Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kaleeecs

    csendes tag

    (most már a helyes topicba)
    Üdv!
    Lenne egy olyan kérdésem, pontosan milyen eszközök beszerzésével tudom megvalósítani igényeimet? Sok oldalnyi fórum oldalon átrágtam magam, de nem tudok dűlőre jutni, rengeteg variáció van, pedig az elképzelés nem bonyolult.

    Eddig rendelkezem:
    Internetkapcsolat
    Asztali számítógép
    Laptop

    Amit szeretnék elérni:

    - Vezeték nélküli router - vezetékes (1Gbit/s) és vezeték nélküli (lehetőleg 300 Mbit/s) kapcsolathoz
    - Nyomtató - lehetséges, úgy hogy minden gépről el lehessen érni, scannelés és nyomtatás céljából egyaránt, vezetékes és vezeték nélküli kapcsolat esetén is?
    - (másodrendű) Hálózati háttértár/Kisfogyasztású szerver helyi és internet felöli eléréssel, letöltési céllal.

    Nos ezeket a dolgokat szeretném minél kevesebb eszköz felhasználásával, minél egyszerűbb módon elérni :)

    Oké kraftxld, kösz a tippet :)
    "N-es wifi-jű router, 5-8 portos gigabites switch, rendes hálókártyával rendelkező multifunkcionális nyomtató, meg egy szimpla NAS. Ennyi, nincs benne semmi bonyolult."

    És ezt hogy kell elképzelni?
    Addig oké hogy bemegy a kábel a modemba, abból egy RJ45ös a N-es routerba, innen hogyan tovább?:)
    - nyomtatót USB-vel vagy hogyan csatlakoztassam?
    - switch-et is hova mivel dugjam be?
    - szóval mit milyen sorrendben, hogy minden gépről scannelhessek/nyomtathassak?:D
    - NAS-t csak adattárolásra tudom haszbálni, vagy kissebb szerverként is üzemelhet?
    konkrétabban hogy épülhet fel ez az egész rendszer?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák