Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz #94529552 #2207 üzenetére

    "A Webos 3-as szoftver frissítés menete ezek közt van."

    Köszönöm az info-t! Ezen ugyan WebOS 2.0 van, de azt is tudtam frissíteni. Eredetileg 4.05.20. volt a firmware verziószáma, ezt frissítettem fel a jelenleg legfrissebb, 4.05.45. számú változatra.

    Különbséget a gyakorlatban nem vettem észre. Sőt, talán a menü, illetve a működés lassabb lett.. :P :DDD

    "Ezek szerint egy ilyen TV-n sokkal jobban előjön az egyes tartalmak közötti különbség.
    Pontosan, én is ezt tapasztalom, hogy nagyon nem mindegy a forrás."

    Én sem gondoltam volna, de bizony ez a helyzet. Sőt! Az nem kifejezés, hogy milyen szinten kihozza az egyes tartalmak minősége közötti különbséget; mindkét irányba! Sokkal jobban definiálható az egyes TV adások minősége a "pazar", "remek", "jó", "átlagos", "nézhető", "gyatra", és a "gyalázatos" fokozatok között.

    Én sem gondoltam, hogy a UPC HD adásai tudnak ilyen szélsőségeket produkálni. Ez a TV igazolta, hogy így van.

    A tegnap említett "Tűzgyűrű" című film (RTL Klub HD) minősége minden szempontból kifogástalan volt. Olyan kifogástalan volt a kép, mintha itt lettek volna a szereplők a szobában.

    A HD csatornákon futó reklámok képminősége is kiváló, viszont állandóan szaggat, artifaktol a kép. Különösen az olyan képtartalmaknál, amikor a reklámban különféle digitális képek, logók (pl. gyógyszeres doboz, céglogó, animáció, miegymás), ami furcsa.

    Talán az itteni hozzáértők meg tudják magyarázni a jelenség okát!?

    A reklámok szaggatása egyébként nyilván nem nagy veszteség, de mint említettem, most tényleg minden csatornával, minden tartalommal tesztelem.

    A másik véglet pedig éppen az imén az M3 csatornán futó "Szomszédok" teleregény volt. Olyan szinten fakó, pixeles, elmosott, szellemképes a kép, hogy tényleg csak azért szenvedtem végig, mert egyébként kortörténeti szempontból remek dolog ennyi idő után visszanézni ezt a sorozatot. :P

    Az "arany középút" különböző fokozatait pedig az egyes SD csatornákon futó sorozatok, és filmek jelentik. Van ilyen is, olyan is. Például a Viasat3 műsorán a "Két pasi, és egy kicsi" elég pixeles, de az a másik TV-n is olyan volt.

    Valamelyik újabb sorozat, amire éppen átkapcsoltam pedig olyan éles, jó képet adott ugyanott, hogy azt hittem, a Viasat is HD csatorna lett.

    Igazi szívfájdalmat az ismeretterjesztő HD csatornák viszonylagos szaggatása jelenti. Talán megtalálom a tökéletes beállítást, talán nem... Mindenesetre mivel a TV-zéseim zömét ezekre koncentrálom, jó volna, ha sikerrel járnék, vagy legalábbis meg tudnám szokni a lehető legjobb (de nem tökéletes) beállítást.

    Mert aztán ott van a Blu-ray és az animációs filmek, amelyek egyszerűen vizuális orgazmust nyújtanak ezen a készüléken. ;) A kép makulátlanul éles, a színek élénkek, vibrálóak, mégsem természetellenesek, a fekete pedig olyan fekete, mint a kikapcsolt panel maga.

    Mindez pedig folyamatos, elégedett mosolygásra késztet, miközben a filmet nézem. :)

    Summa summarum:
    Ez a készülék (és nyilván a többi OLED is) nagyon gyorsan rámutatott arra, hogy a technológia milyen hamar, és milyen mértékben "túlhaladt" a tartalomszolgáltatáson.

    Én őszintén remélem, hogy a legnagyobb szolgáltatók gyorsan felnőnek a feladathoz, és 1-2 éven belül makulátlan, HD és 4K adásokat vásárolhatunk (ráadásul dedikáltan a csak nekünk tetsző csatornákat kiválogatva), mert bizony egy ilyen jó kép(esség)ű és méretű televízión bámulva a TV adások minősége nagy általánosságban rengeteg kívánnivalót hagy maga után!

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák