Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Theodorci #2196 üzenetére

    Hát, nagy vonalakban tudom mi az az endoszkóp. De amit dugtak már a számba vagy az orromba, az szerintem nem egészen az (csak valami szerszám, ami mechanikusan félretolja a dolgokat, hogy legyen szabad szemű rálátás a hátsóbb részekre).
    Akár állami, akár magán, mind a "süket szobás" bíp-bíp-BÍP frekvencia-decibel grafikon méréssel, vagy a fülbe dugós nyomás-ellenállás (vagy fene tudja mi erre a helyes szaknyelv, szerintem a "rugalmasságot" méri, hogy mennyire követi a fül a fújást/szívást...? gondolom, hogy ha gyulladt, vagy lukas, akkor mást mér, de ehhez én már kevés vagyok) műszerekkel volt elfoglalva akkor is, ha frusztráltan mondtam, hogy annyi van már ezekből a grafikonokból a mappában, amit magammal hoztam, hogy fejből le tudom neki rajzolni mindkét grafikont: azt is ha le van tapadva, azt is ha "ki van pattintva" (képzeld el mekkora HARC volt egyszer rávenni egy technikust, hogy mindkettőt mérjük meg egymás után, ne csak az egyiket - mint ha el sem jutna a tudatukig, hogy 1 másodperc alatt egy "pattintással" ~10 decibel nagyságrenddel tudom változtatni a görbe két szélét, "does not compute", "ne pofázz, én vagyok a diplomás, nem te", és ezek permutációi még hálaboríték után is). De ezt itthon is le tudom mérni (van laborban kalibrált, hitelesített mikrofonom, úgyhogy ha azt a fejem elé tartom, akkor a házimozis hangszóróval ugyan úgy meg tudom csinálni azt a mérést, talán jobban, mert nem kapkodok vele).

    ---

    De köszönöm a megerősítéseket, hogy ettől nem lukadhat i a dobhártya. Már el is múlt a jelenség, bármi is volt bármitől.

    Fújkálnom azért "kell", mert ha valaki halkan beszél magyarul, "letapadt" állapotban részben már csak az agyam rakja össze, hogy mit mond. Aztán ott van, hogy "éjszakai állat vagyok", és ~10db már különbség lehet ahhoz, hogy pl. éjfélkor a szomszéd még a 2 házzal messzebbi tücsök ciripelését hallja álmában, vagy felébred arra, hogy hirtelen valami nagyon hangos jelenet jött egy filmben, amit éjjel nézek". :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák