Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Hello!

    Win10, Gigabit-es Ethernet, Gigás Digi optikai Internet, saját ASUS router (szolgáltatói bridge módban).
    Jelenség: Egyszerűen magától néha nagyon beesik az egyébként 900Mbit/s körül mért sebesség (telepített Ookla-val). Van hogy 100, van hogy 30 és olyan is, hogy egészem 3-4Mbit körülire. De ez kb. fixen és utána úgy is marad.
    Kényszermegoldás: Ha ilyenkor letiltom, majd újra engedélyezem a hálózati adaptert, akkor egyből megjavul. De sose lehet tudni hogy meddig és aztán mikor esik be megint magától az egész. Azt TALÁN észrevettem, hogy akkor gyakrabban van ha a torrent kliens is fut (Qbittorrent), lehet az is, hogy annak van köze hozzá (erős a gyanúm), de 100%-osan nem tudom kijelenteni. Ha pedig teljesen újra indítom a gépet, akkor meg általában megjavul, de van olyan is, hogy rögtön már boot után (mikor még nem fut semmi program) szintén csak olyan keveset mérek (mintha valami beragadt volna).

    Mi lehet ez? Az Ethernet vezérlő? Router? Esetleg a szolgáltató? Egyszerűen nem értem, de már nagyon idegesítő.

    Hálókártya beállítás opciói:

    Itt esetleg mit nézzek meg?

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák