Új hozzászólás Aktív témák
-
nexplo
őstag
válasz Hieronymus #97 üzenetére
Nagyon szépen összefoglaltad! Hozzáteszem, nekem főleg angol és korai (neten első... de szép álom) lemezeim vannak. Ezeken belül is olyat szerzek be ami szinte tökéletes állapotú. Egy ilyen lemez egy jó rendszeren brutál hangzást ad. Tesztelni megvettem a Pink Floyd Dark side of the moon lemezért SACD remastered és VINYL remasteredben is. Feltéve a vinyl melegebben szól. A sok korlát ellenére imádom mindkettőt. Hozzáteszem mostanában már inkább SACD-t használok többet. Mindkét rendszert imádom ,ezért is tartok belőlük egyet egyet. Vagyis többet de ez most nem lényeg
Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)
-
kovy79
őstag
válasz <Adamsky> #28 üzenetére
Nálunk ilyen van 2 db + a családban is pár darab.
AM/FM, DAB, USB, netrádió, telefonról lejátszás.
Tökéletes a célra, az app vezérlése is hibátlan.[ Szerkesztve ]
''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006
-
veterán
Nekem a The Wall dupla lemezem van meg három különböző lemezgyártótól, elvileg (?) azonos master ellenére kicsit másképpen szólnak.
Az egyik verzió egy űberhifi 180 grammos kiadás (egy átlag vinyl 120-140 gram), ennek hallhatóan nagyobb a dinamikája, de egy másik szól szerintem jobban, tisztábban, szellősebben.
Szóval csak azt akarom mondani, hogy azonos hordozón kiadott zenék se szólnak egyformán, más hordozótípuson meghallgatva még inkább más lesz a hang.
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
-
válasz Donki Hóte #104 üzenetére
Még az azonos sorozatban készült hanglemezeknek sem teljesen azonos a hangja. Nem mindegy hogy az első vagy utolsó példánya a sorozatnak. De az sem, hogy hanyadik munkaforma másolat.
A digitális technológia ebben verhetetlen. Minden másolat pontosan egyezik meg az eredetivel. Sőt a CD esetében külön olvasási hibatűrést is megvalósítottak.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
<Adamsky>
nagyúr
válasz #64638144 #107 üzenetére
" ... amit ma ki lehet csalni egy Tesco value bluetooth hangszóróból."
Igen, mert a hangszórók fejlődtek, ill. az anno "minőségi" / drágább hangszórók olcsóbbak lettek. Plusz ma már egy kenyérpirítóban is van DSP (ami, ha jól van beállítva, csodákra képes).
A két dolog - több funkció és jó hangzás - ma már nem kéne kizárja egymást, csak az a gond, hogy tényleg mindent (is) mobiltelefonnal akarunk megoldani. Azt is, amit nem feltétlen azzal kellene ... szerintem.[ Szerkesztve ]
-
válasz <Adamsky> #108 üzenetére
Sokszor nem a mobil jelenti az akadályt.
Például újabb Ford autóban még mindig csak SBC támogatás van.
A telefon hiába tud AAC, OPUS, aptX HD adatátviteli módokat. A forrás hiába CD minőség feletti. A végeredmény pont ugyan olyan minőségű, mint évekkel ezelőtt.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
veterán
válasz #64638144 #107 üzenetére
Mit értesz a "régen" kifejezésen? Az 1800-as éveket?
Mert egy szocialista Videoton 7386S erősítő egy pár Videoton Preludium hangfallal olyat szól, hogy a Tescós bluetooth hangszóró sírva menekül vissza a dzsunkájára
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
-
bteebi
veterán
válasz Hieronymus #97 üzenetére
A CD, ha jó a master és a keverés, megdöbbentően jó minőséget tud produkálni, ami simán lepipálhatja az "átlagos" SACD-ket vagy audio DVD-ket. Mert elsősorban nem a mintavételi frekvencián és a (16 bitnél nagyobb) felbontáson múlik a minőség. Sőt, a brutál felbontású/mintavételi frekvenciájú zenéknek (mondjuk 24-32 bit 88,2-192 kHz) megvannak a maguk problémái, ami nem csak abban merül ki, hogy nagyjából 3-9-szer akkora sávszélt és tárhelyet igényelnek. A 16 bit / 44,1 kHz gyakorlatilag MINDENRE elég, ha jól csinálják.
A nagyOBB felbontás legnagyobb előnye szinte csak annyi, hogy komolyabb cuccokkal, és néha jobb hangmérnökökkel készítik, vagyis tényleg jobb lesz. De ha azt átkonvertálod CD minőségűbe, akkor majdnem teljesen fix, hogy SEMMI különbséget nem fogsz hallani semmilyen audiorendszeren. Persze nyilván egy normális vakteszten.
Van erről valahol egy nagyon jó YouTube videó (sőt nyilván több is), de most nincs kedvem nagyon keresgélni, úgyhogy csak erre a tök hasznos magyar cikkre futotta.
Na jó, legyek jófej. Egy példa. Remélem majd talán megtalálom azt is, amire gondoltam, mert abban ábrák is vannak meg rendes oszcilloszkópos mérések/demók is.
Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.
-
nexplo
őstag
válasz Donki Hóte #104 üzenetére
Ezért vadásznak első kiadásra lehetőleg szinte eredeti azaz olyan állapotban hogy még sosem hallgatták meg. Vannak ilyen lemezek de egy használt autó árában. Sosem adnék érte ennyit, de volt szerencsém ilyet hallgatni. Tényleg szépen szólnak de ez már a zene olyan unikuma amihez én nem érek fel sem anyagilag sem sehogy. Egy ilyen lemez egy szuper rendszeren, maga a csoda. Régen még hajtottam ezt, de már elengedtem, mert anyagilag nem tudom lekövetni sajnos És ugye ha meg is veszel egy ilyen lemezt, folyamatosan "sérül-kopik" minden egyes hallgatásnál, tehát olyan érzésed van hogy kvázi rongálod szegény lemezt amiből nem sok maradt a világon... Ebben a digitális verzió jobb. Arról nem is beszélve hogy az új, most kiadott viny lemezeket sok esetben CD-SACD-ről digitalizálják tehát a kettő technika találkozik is...
Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)
-
veterán
Megfeleőn beállított lemezjátszóval, jó minőségű hangszedővel több tucatszor le lehet játszani egy hanglemezt minőségromlás nélkül, ezt sok teszt és mérés is alátámasztja.
Kristály PU-s lemezjátszóval viszont egy lejátszással is el lehet tolni egy lemezt
Van egy eredeti angol nyomású Fleetwood Mac lemezem (Rumours), évekig hallgattam nagy megelégedésemre, aztán én marha egyszer kölcsönadtam, az illető pedig kristály PU-val játszotta le pár alkalommal, a lemez most már hallgathatatlan
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
-
nexplo
őstag
válasz Donki Hóte #113 üzenetére
Ez mit takar: Kristály PU? Nem hallottam még ilyen összefüggésben.
Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)
-
GhanBuri Ghan
őstag
válasz Hieronymus #97 üzenetére
"A mély hangokat monóban rögzítették."
Hát igen, ez is technikai korlátok miatt alakult így, először csak monó lemezek voltak, és a kompatibilitás miatt úgy jött be a sztereó technika, hogy a régi lejátszókkal is használható legyen, vízszintes mozgás (vagy függőleges? sajnos már keverem a kettőt) a két csatorna összege (maga a monó adás) a függőleges a különbség, ebből már ki lehet hozni bal és jobb csatornát. Viszont erőteljes basszusnál akkora lenne a tű mozgása, hogy hogy egy nagylemezen nem férne el kétszer 22 perc (ezért a vinileken erősen vágott a basszus, ami a komolyzenéknél egyébként nem egy nagy probléma). Volt olyan nagylemez, ahol ~2x12 perc volt az össz tartalom, de cserébe bőven volt basszus.
Ebből is látszik, hogy mennyi komoly megkötés volt az analóg technikáknál, az se egy kompromisszummentes mindentvivő dolog.#98 <Adamsky> "Na, akkor épp erre hoznék egy példát:"
Azért a rádiós ébresztőórák sem a hifi-be voltak bekötve, ennyi erővel lehet a telefon saját hangszóróján. Vagy egy BT hangszóró, ami állandóan rá van dugva töltőre, ha a jobb hangminőség létszükséglet. És igen, van millió ébresztőóra program (persze szinte mind adatbányász), egészen biztosan van szabadon paraméterezhető sleep időtartamú is (mintha a régi ébresztőórákon állítható lett volna a sleep időtartama). De megértem azt, aki nem akar okostelefont, nekem is van ilyen ismerősöm, hát, neki bizonyos szempontból bonyolultabb az élet. Viszont az biztos, hogy jóval kevesebb eszközt adnak a megfigyelésükhöz.
#110 Donki Hóte "Mert egy szocialista Videoton 7386S erősítő egy pár Videoton Preludium hangfallal olyat szól, hogy a Tescós bluetooth hangszóró sírva menekül vissza a dzsunkájára "
Várj, nem azt mondta, hogy a mai tescós BT hangszóró lever minden régi hangtechnikát, hanem azt, hogy régen erről a hangminőségről csak álmodhattak. És ha jól emlékszem, a VT Preludium könyvespolc-hangszóró plusz az erősítő minimum háromhavi fizetés volt a nyolcvanas években - mai áron ez minimum egymillió forint. Abból sokkal jobb minőséget lehet venni, mint amit a Preludium tudott (ami a maga idejében tényleg nagyon jó volt, bár azért megkívánt egy kis barkácsolást: https://retronom.hu/node/47634)
A kor kommersz technikája az olcsó rádiósmagnó volt (monó, persze), ahol a fej már akkor sziszegett, amikor megnyomták a lejátszás gombot, de a szalag még el se ért a mágneses részig. És én még emlékszem a walkmenek fülhallgató kimenetére köthető passzív hangszórókra, na az a sokol kategória volt (de már sztereóban! ), annál szerencsére ma már csak jobbak vannak.#111 bteebi "A 16 bit / 44,1 kHz gyakorlatilag MINDENRE elég, ha jól csinálják."
Azt az egyet sajnálom, hogy nem terjedtek el az exponenciális skálájú DAC-ok, a logaritmikus halláshoz sokkal jobban illeszkedne, és 16 bites sokkal nagyobb dinamikát eredményezne (illetve sokkal nagyobb pontosságot alacsony hangerőnél) Bár, a kommersz zenéknél a loudness war elvesztése óta igazából értelmetlen dolog dinamikáról beszélni
Illetve maga a hanglemez hallgatás egy rendes lemezjátszón egy kisebb szertartás, stroboszkóppal beállítani a kellő sebességet (ami ugye eltérő tűvel és tű nélkül, annyira érzékeny a mérés), a kellő tűnyomást, és persze tisztán kell tartani a lemezt és a pickupot is egyaránt (gondolom, van lemezmosó készüléked is)
A digitális technológia viszont bolondbiztos, ott minden lejátszás ugyanolyan, és sokkal kevesebb odafigyelés kell hozzá - de sok embernek pont ez a szertartás adja meg az élmény egy részét (ahogy a pipásoknál a pipa megtömése adja a dohányzás ízének egy részét, ezt a cigizők soha nem fogják megérteni )[ Szerkesztve ]
-
nexplo
őstag
válasz GhanBuri Ghan #116 üzenetére
Amit leírtál az így igaz. Bár hozzáteszem ha be van állítva a tű akkor nem kell állandóan "állítgatni" tehát belövöd és tudod használni. Mosó készüléket pont idén vettem év elején: [link] az egyik legjobb a piacon. Pofon egyszerű darab, egyedül a folyadék drága hozzá. A családban van kb 500 lemez, aminek az egyszeri átmosása is egy vagyon lesz. Azért azt is kiemelném hogy elmegy egy tehervonat a távolban és meghallom a lejátszás közben sajnos. Tehát érzékeny az analóg rendszer a rezgésre-mozgásra. Ez is a digitális előnye közé sorolható. Ettől függetlenül mindkettőt szeretem a maguk hibájával előnyeivel együtt.
Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)
-
<Adamsky>
nagyúr
válasz GhanBuri Ghan #116 üzenetére
"Azért a rádiós ébresztőórák sem a hifi-be voltak bekötve ... "
Az a baj, hogy elkalandoztunk (durva) hifi irányba. Én végig ilyen - nagyon max., kis kompromisszummal - hordozható eszközökről beszéltem végig.
Szóval innen nézve változatlanul állítom, hogy míg lett okostelefonunk, addig az ilyen hordozható eszközeink már nagyon "buták" lettek (túlontúl buták)." ... egy BT hangszóró, ami állandóan rá van dugva töltőre ... "
Kevés akkumulátoros eszköz van, ami ezt tolerálja (és mondjuk ugyanúgy nem kapcsol ki, ha nem kap jelet). A nem akksis meg ugye nem hordozható ..." ... van millió ébresztőóra program ... "
Én legutóbb (igaz nem most volt), nem nagyon találtam olyat, ami zenére (tetszőleges MP3, Ogg, stb.) és/vagy online rádióra tudna ébreszteni. De változatlanul a hangszórót tartom a nagyobb problémának, mint az app - esetleges - hiányát."De megértem azt, aki nem akar okostelefont ... "
Én nem vagyok ez a kategória. Egyszerűen csak a mobiltelefont, mobiltelefonnak (eszköznek) használom. Egyfelől, ha otthon vagyok, akkor nem azon fogok vakoskodni, másfelől nem 0-24-ben azt nyomkodom. Változatlanul állítom azt, hogy sok esetben akadna sokkal jobb megoldás is egy-egy "problémára", mint a mobil. De, mind, ezzel kb. egyedül vagyok. És ugye haladni kell a korral / fejlődéssel -
#64638144
törölt tag
válasz Donki Hóte #110 üzenetére
Én inkább a hordozható eszközökre gondoltam. Egyébként a nagy koporsó hangfalaktól sem voltam elájulva a '70-es években.
-
CRTs
aktív tag
Azoknak majomkoporsó a becsuletes neve monkey coffin angol nyelvteruleten is hasznalatos. Van olyan hogy dobozhang meg szobaakusztika is (50%-a az osszhatasnak).
-
CRTs
aktív tag
-
Pötyi
őstag
válasz #64638144 #125 üzenetére
Én itt-ott értem, bár a "dipól" szót eddig legfeljebb UHF antennára használtam.
Esetleg arra gondolhatott, hogy ha a hangfal egy fa dobozba van építve, akkor működés közben ennek a doboznak az élei is kiadhatnak olyan rezgéseket, amik rontanak a hangzáson. Például jobb helyeken fordított kúp alakú gumilábakon állnak a hangfalak, hogy a földre lerakva is minél kisebb legyen a talajjal érintkező felület - pont a rezgések miatt. Lehet, hogy ilyen alapon "kerekítik le" mostanában a hangfalak karosszériájának éleit? Who knows...
QNX is cool!
-
CRTs
aktív tag
Aki nem ismeri dipole hangfalakat az abszolut nincs tisztaban elektrosztatikus hangfalakkal v. Linkwitz munkassagaval.
Az nagy baj. 😄
Genelec studiomonitoroknak pl nincs éle. Ez kicsit komplex tema hogy miert van. De erdekes figyelembevenni hogy studiokban a normalisabbjaban ez eleve nem jelentett problemat mert nem allnak ki a falbol . Ez a soffit mounting. -
Sz.L.
aktív tag
Ez mind szép és jó, de a kérdés mindig az, hogy a fogadó fél képes-e megfelelően érzékelni a komolyabb technika által keltett hangminőséget?! (Elárulom: Az emberek zöme sajnos nem. )
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
#64638144
törölt tag
Á, valószínűleg ez lehetett. Viszont visszakanyarodva a múlt és a jelen hangzásaihoz, régen olyan üresek voltak emlékeim szerint a zeneszerkezetek hangjai, alig volt különbség a kisebb és nagyobb eszközök hangzásai között. Volt persze, de nem olyan éles különbség mint manapság.
A töréspont ami számomra ezen változatott, az az volt, mikor egy egyszer egy ismerősöm nyugati verdáját szereltük a '90-es évek végén és abban Blaupunkt hangsugárzók voltak, de az még az eredeti német Blaupunkt volt, nem a mostani kínai ugye. És egy kicsi, oszlopba szerelt sugárzót kiszereltünk ami szerintem még 10 cm átmérő se volt és olyan hangja volt (önmagában doboz nélkül ott a kezünkben), hogy csak álltunk és nem tudtunk szólni percekig. Akkor értettük meg, hogy baromira nem a méret vagy a doboz a lényeg. Egyszerűen a keleti cuccok szarok voltak. És hiába vette meg fater akkoriban a legdrágább Videoton meg Orion koporsóhangfalakat. Hangosak voltak, de nem szóltak szépen. -
CRTs
aktív tag
A dipole az pont ilyen kiszerelt hangszoronak felel meg ui. nincs baffle (meg él).
Olyan kis sugarzobol szokták a line source-okat csinalni.
[ Szerkesztve ]
-
CRTs
aktív tag
#128
Ez úgy nyilvanul meg hogy inkoherens lesz a stereo fantom kozepe. Ezt konnyu hallani ha van viszonyitasi pont. Elektrosztatikus eleg jot tud szobaakusztika nelkul is. Csak hangerot AZT nem tud.(pl a Quad, azert stackelik)https://en.m.wikipedia.org/wiki/Phantom_center
Amig ilyet nem tud jot a set up teljesen mindegy hogy milyen DSP vagy milyen analog
[ Szerkesztve ]
-
Sz.L.
aktív tag
Lesarkítom a dolgot. Véleményem szerint, az emberek nagy része pl nem tud különbséget tenni a 20 khz-es és a 40 khz-es magas hang között. Nem is biztos, hogy azért, mert nem tudja a különbséget, hanem mert nem hallja. Amiről írsz, az pedig felesleges "űrtudomány" számukra. Nyilván szép dolog, de nagyon szűk réteg, aki az általad írtakat értékelni tudja.
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
RandomName
senior tag
Ez csodálatos lesz.
Mi lesz ez a gyakorlatban?
Tippre az 8-12 éve kapható típus elektronikás cuccok belseje egy klasszikusabb műanyag dobozban?
Mitől lesz különb mint pl ez: [link]"A logout olyan mint egy joghurtkultúra... bedobod a bejegyzést, és minimum 8, maximum 24 óra múlva minden tag a téma egyetemi szintű szakértőjévé válik." By: DeFranco (2016)
-
#64638144
törölt tag
válasz RandomName #133 üzenetére
Én inkább ettől félek [link]
Egy hozzáértő a Youtube-on igen részletesen kivesézi, hogy miért nem jó az, ami a linkemben van. Szóval ha ez a cikkben lévő is olyan lesz, akkor hát felejtős.
De engem nem zavarna a modern kori technika, ha minőségi, fém gombok lennének pl és normális anyagok. -
CRTs
aktív tag
#132 Hat ha fejhallgatok tartananak ott hogy lehessen previewelni kulonfele stereo rendszereket akkor hidd el hogy tudnak ertekelni. Eros sarkitas a 40 khz.😆
[ Szerkesztve ]
-
veterán
Az emberek 98%-a nem hallja a 20 kHz frekvenciájú hangot. Erre elég sok vakteszt van. Sőt, aki hallja, azoknak is a 75%-a nő, akiket eléggé hidegen hagy a hifi.
Ráadásul, aki most hallja a 20 kHz-t, az 3-4 év múlva már nem fogja hallani
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
-
Tomi_78
tag
Azt hittem, a "mi" Orionunkról van szó...
De már ez sem a régi, hanem csak egy kínaiakkal gyártató forgalmazó vállalat.
Nekünk egyébként kazettás magnó téren volt egy Unitra Marta-nk (lengyel volt a kicsike), egy Nordmende, egy Videoton RM 5642S és végül egy kétkazettás Sharp (valami WQ 700...).
Ó, azok a régi szép idők, amikor még kazettára gyűjtögettük a rádióból a zenéket... Valahogy még a hangzása is más volt, mint a mostani digitális világnak. -
#64638144
törölt tag
Attól még nem biztos, hogy teljesen rossz, hogy Kínában készül, hiszen nem a gyár mondja meg, hogy mit hogyan, miből.
A kínai melósok sem rosszabbak, mint a magyar, már munkába menet tüskével indító melósok.
A régi hangzás egyéni ízlés. Valakinek tetszik, valakinek nem. Nekem jobban tetszik a mostani. A régi zenémet hallgatva most gyakran fedezek fel olyan hangokat a régi zenékben, amiket korábban nem hallottam soha. Pedig régen is nagyon drága cuccokat hallgattam. Pl BRG MK42, Videoton Orpheus, Videoton EA 6383 S, AIWA F220, AIWA F450, stb. -
-
#64638144
törölt tag
Igen, ez egyértelmű. De én erre azt mondom, hogy amire van igény, azt gyártják. Egyébként régebben egy jobb hifi cucc az félhavi, havi átlagfizetésbe került. Ha ezt átváltod mai szemléletre, akkor 400-500 000-ért most is kapsz Bose vagy Onkio terméket ami szerintem nem rossz. És régen is lehetett pl Unisef márkájú cuccot kapni ami szintén hitvány volt.
-
Sz.L.
aktív tag
válasz Donki Hóte #136 üzenetére
Így igaz! Ennek ellenére, mégis gyártanak olyan hangfalakat, melyeknek a frekvencia tartománya 40khz-ig terjed.
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
"Ennek ellenére, mégis gyártanak olyan hangfalakat, melyeknek a frekvencia tartománya 40khz-ig terjed."
Van aki megfizeti.
De szoktak vágni frekvenciára. A halhatatlanul magas hangok önmagukban legfeljebb a denevéreknek okoznak gondot. Az alharmonikusaik viszont bezavarhatnak a hallható hangtartományba.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
veterán
Olyan autót is gyártanak, ami 300 km/h sebességgel tud menni, de gyakorlati jelentősége nincs.
Nekem amúgy van olyan analóg szalagos magnóm ami tud felvenni és lejátszani 40 kHz-es frekvenciát (természetesen speciális super avilyn, vagyis krómdioxidos szalagra), de ennek sincs semmi gyakorlati jelentősége, nem akarok denevéreket távirányítani
Manapság nincs olyan jelforrás, amiből 22 kHz feletti jel kijönne, szóval efeletti frekvenciák felvételének és lejátszásának semmi értelme.
Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.
-
Sz.L.
aktív tag
válasz Donki Hóte #143 üzenetére
Bizony, és ahogy korábban írtuk, valószínűleg nem is hallanánk. (Én biztosan nem.)
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
nexplo
őstag
Erre mondok egy érdekes dolgot. Bár valóban van sok hangfal ami olyan tartományban szól amit már nem hall az ember, de mégis szebbnek hallod azt bekötve egy jó rendszerbe. Én most nem a Tescoban kapható termékekről beszélek. Nem a tartományt veszed észre, csak annyit hogy valahogy szebb amit hall a füled. És ezt vakteszten, nem úgy hogy tudod az egyik 200e Ft a másik 2M Ft-os hangfal. Mert ott megzavarna az ár.
Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)
-
Sz.L.
aktív tag
Szerintem, ahogy az ember öregszik, már kevésbé hallja a minőségi és minőségibb hangzás közti különbséget. Régen volt Technics rendszerem egész jó minőségű hangfalakkal. Aztán lehetőségem lett leváltani azokat a hangfalakat, jobb minőségű JAMO hangfalakra. Ég és föld volt a különbség a hangzásban. Akkor még! Azóta eltelt kb 21-22 év és számos hangos hétvége (pl koncerteken).
[ Szerkesztve ]
Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)
-
Pötyi
őstag
Egy pomázi autószerelő műhelyében vannak felrakva a falra majd' másfél négyzetméteres Bang & Olufsen márkájú Beovox hangfalak. (Állítólag az egyik ügyfele fizetett ezekkel természetben.)
Na, nekem ezeknek a hangjától volt instant gerincbizsergetős erekcióm, amikor meghallottam ezeknek a hangját a két hangfal gyújtópontjába állva.
QNX is cool!
-
veterán
-
nexplo
őstag
válasz Donki Hóte #149 üzenetére
Nem ezt mondtam, de az a hangfal ami szélesebb spektrumban tudja a Hzeket mint a társai az sok esetben szebben vagy inkább részletesebben is szólhat. Pedig a fülünk nem hall minden tartományt már belőle. Erre utaltam. Nem tudom hogy a szemünk hány K-ban lát de a 4K vs 8K tv között is van különbség, pedig szerintem már határon van hogy egyáltalán látunk e ennyit
Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telekom mobilszolgáltatások
- Témázgatunk, témázgatunk!? ... avagy mutasd az Android homescreened!
- Milyen monitort vegyek?
- Analóg fényképezés
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Elektromos autók - motorok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest