Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Sziasztok!

    Nekem egy olyan gondom lenne, hogy pár napja szervizeltem egy gépet (új windows), ami az "otthonában" egy olyan hálózat része, hogy szomszédtól jön át egy kábel, és azon tudnak netezni. Erről a hálózatról semmi információval nem rendelkezem, de direkt megnéztem a régi win. törlése előtt a tcp/ip beállításokat, és konkrétan be sem volt állítva, mindent automatán hagytak. A tulaj szerint korábban nagyon sok probléma volt náluk e téren, gyakran eltűnt a netjük, de mivel nem értenek hozzá, nem tudják megmondani, hogy mit csinált vele aki eddig karban tartotta a gépüket ill. aki a szomszéd hálózatát is építette (és aki hónapok óta nem volt hajlandó kijönni hozzájuk életet verni a haldokló gépükbe, ezért hívtak engem...)

    Az újratelepítés minden gond nélkül zajlott, a gép tökéletesen működik (amúgy XP SP3 van rajta), és itthon a saját hálózatomon, mindenféle konfigurálás nélkül (automatán hagytam) azonnal volt is net a gépen, még le is töltögettem vele programok újabb verzióit, saját gépemről másoltam rá dolgokat, sőt gyakorlatilag win telepítés után VNC-vel csináltam meg az egészet...
    Tehát a gép teljes mértékben "net-képes" nincs hibás böngésző beállításból vagy más egyéb betegségből adódó hibája (nem adtam meg neki saját hálózatomra vonatkozó adatokat sem, minden automatikus).

    ...Viszont amikor visszavittem, csatlakoztatom a hálózatot, indítom a gépet, hopp, nincs net... De DHCP-től kapott IP címet és ennek a DHCP szervernek a címén ahonnan ezt kapta, tud pingelni ill. el is éri egy SMC (nem tudom pontosan milyen mert azt nem írja) router admin felületét. Viszont itt megállt a tudomány, akármit csinálok nem kap netet a routertől, pedig szerintem ha már a routert eléri, a netnek is mennie kéne... Próbáltam belépni a router admin felületére, gondolván hátha ott van valami elrontva, de egyik SMC-s default passworddal se enged be, azt meg szerintem nem fogják elárulni hogy mire változtatták meg...
    Még ami feltűnt, hogy a hálózatot csak borzalmas késleltetésekkel hajlandó tallózni, nagy nehezen talál egy Munkacsoportot, de abba belépni már nem tud...
    Nem tudom kipróbálni, hogy szomszédék gépét látja-e vagy legalább pingelhető-e ha tallózni nem is tudja, mivel nem tudom mikor van bekapcsolva és a címére is csak következtetni tudok DHCP-s ismereteim alapján.
    Mindennek ellenére, adott szomszéd válltig állítja, hogy nála bizony van net, és ilyen tartalmas dolgokkal fűszerezi meg a dolgot hogy "telepítsük újra a netet" meg "telepítsük újra az explórert"...

    Kifogytam az ötletekből, ha a géppel lenne valami, nálam sem látta volna a hálózatot és nem lett volna rajta net, ha az ottani hálózattal lenne "nagyon rossz viszonyban", nem érné el a routert sem (szerintem)... Tehát ha a szomszédnál tényleg van net, akkor lövésem sincs mit kéne csinálni ezzel a géppel, hogy ezen is legyen?...

    Ötletek?

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák