Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balrog

    tag

    Sziasztok!

    Belefutottam egy érdekes hibába? amire nem nagyon találtam megoldást a neten.
    Szóval a webes felületen a merevlemezek APM értékét 255-re szoktam állítani, hogy kikapcsoljam az APM-et.
    A hdparm.conf-ot ellenőrizve mind két merevlemez blokkja alá be is rakja az apm = 255 parancsot. Rendszerújraidítás után pedig hdparm -B-vel ellenőrizve mind a két merevlemezre APM_level = off-ot ír. Viszont pár perc elteltével a második merevlemez (sdb) APM értéke visszaáll 96-ra és kapcsolgatja is fel-le szüntelenül.

    Valaki belefutott már ebbe? Esetleg valami ötlet hogyan lehetne megoldani ezt? Minden tippet, ötletet, javaslatot szívesen várok. :)

    Az OMV 4.1.23-1 verziójú, a kernel pedig 4.19.0. Ez egy 32bit-es rendszer egyébként.

    A hdparm.conf-om ezt tartalmazza csupán:

    [ Szerkesztve ]

    Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

  • Balrog

    tag

    válasz Pelican #10533 üzenetére

    Nem biztos, hogy értem mire gondolsz. A WEB-es felületen szoktam beállítani külön-külön mind a két merevlemeznek. Vagy máshol kellene? Vagy a WEB-es felületen az APM-et állítsam disabledre és kézzel írjam meg a hdparm.conf-ot?
    A WEB-es felületen így van beállítva mind a két merevlemez:

    Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

  • Balrog

    tag

    válasz lovi27 #10535 üzenetére

    Ez egy vékony kliens amit NAS-ként használok. HP T5630, 1Ghz-es Via C7 Eden processzorral és VX800-as chipsettel. Két 1TB-os, WD notebook merevlemez van szoftveres RAID0-ba kötve. Kb. 3 éve használom NAS-ként OMV-vel és eddig nem volt ilyen gondom vele. Nagyjából 1 hónapja kezdte el csinálni ezt az APM-es dolgot és ezért is gyanakszok a szoftverre. Talán valamelyik frissítés okozhatja.

    Maga az OMV egy 8GB-os pendriveról fut. Az OMV-Extras-ból pedig felraktam, a Flash memory plugint. Bár nem hiszem, hogy ez okozná.

    Ami még átfutott az agyamon, hogy talán kontakthibás lehet valamelyik csatlakozó és egy pillanatra ledobja a merevlemezt. Mikor visszacsatlakozik akkor pedig egy default APM érték állítódik be. Kb. mint egy Hotplug merevlemeznél. Ellenőrzöm és megtisztítom a csatlakozókat, de ha ez se segít, akkor nem nagyon maradt más ötletem, mint újra húzni a rendszert rajta. Ezt pedig jó lett volna elkerülni.

    Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

Új hozzászólás Aktív témák