléma volt náluk e téren, gyakran eltűnt a netjük, de mivel nem értenek hozzá, nem tudják megmondani, hogy mit csinált vele aki eddig karban tartotta a gépüket ill. aki a szomszéd hálózatát is építette (és aki hónapok óta nem volt hajlandó kijönni hozzájuk életet verni a haldokló gépükbe, ezért hívtak engem...)

    Az újratelepítés minden gond nélkül zajlott, a gép tökéletesen működik (amúgy XP SP3 van rajta), és itthon a saját hálózatomon, mindenféle konfigurálás nélkül (automatán hagytam) azonnal volt is net a gépen, még le is töltögettem vele programok újabb verzióit, saját gépemről másoltam rá dolgokat, sőt gyakorlatilag win telepítés után VNC-vel csináltam meg az egészet...
    Tehát a gép teljes mértékben "net-képes" nincs hibás böngésző beállításból vagy más egyéb betegségből adódó hibája (nem adtam meg neki saját hálózatomra vonatkozó adatokat sem, minden automatikus).

    ...Viszont amikor visszavittem, csatlakoztatom a hálózatot, indítom a gépet, hopp, nincs net... De DHCP-től kapott IP címet és ennek a DHCP szervernek a címén ahonnan ezt kapta, tud pingelni ill. el is éri egy SMC (nem tudom pontosan milyen mert azt nem írja) router admin felületét. Viszont itt megállt a tudomány, akármit csinálok nem kap netet a routertől, pedig szerintem ha már a routert eléri, a netnek is mennie kéne... Próbáltam belépni a router admin felületére, gondolván hátha ott van valami elrontva, de egyik SMC-s default passworddal se enged be, azt meg szerintem nem fogják elárulni hogy mire változtatták meg...
    Még ami feltűnt, hogy a hálózatot csak borzalmas késleltetésekkel hajlandó tallózni, nagy nehezen talál egy Munkacsoportot, de abba belépni már nem tud...
    Nem tudom kipróbálni, hogy szomszédék gépét látja-e vagy legalább pingelhető-e ha tallózni nem is tudja, mivel nem tudom mikor van bekapcsolva és a címére is csak következtetni tudok DHCP-s ismereteim alapján.
    Mindennek ellenére, adott szomszéd válltig állítja, hogy nála bizony van net, és ilyen tartalmas dolgokkal fűszerezi meg a dolgot hogy "telepítsük újra a netet" meg "telepítsük újra az explórert"...

    Kifogytam az ötletekből, ha a géppel lenne valami, nálam sem látta volna a hálózatot és nem lett volna rajta net, ha az ottani hálózattal lenne "nagyon rossz viszonyban", nem érné el a routert sem (szerintem)... Tehát ha a szomszédnál tényleg van net, akkor lövésem sincs mit kéne csinálni ezzel a géppel, hogy ezen is legyen?...

    Ötletek?

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • P1eTr0

    aktív tag

    Sziasztok!

    Volna egy problémám, amit gondoltam megosztok veletek, hátha valakinek már volt hasonló.
    Adott 1 gép (Windows XP SP3), amin bizonyos oldalak (microsoft.com, f-secure.com) nem hajlandóak megjelenni. Gondoltam valami oprendszer dolog lesz, hát újraraktam... A helyzet maradt a régi. Ettől még tudtam használni a gépet. Közben kicsit újítottam a dolgon, és lett egy új alaplap, meg proci.
    Szóval egy új install, a megszokott SP3-as XP-vel. A hálózati probléma továbbra is maradt. Azért idegesítő a dolog, mert 2 telepítés és formatálás után is változatlan a dolog, pedig a gép már egyáltalán nem is ugyanaz. Ja és persze emelett a routert használó gépek mindegyike tökéletesen megy, minden oldalt megjelenít.
    A dolog azért zavaró, mert a vírusírtó sem frissül, az pedig igen fontos lenne.

    A router beállításain nem változtattam semmit, elég sok mindent kipróbáltam már (fix ip-s kiosztás, DHCP, stb.), de semmi.

    Ha valakinek lenne valami jó ötlete szívesen venném. Mindent előre is köszönök.

    P1eTr0

    Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

  • fatal`

    titán

    válasz pbl8608 #8922 üzenetére

    Először is: Minek FTP? Csinálj rendes hálózati megosztást a windowsal.

    A 802.11g 54 megabit valóban, de ez csak az elméleti maximum. Mivel nem full duplex ezért rögtön 27 és a titkosítás meg egyéb dolgok miatt inkább az elérhető sávszélesség 20megabit körül van.

  • Mauzes

    őstag

    válasz Alex91 #8916 üzenetére

    Persze, hogy egy új kábel lenne a legjobb, de nagyon nem akaródzik kicserélnem...

    Úgy meg tudom esetleg osztani a netet, hogy jön a routerből az asztaliba, majd annak a másik portjából egy kábel a notiba, és akkor valahogy beállítani a hálózatot Windows-ban?

  • kiskozi

    csendes tag

    Sziasztok.
    Valaki segítsen nekem. Vettem egy USB-s hálókártyát, amivel belső hálózaton akartam megosztani a netet az aztali gép és a notebook között. Megcsináltam a belső hálózatot, mindkét gép látja a másikat, adatot tudnak cserélni, kipróbáltam. A gond ott kezdődik, hogy az internetet nem osztja át a másik gépre, azzal nem lehet felmenni a netre. Mindent kipróbáltam, engedélyeztem és semmi. Pls. segítsen valaki, mert az erőm és tudásom végére értem. Windows 7 Rc van mindkét gépen, a net az asztali gép saját hálókártyáján jön be, az USB-s osztaná tovább a másiknak.
    Előre is köszi

    Nem vagyok egy hülyegyerek, anyám is mindig ezt mondta ha hülyeséget csináltam.

  • Williams

    aktív tag

    válasz Gabás #9044 üzenetére

    Este próbálom.
    Total Commanderrel, meg a Win-es Hálózati helyek-Teljes hálózat-Windows hálozat.
    (Este jövök vissza)

  • eziskamu

    addikt

    válasz Dízeles #9225 üzenetére

    Gondolom nem csak modem hanem router is és DHCP-n osztja a cjmet a két gépnek, ekkor:
    - A vezérlő púlt ->rendszer-> számítógépnév alatt cseréld meg az egyik gép nevét (kéri majd a gép újraindítását), mert a windowsos fájlmegosztás esetén a számítógépnév alapján azonosítják egymást ,
    - lefuttatod a hálózati kapcsolatokban az otthoni és kiisirodai hálózati varázslót (még floppy se kell csak ok-zál),
    - majd megosztod mindkét gépen a megosztani kívánt mappákat, jobb egérgomb/megosztásssal
    - és a hálózati helyek alapján vagy a \\gépnév segítségével megtalálod a megosztott mappákat

    [ Szerkesztve ]

  • doddencs

    senior tag

    Sziasztok

    MSDNAA-s Windows 7Prof op.rendzsert használom, de megvolt ez a problémám Vistánál is.

    Szóval:
    A gép bekapcsolása után a gép 2 hálózatra is rácsatlakozik: egy, ami kellene, és egy azonosítatlan (de uaz). És nincs internetkapcsolat.

    Ezt látom: kép

    Állapot mind a két hálózatnál ugyanaz.. szóval gyakorlatilag rácsatlakozik a már elmentett 'otthoni' hálózatra, és mégegyszer, mint azonosítatlanra. A jelzés szerint most van internet, de mégsem.

    Routeren át csatlakozok a netre.Letiltom a hálózatot, újra engedélyezem, és minden normális, egy hálózat, internettel.

    Előre is köszönöm a segítséget.

    üdv.

  • mezis

    nagyúr

    válasz [pod]Diablo #9364 üzenetére

    A "Teljes hálózat" / "Microsoft Windows hálózat" amit én látok.
    Nem a munkacsoport neve a "netzwerk" ?
    (Mert XP hálózatot aztán végképp nem látok. )

    mezis

  • flash-

    veterán

    Sziasztok!

    Nagyon szenvedek.
    Sehogy sem tudok otthoni helyi hálózatot megcsinálni.
    Most telepítettem az XP_SP3-at egy laptopra és egy asztali pc-re.
    azt szeretném,a két gép egymás megosztásába bele tudna menni.
    Tehát oda vissza normálisan müködő megosztást szeretnék.

    De nem megy!
    elinditom a keresés-számitógép név-keresőt.
    pc-vel nem látom a laptopot.
    Laptoppal látom a pc-t de hozzáférés megtagadva.

    leirom a beállitásokat:

    PC:
    Számítógép leírása:ANDRASGEP
    A számítógép teljes neve:asztali
    munkacsoport:HALOZAT
    Aktív felhasználói fiók:András(rendszergazda)

    LAPTOP:
    Számítógép leírása:JUDILAPTOP
    számítógép teljes neve:laptop
    Munkacsoport: HALOZAT
    Akítv felhasználói fiók:Judit(Rendszergazda)

    Router:Linksys wrt54g wireless router
    ddwrt firmware
    A számitógépek az internetre közvetlenül,vezetéknélkül wireless csatlakoznak az internetre.
    Mind a két gépen a vezetéknélküli hálózati kapcsolatnál a tcp/ip nél automatikusra van rakva minden.

    ipconfig/all parancsot lefuttattam.

    PC-n ez az eredmény:
    DHCP:igen
    automatikus konfiguráció engedélyezve:Igen
    Ip cím:192.168.1.124
    alhálózati maszk:255.255.255.0
    alapértelmezett átjáró:192.168.1.1
    Dns kiszolgálók:192.168.1.1

    LAPTOPON:
    DHCP:igen
    automatikus konfiguráció engedélyezve:Igen
    Ip cím:192.168.1.109
    alhálózati maszk:255.255.255.0
    alapértelmezett átjáró:192.168.1.1
    Dns kiszolgálók:192.168.1.1

    NINCS TÜZFALPROGRAM EGYIK GÉPEN SEM
    VÍRUSIRTÓ:AVIRA
    WINDOWS TŰZFAL KI VAN KAPCSOLVA.

    Az internetem dinamikus ip ADSL.
    probálgattam már a varázslókat lefuttatni a hálozattal kapcsoaltban,de lehet hogy nem tudom hogy az én mostani beállitásaimat figyelembe mind2 gépen mit kellene beállitani.
    Kérlek segítsetek!!

    "Embrace our fellow man, no longer vilified"

  • Zolix

    tag

    El tudtam tüntetni a internetátjáró ikont a windows összetevők hozzáadása / hálózatszolgáltatás / internetátjáró eszköz..., de így is lassú a másolás...
    és ha a hálózatot akarom beállítani egyből fölteszi a internetátjárót, de addig szenvedtem amíg eltűnt! A hálózat beállításnál megosztott netet ír az ablak tetején a többi gépen pedig nem!

  • LiteCross91

    aktív tag

    Helló!
    Van egy kis problémám gondoltam hozzátok fordulok. Arról van szó, hogy hálózati megosztásnál nem enged csatlakozni a PC-ről a LAPTOP-hoz, fordítva se mindig :D. Wifi router van Inviteles :) vmi Tilgin szutyok, természetesen ki kapcsolok minden létező tűzfalat mind a két gépen (NOD, windows), ha a laptopot lan kábellel csatlakoztatom a routerhez minden tökéletes. Viszont wifis hálózatnál, mikor belépek Total Commanderbe -->Hálózat --> Otthon (ez a munkacsoportom) --> Laptop (mert látja a pc), olyat ír, hogy nincs joga, meg hogy kérjen engedélyt a rendszergazdától. Erre mondom kibaszok veled :D rádugom a kábellel, hát mint mondtam úgy jó. Aztán mondom nem kell már, kihúztam a kábelt, kíváncsiságból pc-ről megint ráklikkeltem a LAPTOP-ra és láss csodát megnyitotta :D. Erre újra indítom megint ugyanez :(( . Na vmi guru ezt megtudja mondani, hogy miért van? Hogy tudnám megcsinálni, hogy olyan jól működjön, mint lan kábellel? Ismerős vett egy TP-link vmit 5k-ért nála lazán megy gyönyörűen a hálózat wifi LAPTOP+PC, mint nálam, szóval gyanús, hogy vmit routeremen kéne állítani.
    Köszi

    twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

  • Matt-OPT

    aktív tag

    Sziasztok!

    Vettem egy TP-LINK 841ND routert és nem sikerül netet csiholni még az asztali gépre se. Kábelnetem van. Quick setup, dinamikus IP kiválaszt, reboot és nem tölt be semmit a böngésző. A windows hálózati kapcsolatokban minden auto-ra van állítva. ZoneAlarm tűzfalam van, amiben engedélyezve van minden, de ha kikapcsoltam akkor se ment, gondolom akkor nem ezzel van a baj. Az az érdekes, hogy ha a quick setup-nál automata keresést nyomok, akkor a statikus IP beállításokat dobja fel, megpróbáltam kézzel beírni az IP-t, stb., de úgy sem ment. Mi lehet a gond?

  • LiteCross91

    aktív tag

    válasz mezis #9534 üzenetére

    A munkacsoport neve: Otthon mind a két gépen, a Hálózat a Total Commenderbe (biztos tudod mikor lehúzod a listát c:, d:, e:,..... és van olyan, hogy Hálózat). Windows kezeli, nincs hozzá külön szoftverem. Majd holnap kipróbálom és megírom az eredményt. Köszönöm a fáradozásod. :R

    twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

  • huniross

    tag

    Sziasztok,
    Egy progira lenne szükségem: windowsxpsockfix.exe
    Hálózati problémáim vannak és ez már egyszer segített, csak most nem találom sehol.
    Ha valakinek megvan küldje már el zippelve a spam.mails(kukac)freemail.hu emailre.

    Előre is hálásan köszönöm.

    A.

  • hoby36

    senior tag

    Hellotok!Van 2 gépem.Az egyikben 2 hálózati kártya van.Össze lehet úgy kötni őket,hogy az internet is működjön mindkettőn?
    Gondolom simán fájlokat küldeni egyikről a másikra lehet.Mindkettőn windows 7 van.

    A logikában semmi sem véletlen!

  • m0rd0k

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy laptopom és egy PC-m,Windows 7el felszerelve,notin volt xp ment minden jól,feltettem rá win 7 et és igy nagyon lassú az adatátvitel,de nemtudom miért,routeren keresztül megy a hálózat,de próbáltam közvetlenül is a két gépet,meg wifin keresztül is mind lassú volt.A nagyon lassú alatt 70 kbyte/s -ot értek maximum.Előtte ment 10 000 kbyte/s -al is.Röhej a microsoft (szerintem),egyébként is megosztást is rühellem mindegyik Microsoft termékben,lassan ismeri fel a hálózatokat,tehát utálom,Nincs -e valami hálózatkezelő program,ugymint pl a vezetéknélküliekhez az atheros,tehát hogy ne a Windows kezelje a hálózatokat,hanem egy program.Linux alá láttam eddig még csak.Ha nincs akkor esetleg mi lehet a baja,miért ilyen lassú az adatátvitel? tüzfalak kikapcsolva,Router dhcp vel osztja az ipket a gépeknek.Minden tökéletes csak nagyon lassú.Esetleg még annyi hogy Asus F5RL laptopról van szó és nem nagyon vannak hozzá Win 7 driverek,win update talált,leszedte,végülis látja a hálózatot,csak lassú,lehet ez driver miatt? Net is megy rajta tökéletesen.

    Köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

    Minden szinten,szinte minden.

  • mezis

    nagyúr

    válasz Voice24 #9637 üzenetére

    A hiba oka a Windows hálózatkezelése. :F Enyhíthető a dolog azzal, hogy amúgy "parasztosan" beírod az Explorer címsorába az elérni kívánt számítógép IP címét.
    Valahogy így: "\\192.168.1.123".

    (Ha dinamikus a címkiosztás, előtte kukkolj pl. egy DOS-os "ipconfig /all" paranccsal. - Használj fix IP címeket ! :K )

    Utána aztán a file másolásoknál okoskodhat még a Windows, nagyobb az esélyed a végrehajtásra, ha a másolást nem a célgépről :( , hanem a forrásról kezdeményezed.

    mezis

  • #32123648

    törölt tag

    Sziasztok. Az lenne a problémám hogy itthon vezeték nélküli hálózat van 3 gép, Jelenleg microcom routerem van (http://prohardver.hu/teszt/wlan-trio_a_microcomtol/nyomtatobarat/teljes.html) és az a problémám vele hogy egyik gépről a másikra húzok hálózaton cuccokat 1MB/secnél többel nem megy. A 2 gép amivel próbáltam kb 5-5 méterre van a routertől, de ha a laptoppal próbáltam akkor se volt gyorsabb. Milyen routerrel tudnám megoldani hogy gyorsabb legyen? Vagy ezzel nem tudnám szoftveresen valahogy feltornázni 4-5MB/sec-re a sebességet? TP-Link 54Mbps TL-WN321G adapterek vannak a pc-khez a laptopokba meg gyári atheros wifi. Elég lenne a routert cserélni vagy adaptereket is kellene? Windows 7 op van mindegyik gépen. Előre is köszönöm a segítséget!

  • mezis

    nagyúr

    válasz zsela #9822 üzenetére

    Én inkább a Vezérlőpult - Rendszer - Számítógépnév - Módosítás utat javaslom a munkacsoport nevének megadásához.

    (A számítógépeid egy helyi hálózathoz csatlakoznak WiFi-n keresztül. A helyi hálózatod pedig a routeren keresztül csatlakozik az internethez. De ennek nincs most jelentősége.)

    A számítógépeket többféle módon el lehet érni (majd ha minden rendben lesz :K ) az intézővel a Hálózati helyek - Teljes hálózat - MS Windows hálózat. Vagy beírod az intéző címsorába a keresett számítógép IP címét valahogy így: \\192.168.0.14. Ez utóbbi inkább szokott működni, azért is javaslom a fix IP címek használatát.

    mezis

  • master bud

    tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem két gép összekötésében és beállításaiban. Adott egy asztali gép (#1) amiben 2 darab hálókártya van. Az egyik hálókártya csatlakozik a netre, ami egy LAN. A másik hálókártya crosslink kábellel menne egy notebookba (#2). A cél az volna, hogy a notival tudjak kotorászni az asztali gépben és jó lenne ha a noti is tudna kapcsolódni a netre. Olvasgattam azért mielőtt ide írtam volna , leírom mit próbáltam.

    #1 Windows XP

    Hálókártya drivere rendben, a hálózati kapcsolatok közt megjelenik. Adtam neki egy statikus IP-t: 192.168.0.1 és maszkot 255.255.255.0, máshoz (pl. DNS nem nyúltam).

    #2 Windows Vista

    Itt nem állítottam be semmit, csak bedugtam a kábelt. Próbáltam pingelni a fenti IP-t de 1231-es hibaüzenetet kaptam.

    Mit kellene még tennem?

    ~~G::alactic O::bservation D::evice~~

  • sss

    senior tag

    Üdv!
    Az asztali gépem egy routerrel van összekötve, és mióta másik hálókártyát használok néha felugrik windowsban az ikon, h a hálózati kábel nincs bedugva, de aztán egyből el is tűnik. Tényleg csak 1 pillanat, van h msn-ből/skype-ból se dob ki, de van hogy igen. Ez mitől lehet?

  • anonimus23

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő problémával fordulnék hozzátok:
    Van egy hálózat a következő elemekkel: TP-Link WR841ND router, kábellel rákötve egy asztali gép, amin Windows XP op. rendszer van. És van egy újonnan vett notebook (ami nem szereti már az XP-t), Windows 7-es op. rendszerrel. Az internet működik mind a kettő gépen, de nem tudok megosztani egy egész meghajtót vagy mappát pl. (hogy kb. 30GB zenét átmásoljak). Azért, mert XP-n az otthoni hálózat beállítása-val lehet csinálni, a Windows 7-esen meg úgy vettem észre, hogy ez nem működik, ha berakom az XP CD-t és úgy próbálom ugyanezt futtatni.... =/ Szóval teljesen tanácstalan vagyok.

    Mit tudnék csinálni?

    előre is köszönöm.
    Tamás.

  • Yooha

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az a gondom, hogy miután vettem egy TP-link routert, azóta nincs netem - elsőre. Wi-fi routerről van szó, és wlan hálózat működik is, de a vezetékes nem. Viszont ha a hálózati kapcsolatokban a hálózatot letiltom, majd újra engedélyezem - vagy újraindítom a számítógépet - akkor van net! Ha kiiktatom a routert a rendszerből, akkor is van net. A router beüzemelése után valamit át kell állítani a hálózatban a windowsban? UPC net van, ha ez fontos.
    Köszi!
    Yooha

    Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

  • msgt.fubar

    senior tag

    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy tegnap egy áramkimaradás közben elszállt a D-Link DI-604-es routerem tápegysége, és 23.-a estén csak egy TP-Link TL-R460 tipusú routerrel tudtam helyettesíteni. Két gép van rákötve, az egyiken tökéletesen megy minden (mint előtte), viszont az enyémen elég érdekes dolgokat művel.

    Sokkal hosszabb ideig tölti az oldalakat, sokszor be sem jönnek, egyes oldalakat egyáltalán nem hoz be, és a netet rendre eldobja 5 percenként. Csak a "Helyi kapcsolat" letiltásával és újraengedélyezésével tudom működésre bírni. Közben a másik gépen hibátlanul és gyorsan megy minden.

    Mit kéne tennem ahhoz, hogy Windows-újratelepítés nélkül gatyába rázzam a dolgot? Próbáltam a hálózati kártyát (alaplapi, Attansic L1 Gigabit) eltávolítani, majd újrafelismertetni, nem sok sikerrel jártam.

    ps: mire ezt a hozzászólást megírtam, megint újra kell csatlakoznom... :(((

    gottagofast

  • DJackson

    tag

    válasz ladikm #9989 üzenetére

    szeva!

    akkor a laptoppal nem akarsz wifizni ezexerint, ha jól értem, mert az vezetéken csatlakozik.

    Ha az atheros utilitiy-t használod, akkor válts át a windows-éra, feltéve ha ezt akarod csinálni amit tanácsolok :)

    Először is akkor a laptopon a bejövö internetkapcsolatot meg kell osztanod. Aztán szintén a laptopon a hálózati kapcsolatoknál a wifi kapcsolatot kell szerkesztened. Megkeresed, jobbklikk rá, tulajdonságok, aztán ott a középső fület kell kiválasztani (asszem vezetéknélküli hálózat a neve). Akkor ott lesz egy speciális gomb, amit ha megnyomsz felül 3 lehetőséget lehet választani. Válaszd a legfelsőt, ha nem az lenne(vagyis az összes hálózatot jelenítse meg). Ezután ha leokézod visszakerülsz az előbbi ablakba, ahol van egy hozzáadás gomb, és azt kell megnyomnod. SSID nek írj be bármit, de valami legyen, és a kapcsolat típusánál "ez egy ad-hoc hálózat vagyis 2 gép közötti"(vagy hasonló szöveg van ott az egyik rádiógomb mellett). A titkosítást szerintem első körben ne erőltesd, ha megy titkosítás nélkül, utána rátehetsz ha akarsz, vagyis legyen nyílt. Na ha ezt beállítottad, leokéztad, akkor ha lehet, ezt valahogy végigjátszani a telefonban is, vagyis létrehozni egy ad-hoc hálózatot. Nem tudom erre milyen lehetőségeid vannak a telóban. Az is lehet, hogy ezután a teló már megtalálja a wifidet, mégpedig azon a néven, amit SSID-nek beállítottál a gépen. Ha így van próbálj csatlakozni. Na most itt, és eddig is sokminden történhetett, úgyhogy ha nem jött össze valami akkor írd meg hol áll a történet, és folytatjuk ;)

    minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

  • _az

    senior tag

    sziasztok!

    egy kis segítséget kérnék. a probléma: WLAN

    adott egy asus laptop, típust pontosan nem tudok, de egy alsó-közép kategória, másfél éves, atheros wlan modullal. van rajta egy winxp home. wlant a windows kezeli, de van egy antenna kikapcsoló szoftveres gomb is...
    a router egy smc vw7004, tök alap wlanos.

    1. az egyik probléma, hogy időnként egyszerűen nem érzékeli a hálót a vindóz. volt valakinek ilyen probléma? tapasztalt?
    panelházban használják, néhány újraindítás és csatornátállítás látszólag megoldotta.

    2. viszont az új esettel semmit nem tudok kezdeni: nem veszi be a vindóz a wpa kulcsot, sem a wepet. routerben belövöm, windózban csatlakozáskor kéri, bepötyögöm, a wlan kis ikonja elkezd veszettül ugrálni, aztán halál, nem fogadja el. olyan, mintha ezredmásodpercre beindulna, aztán leölné... agyhalál.

    a kérdésem az lenne, hogy megoldható-e a dolgo szerintetek vindóz újrarakás nélkül???
    a lakásan egy másik laptoppal működik a hálózat. esetleg van valami fasság inkompatibilitás? weppel 1 évig működött mindkét géppel. esetleg a win nem a kulcsszót, hanem a belőle generált hosszú kulcsot kérné? vagy netán az smc routerek hajlamosak menstruálni? mondjuk ezt az ssid-t nem látok problémát sem értettem, sztem nem volt csatornaütközés...
    esetleg van valami gigamega jó hálózatkezelő utility? minden tanácsnak örülök!
    köszönöm! :C

    az

  • Psytróger

    tag

    Sziasztok!
    A tegnapi napon telepítették nálam az UPC 60 megás net-csomagját, illetve egy TP-Link TLWR642 típusú wifi routert. A routerre az asztali gépem dróttal csatlakozik, 2 egyéb laptop pedig wifivel. Körülbelül 10 perccel (a két notebook épp nem üzemelt) ezelőtt egyszer csak magától újraindult az asztali gépem. Rögtön kikapcsoláskor az UPC-s modem is mintha resetelt volna - egy darabig csak az egyik villogója égett. A gép visszakapcsolásakor nem volt netem, pedig a modem addigra teljes erővel villogott - újabb újraindítás segített a problémán, most már tökéletesen működik minden.
    Alapvetően a magától újraindulás zavar - pillanatnyi áramszünetre gondoltam, de ez a többi elektromos cuccomon nem látszik - sem a rádiós-órám nem nullázódott, sem az UPC-s media box nem mutatta újraindulás jelét.
    A windows XP eseménynaplójába kb. a kikapcsolás időpontjára a köv. bejegyzés került:

    Hiba: DHCP
    A számítógép a(z) 001D7DA9A355 hálózati című hálózati kártyához tartozó 192.168.1.100 IP-cím bérletét a DHCP kiszolgáló (0.0.0.0) elutasította. (A DHCP-kiszolgáló DHCPNACK üzenetet küldött)

    További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.

    Ha jól látom azóta/előtte ugyanez a hiba többször is bekerült az eseménynaplóba, de a tegnapi moderm/routertelepítés előtt még nem jelentkezett. Az lenne a kérdésem, hogy mi lehet egyáltalán ez a DHCP hiba, illetve okozhatta-e ez a gép újraindulását?
    Előre is köszönöm!
    Rataccess

    >> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

  • mezis

    nagyúr

    válasz Hinnyehunya! #10114 üzenetére

    A munkacsoport nevének azonosnak kell lenni. (Vezérlőpult - Rendszer - Számítógé név).
    WindowsXp-nél a hálózat számítógépeit (munkacsoportjait) pl. az Intéző - Hálózati helyek - Teljes hálózat - Microsoft Windows hálózat módon lehet megtalálni.

    mezis

  • Brekkk

    senior tag

    Sziasztok,

    Van egy gépem 3 hálókártyával. Az egyikbe NET a mások 2-be gép megy.
    Ha jól látom a dolgokat akkor a 3 hálókártya miatt, három hálózatom lesz. Routerem nincs, és nem is szándékszom venni. Csak össze lehet fúzni a hálózatokat nem?
    Windows bridge lehet megoldás? Nem vagyok otthon a hálózatok terén.

    Köszi
    Brekkk

  • Huron

    tag

    Üdv!

    Windows internetmegosztással lehet olyat csinálni, hogy a szerver PC-re megy a net, másik hálókártyájából megy tovább egy switchre, amire a kliensek vannak rádugva és DHCP-n keresztül automatikusan, mindenféle kliensoldali beállítás nélkül - mint egy routerrel - megy rajtuk a net? 1 napra router nélkül marad a hálózat és valahogy így szeretném kihúzni ezt az időt.

  • gardener

    senior tag

    A régi oprendszeremen (Vista ultimate hun 32bit) is gondom volt a hálózattal,
    viszont gondoltam úgyis váltok Windows7-re és ott majd megoldódik.
    Felraktam a Widows7ultimatex64hun-t.
    Gyönyörűen láttam a hálózat összes gépét.
    Aztán ahogy kezdtem telepítgetni, állítgatni a rendszert 1,5 után nem láttam a hálózatban a többi gépet csak saját magát látta.
    Kicsit törtem a fejem, hogy milyen változás után történt meg a hiba. Eszembe jutott,hogy hálózati meghajtókat csatlakoztattam.
    (Serverem egyik könyvtára,MyBookWorld,stb.).
    Gondoltam törlöm,hátha ez kavart be. Töröltem. És láss csodát, megint látszik a hálózat összes gépe.
    Hozzá kell még tennem,hogy annak ellenére hogy a gépeket nem tallózza be a hálózat az azon hálózati meghajtókén csatlakoztatott könyvtárakat simán elérem.
    Próbára visszaraktam egy hálózati meghajtót. 1 napig láttam a hálózat gépeit, majd ismét eltűntek a listából.
    Meghajtó lecsatlakoztat, 1 perc mulva újra tallózhatók a hálózat gépei.

    Valaki mondja már meg mi lehet a baj? :O

    Köszi előre is a segítséget.

  • DJackson

    tag

    válasz piadex2 #10388 üzenetére

    szia, először is kapcsold ki a tüzfalat, ha windowsos van azt is, és úgy próba. Ha nem, akkor töröld a ipx/netbios protokollt a hálózati kapcsolat tulajdonságainál, aztán tedd újra a hozzáadással. Ha ez sem, akkor az eszközkezelőben tedd újra a hálókártya driverét, de előbb nézd meg megvan-e, vagy hogy a win auto fel tudja-e tenni (ha még emlékszel rá telepítéskor).

    minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

  • t-bali3

    senior tag

    Sziasztok!

    Sajnos nem értek a hálózatokhoz, így nem igazán tudok rájönni, hogy az otthon felállított D-Link DIR615 routerem és a hozzá kapcsolódó egy vezetékes desktop és Wifivel kapcsolódó 2 laptop között miért megy iszonyatosan lassan a gépek közötti másolás...elvileg 54 Mbit/s kellenne ehhez képest lasabb mint a 8 megás netem.

    Esetleg nem tudna valaki tanácsot adni mi lehet a baj?

    A routert a mellékelt cd-vel konfiguráltam. Windows tűzfalak be vannak kapcsolva.

  • mezis

    nagyúr

    válasz dodopek #10421 üzenetére

    Nekem van egy olyan sejtésem, hogy elérhető számára is. Az MS Windows hálózatodat jobb ha egy külön alhálóba teszed, vagy a megosztott erőforrásokhoz LoginName/Password-el engeded a hozzáférést.

    mezis

  • aTi.88

    csendes tag

    Üdv!

    Nekem egy olyan problémám van, hogy van 2 gépem amik között a hálózat valamilyen oknál fogva nem mindig elérhető.
    Részletesebben:
    asztaligép kábellel csatlakozik a routerhez
    notebook pedig wifin keresztül
    a net mindegyiken jó, viszont a két gép között nem mindig elérhetőek a megosztott mappák
    Asztaligépen 32bites, notebookon 64bites Win7 van.
    Hálózati meghajtót használok, és amikor nem jó a következő hibaüzenetet kapom:
    Hiba történt kapcsolat ismételt létrehozáskor: Z: ....elérési út ...
    Microsoft Windows Network: A hálózati elérési út nem található.
    A kapcsolat nem állt helyre.

    Abban kéne nekem segítség, hogy mi lehet az a tényező, hogy néha működik a hálózat néha meg nem. Esetleg routeren kell valamit állítanom, vagy az lehet a gond, hogy a 2gépen nem ugyanaz a felhasználóvan bejelentkezve, vagy mi(k) ?

    Előre is kösz.

  • Crystalheart

    senior tag

    Sziasztok, szégyen, de hálózati témában totális analfabéta vagyok, sosem kötöttem össze semmit semmivel. :D Most viszont adott egy plusz gép itthonra. Van egy TP-LINK TL-R460 routerünk, amire rákötöttem a két gépet meg a kábelmodemet. Az egyik gépen XP SP3 van, a másik gépen Windows 7. Internet mindkét gépen megy gond nélkül, valamint a Win7-es gépen látom az XP-s gépet, bár a kapcsolati ábrában független gépként mutatja. XP-ből semmit sem látok.

    Valaki le tudná nekem elég részletesen írni, hogy mit csináljak, hogy működjön a teljes hálózat? Meg olvastam valamit arról, hogy nem mindegy, milyen UTP kábellel vannak összekötve az eszközök. Ez mit jelent, melyik eszközök közé milyen kell, és ezeknek mi az ismertetőjegye, tehát hogyan állapítom meg, hogy mi van? :)

    Mondom, totál hülye vagyok ehhez, segítsetek, hogy ne legyek az! :DDD

  • club1

    veterán

    válasz agemate #10597 üzenetére

    A gép IP címe az összes Windows alatt parancssorból az ipconfig parancs kiadása után tudható meg.
    A gyanúm az, hogy téged a routered WAN lábának IP címe érdekel. Azt pedig vagy a routerre belépve tudod meg (a routered LAN oldali IP címét szintén az ipconfig mutatja meg, ő ugyanis az alapértelmezett átjáró), vagy nyitsz egy böngészőt a routolt hálózaton bármelyik gépen, és meglátogatsz egy olyan oldalt, ami megmutatja, honnan látogattad meg. (pl. http://whatismyipaddress.com )
    A router - adsl esetében újraindítás, vagy az adsl kapcsolat bontása és újra felépítése után - általában új IP-t kap a szolgáltatótól.

  • fereg

    tag

    Üdv,

    Van itthon egy TP-Link 542G routerem adsl nettel.Én kábelen csatlakozom win7-ről, a másik gép pedig wifi adapterrel Vista sp1 alól.Az internet jól működik.A hálózat ablakban, látom a másik gépet, ő is lát engem, de amikor bele szeretnék nézni a megosztásokba, akkor valami felhasználónevet és jelszót kér, de nem tudom mi lehet az...Egyik gépen sincs jelszó a windows felhasználóhoz, és mindekettő adminisztrátor.Arról a gépről sem tudom megnézni az e gépen megosztott fileokat.A fájl és nyomtatómegosztás is bevan kapcsolva.Mi lehet a probléma?

    ;)

Új hozzászólás Aktív témák