Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz Declare #38405 üzenetére

    Itt a hsz. -em, nincs 1 hetes sem.
    Akkor teljes sztori: decemberben előírt 4.5 liter betölt, ez jócskán túltöltés egyébként, na mindegy.
    Jó ideig semmit nem evett (gondolom mert túl volt töltve örült, hogy kiverte a túlsúlyt :DDD )
    Egy idő után beállt erre a "fél csík" elfogyott szintre.
    Majd most a nagy semmiből minimum felett fél csík, azaz elfogyott a multkoritól 1 csík, összesen a maxtól 1.5 csík.
    Max-min = 1 liter = 2 csík => 1.5 csík = 0.75liter.
    Gyári előírt: 0.6l /1000km de ezt már kitárgyaltuk, hogy nem csak szerintem enyhén túlzás lenne.

    Skizz borítékolhatom, hogy egyik mérésem sem hivatalos :DDD Néztem hidegen, melegen, járó motorral, egyből leállás után, kicsit lejtős terepen stb.. De ez a "fél csík fogyott" elég konzisztens volt.
    Most ez a meglepő mérés egy éjjel állás után kiállás a ház elé, leállít majd elindulás előtt, azaz kb 1 órával később történt. De igen, ha kiengedem a kéziféket gurulna... Nem vízszintes.. De ez eddig sem zavart :DDD

    Beértem az egyetemre, megint egyből leállás után nézve mostmár azért más a helyzet, pont középen áll (min+1 vagy max-1). Ez a hihető eredmény nyilván, de ez is azt jelenti, hogy 18. óta elfogyott 1 fél csík, ami 0.25liter :F

    Direkt nem töltöttem rá most olajat, mert kiváncsi vagyok. De nem értem mi lehet.. olajfolt sehol, füstölés sehol, kompresszió mérés nem volt de érzésre semmi szükség rá 3000 -től nyom az ülésbe 4000től konkrétan jobban présel mint haverék passat tdi -je .

    Köszi a gyors válaszokat/nyugtatást ,meglátjuk... remélem nem kell csalódnom az (új) opel(ek)ben :(

Új hozzászólás Aktív témák