Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedie82

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek.
    Van egy HP n40l gen7 8GB RAM mikroszerverem.
    Az alábbiakra használom:
    - iptv szerver itthoni hálón, 4 eszköz kiszolgálására egy időben TBS6984 karival
    - oscam
    - tvheadend
    - deluge
    - 6 db ip hikvision kamera (smb-n hdd-re ment)
    - plex
    - owncloud
    - nut
    - calibre-server
    - samba server
    - minidlna
    - virualbox
    Ezeket a feladatokat többé-kevésbé tökéletesen el is látja.
    Első körben (tavaly) kipróbáltam az XPenology-t, ami sajnos nem vált be, a dvb kártyámhoz nem sikerült tökéletes drivereket találni, emiatt gyakran le-lefagyott az iptv stream.
    Sok utánaolvasgatás után úgy döntöttem, hogy egy alap debian 8-at teszek fel, és ezt konfigurálom, ahogy nekem kell. Sajna nincsen sok szabadidőm, ezért ez nekem hetekig is eltartott, de sikerült. Működött is fél évig.
    Sajna közben a régi 160-as vinyóm, amin a rendszer volt megadta magát. Vettem egy SSD-t, amire feltettem újra a debian 8-at, majd gondoltam egyet, és rá az omv-t. Meg is kedveltem.
    Leírás szerint telepítettem a debian 8 alá, de így csak az omv3.x verziót telepíti. Nekem az omv2.x valamelyik stabil verziója kellene, mivel a hármasból elég sok plugin hiányzik.
    (tudom hogy külön is lehet ezeket a pluginokat telepíteni terminálból, de nem akarok mókolni vele)
    Fel lehet valamelyik omv2.x verziót 8-as debianra tenni? Ha igen, tud e valaki valami okosságot rá?
    Előre is köszönöm...

Új hozzászólás Aktív témák