Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz S W A T #7394 üzenetére

    A Chrome tényleg nagyot alkotott ezzel a minimalista böngészővel. Kicsi, gyors és gyors a programműködése is. Én is reménykedtem mikor kijött, hogy idővel használható lesz, de már 4-es verzió alig került bele pár fícsör. Most került bele a szinkronizáció. Google. Ne már, hogy csak egy alap könyvjelző szinkronizációra képes. Az egészet szinkronizálja mindenestől, ezt várnám a Google-tól. És ez még csak egy dolog. Smooth scroll még mindig nincs.

    "operába rengeteg a funkció amit 1 átlag user nem használ. (én sem)"

    Az Opera megismeréséhez idő kell. A többi böngészőt max 1-2 nap alatt kiismered, míg az Operához átlagosan kb. egy hét kell. De sokszor még évek múltán is tud újat mutatni.

    "a FF azért is népszerűbb mert a pluginekkel 1 csomó minden összevadászható hozzá ami hasznos lehet."

    Meglepődnél, de állítólag az AdblockPlus-t is csak a FF userek 5%-a használja. Az FF leginkább az IE6 ellenes biztonság kampányának és a Google hátszelének köszönheti ezt a piaci részesedést. Az addonok olyan téren játszanak szerepet, hogy a power userek használják és blogolnak, postolnak róla, az egyszerű felhasználók meg csak azt látják, hogy mindenki szereti a Firefoxot, kipróbálja és elé tárul egy minimalista felület, míg az Operánál olyan érzése van a kevésbé hozzáértő felhasználónak, mintha egy repülőgép műszerfala előtt ülne. :D

    "FF -hez pl van olyan cucc amivel a youtube-ről lehet letölteni a klippek zenéjét mp3-ba."

    UserJS-ek, UserCSS-k és bookmarkletek Operához is vannak. A YouTube bookmarklettel csak .flv-ben lehet letölteni az egészet. De a Firefox sem fogja neked magától konvertálni, adok két linket, amik Operából is működnek: vixy, MediaConverter.org

Új hozzászólás Aktív témák