Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #26473 üzenetére

    Csak tippelek, mert időrendben ez már a második B8 firmware azóta, hogy a C+ modellek megkapták a "macro block fix"-et és ugyan ezt tapasztaltam a C8-on (és írták mások is fórumokon), hogy a sötétszürkék a kelleténél sötétebbek lettek (annyira, hogy gyakorlatilag nem is látni őket világosabbnak a feketétől, vagy ténylegesen be is buknak a feketébe, de itt bejön a képbe a véletlen szórás panel és panel, illetve szemlélő és szemlélő közt...).

    Főleg akkor ütközött ez ki, ha valakinek a saját kalibrációja lefelé igazgatta a sötétszürkéket, mert akkor már erős black crush hatása volt, míg a gyári kalibrációval csak átbillent kb. annyit lefelé, mint előtte felfelé húzott a céltól (tehát kb. se jobb, se rosszabb, csak más lett, ha gyári beállításokkal használtad előtte és utána is).

    Szerintem lehet ez a "javítás" része, hogy inkább kicsit bebuktatja a szürkéket, csak hogy ne legyen látványos a maradék kis villogás (mert jelentősen csökkent ugyan a villódzás, de nem szűnt meg totálisan, szóval ha nagyon rá van izgulva a közönség, talán jobb feláldozni pici képminőséget is, csak hogy ne látszódjon a villogás, mert most erre harapnak a népek).

    Szerintem jobb az eredmény a fix után újrakalibrálva, mint a fix előtt kalibrálva. Ha sohasem kalibrálsz, akkor pedig egyszerűen más, de ha zavar a villódzás, akkor egyértelműen nyersz vele. Csak akkor lehet inkább baj, ha nem kalibrálsz újra (és nem is reset-eled gyárira sem), vagy ha szubjektíven sokkal jobban tetszett az hogy inkább túlzottan is kiemeli a sötét színeket, mint ha a kelleténél jobban bebuktatja azokat.
    Én szubjektíven jobban szeretem bebuktatni a szürkéket, mint túlhúzni (ha nincs "arany középút"), főleg mikor sok a ditherzaj a készüléken belül (ez főleg PDP-re igaz, de OLED-nél is határeset), és még inkább ha sok agyontömörített, blokkos anyagot néz valaki (az olyankor ott úgyis többnyire csak zaj, a hasztalan féléből).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák