Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz odrif #35877 üzenetére

    Erre sajnos nem hiszem, hogy itt választ tudnánk adni. Neked kell látnod, hogyan futnak a kábelek.

    Én úgy közelíteném meg a problémát, hogy vennék kábelt, két lemért hosszra vágnám és megtoldanám vele a meglevő két külön szál végét. Így az Y-kötés felőli résztől meghízva elvben meg kell, hogy kapd a két külön szálat.

    Én eleve tömör, fali kábelt használnék, a végén egy-egy csatlakozódobozzal, amibe a tömör kábel egy csavarhúzó segítségével bepattintható, és a folytatás már egy szabvány RJ45 aljzat, amiből az eszközig ki tudsz állni előre gyártott bolti UTP patchkábelekkel.
    Így egyrészt nem kell krimpeléssel foglalkoznod, másrészt szerintem elegánsabb megoldás az aljzatok telepítése, mint a falból kilógó lengőkábelek. (Van, aki máshogy gondolja.)

    De azt csak Te láthatod, hogy hogyan futnak Nálad a kábelek, amit leírtam, az egy feltételezett, nem túl bonyolult állapot.

    MaCS

    Szerk: Gubek-Einstének természetesen igaza van, ha a két kiállás lehet egymáshoz közel, akkor sokkal egyszerűbb az egy UTP-kábel átvitele, amit egy párezer forintos switch-csel simán elágaztatsz.

    [ Szerkesztve ]

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák