Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Pi-Hole-t állítanám be most a szerveren. Igyekeztem tájékozódni, utánaolvasni, videókat nézni, de csak jobban összezavarodtam. Van valami up-to-date leírás, ami alapján egyszerűen telepíthető? Van a DBTech féle videó (+ennek egy Correction kiegészítése) a MacVlan telepítésre vonatkozóan. Találtam szintén tőle egy kicsit régebbi videót. Itt Macvlan-ról nincs szó, a Dockert (Portainert?) teszi swarm módba. Itt a yml file-ban Version "3" van, és erről magyaráz valamit a videóban ha jól emlékszem. Illetve olvasom a (talán stigma féle?) word doksit a PiHole telepítéséről, amiben resolved.conf file módosítás is van (videóban pl. ezt sem láttam), ill. a konténer telepítésénél is Version "2" van a yml-ben. Szóval van perpill némi zűrzavar a fejemben, légyszi adjatok némi útmutatást. :R

    Ill. még az a kérdés vetődött fel bennem, hogyha beállítom a PiHole-t, de a szerverrel van valami, vagy épp nem megy, akkor mi van? Nem lesz net sehol, vagy ez csak akkor fordul elő, ha a routerben DNS-nek a PiHole IP-t állítom be?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák