Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz Essejó #67291 üzenetére

    Elméletben. Gyakorlatban rettenetesen nagy a CCA minőségi kockázata.

    Tavaly kábeleztem át a házat, több 305 méteres UTP gurigát beszippantott. Az egyik elkészült szakasz tesztelésénél borzalmas átviteli értékek jöttek ki. Mint kiderült, a villanyszerelők, akik azt a rész húzták be, saját készletből dolgoztak. (Az én Draka kábeleim meg valahogy félreeső helyre tevődtek át...)

    Na, ez a saját készlet CCA volt, bár rá volt írva, hogy Cat6. (Volt is benne elválasztó szál.)

    Volt már levágva belőle pár hosszabb szakasz, ezeket kíváncsiságből végig teszteltem. Volt olyan szakasz, amelyik tudta a Gbps-ot, de az elektromos tulajdonságai ennek is a hirdetett paraméterek alatt maradtak. Több szakasz azonban a gigabittől is jelentpsen elmaradt.

    A csatlakozások a réz-alumínium érintkezés miatt a levegő páratartalmának köszönhetően korrodálhatnak, de van egyéb hatás is, amely idővel amortizálja ezeket a kábeleket. Nem tudom, hogy mi ez (a réz az alumíniummal a burkolaton belül elvben nem reagál), de hivatalos tudomásom is van olyan esetekről, ahol a CCA kábelek pár évvel a felhasználás után romlottak le.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák