Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blakey

    titán

    válasz dgyuri0123 #85299 üzenetére

    Engem komolyan érdekel a dolog, szeretném, ha konkrétan, a fizika segítségével (is) meggyőznél, hogy a drágább kábel annyival jobb. Biztosítani tudok számodra egy 3e Ft-os 1,5m-es, HDMI.org által hitelesített 2.1-es szabványnak megfelelő kábelt, szívesen összevetném a te rendszereden egy 30eFt-os kábellel és belepofázás nélkül végig hallgatnám a "vasárnapi misét" arról, hogy itt vagy ott mennyire jó lett a kép, a "fogak" eltűntek, stb. Ha ész érvekkel meggyőzől, akkor megtérítettél, de addig csakis a fizika törvényeinek hiszek és azoknak, akik már bizonyították (rajtam kívül, mert én is tapasztaltam), hogy a drágább nem feltétlenül jobb is, illetve HDMI-ben hol a határ, ahonnan már csak az átverés létezik.

    *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz dgyuri0123 #85299 üzenetére

    Az a baj, hogy teljesen más dolgokról beszélsz és hozol fel példákat mint amiről szó van.

    Képet hajszál pontosan tudod mérni, egy dacnak a konverzios képessegeit is, vagy bármilyen chipnek a képességeit is még azt is hogy determinisztikus e vagy nem. Vannak olyan területek ahol a determinisztikussag életbevágó fontosságú.

    Attól hogy 2 különböző elektronikai termékben ugyanaz a chip van, nem azt jelenti hogy a készülékek kimenetén ugyanaz a jel jön ki. Több tényezős ott a rendszer, a chip csak egyetlen tényező ebből.

    Itt a hdmi kábel képre gyakorolt hatásáról volt szó, semmi másról, nem is értem miért lett teljesen más dolog ide keverve.

    A bitekkel nem lehet vitatkozni, ha ugyanaz a bitfolyam akkor fizikailag képtelenség hogy legyen bármilyen különbség. Informatika legalapvetobb alapja. És ez tokeletesn mérhető, bizonyítható.

    Hozzon valaki egy hiteles, független tesztet hdmi kábelekről ami azt bizonyitja, hogy van képre gyakorolt hatásuk, de ezt természetesen determinisztikusan, szoval vegtelenszer pontosan megismételhetően az eredeti tesztet vegzo szemelyektol függetlenül is.

    De egy a lényeg, hogy mindenki használjon azt ami szerinte a számára legjobb élményt nyújtja.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák