Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totog

    tag

    Gondoltam megosztom aktuális alkotásomat, hátha valakit érdekel, vagy kedvet kap egy hasonló összerakásához.

    Ali-ról rendeltem egy Lilygo T5 4.7"-os e-ink kijelzőt ESP32-vel. ESPHome fut rajta, összekötve Home Assistanttal. Féltem belemászni az esp dologba, mert nem is tudtam hogy eszik-e avagy isszák, de az USB driverrel való sikeres megküzdés után igazából már "triviális" volt. A hozzá tartozó konfig (és egy kis leírás) fent van githubon. Az időjárás időkép-ről jön. :)

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz PeterPH #33145 üzenetére

    Köszi!

    Multiscrape-pel készült, felrakhatom a hozzá tartozó yaml-öket ugyanebbe a repóba, de nem munka közben. :)

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz PeterPH #33145 üzenetére

    Feltettem az időképes konfigot ide.

    Azért leszögezném, hogy nem tökéletes, idemásolnám a readme-s kommentjeim:

    FONTOS: Az időjárás típusa (napos, felhős, esik, stb.) az ikonokból került visszafejtésre, és a lista NEM TELJES.

    FONTOS: Az Időképről nem minden adatot nyertem eddig ki (főleg a típus, hőmérséklet és a csapadék volt fókuszban), így 1-2 helyen egy másik időjárás integrációból veszek dolgokat (pl. szélerősség, légnyomás, stb.), a példámban ez a weather.otthon időjárás szenzorból jön.

    Visszajelzéseket szívesen fogadok, vagy lehet küldeni PR-t kibővíteni az ikon/típus listát. :D

    edit: íme egymás mellett a kettő:

    [ Szerkesztve ]

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz totog #33149 üzenetére

    Mivel érkezett kérdés priviben, ide írom a választ hogy más is lássa. Frissítettem az időképes github readme-t, röviden leírtam hogy kell használatba venni.

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz LouiS22 #33184 üzenetére

    Beuzemelted, mukodik szepen?

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    Sziasztok!

    Fűtés korszerűsítésen gondolkodom. Adott egy Vaillant VU HU 282/2-5 R3 kazán, amiről már láttam itt pár hsz-t. :) Van hozzá egy időjárásos szobatermosztát (VRC 420), amit folyton piszkálni kell, állítgatni a paramétereket attól függően, épp mennyire akarunk meleget a radiátoros és padlófűtéses körön. A radiátorok többségén van sima Herz-es termo fej, amivel legalább maximalizálni tudom a szobákat külön-külön. 2 kör van, a padlófűtéshez természetesen van egy keverő. Illetve a meleg vizet is a kazán készíti most (szintén a szobatermosztáttal programozva) - bár itt gondolkodtam, hogy ezt esetleg cseréljük le egy elektromosra, ha már napelemeket telepítettünk.

    Szóval a család (asszony) úgy döntött, valami okosabb, egyszerűbben szabályozható megoldás kell. Kaptunk kontaktot, aki Loxone-nal foglalkozik, de kiderült, ez nem a mi világunk lesz. Van itt nekem egy barkács Home Assistant a házban és nem szeretnék több párhuzamos rendszert, de ugyanakkor félek HA-val megcsinálni alacsony szinten (relék és stb) az egészet.

    Az osztó-gyűjtők mechanikusak per pill így azokhoz hozzá kell nyúlni a padlófűtés miatt mindenképpen (nem elég a radiátorok termo fejét okosítani), szóval azon gondolkodom, milyen köztes megoldás jöhetne szóba ha azokat lecseréljük áramlásmérősre. Nem barkácsolnék magam Tado-s meg Shelly relés dolgokat ha nem muszáj (vesződni a 24V-os modulációval, és nem nagyon értek a tasmota meg egyéb cuccok programozásához, bár esphome-hoz egyszer már volt szerencsém), mert szabad időm mostanában nincs sok. Ideális az lenne, ha lenne egy közepesen okos megoldás kevés vesződséggel magára a fűtésre, de az azért rá lenne kötve a HA-ra hogy onnan is irányíthassam. Nem tudom pl. egy honeywell evohome vagy mi más lehet ilyen.

    Mit ajánlanátok a fenti problémára, adott kontextusban?

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz vampire17 #39236 üzenetére

    Köszi a kifejtett választ. Ez a Wiser is úgy látom egy párhuzamos ökoszisztéma mert van itt hozzá minden, bár ha összeköthető HA-val és lefedi a fűtéssel kapcsolatos igényeket... Még nem mondom hogy felfogtam mekkora is lenne ez a meló - 2 külön helyen vannak osztó gyűjtők, akkor azok cseréje, mindegyikre szabályozófej, azokat bekötni gondolom egy közös vezérlőbe, és akkor kitalálni hogy termosztátokat hova mennyit, vááá! :O :)

    A kazán ebus-os tudtommal, így valóban az OpenTherm jobb ötletnek tűnik, mint a "sima" 24V analóg moduláció, így hogy van konkrét Vaillantos kiegészítő már kevésbé félek tőle.

    Érdemes egyedül nekilátni ennek, vagy ha csak részben vagyok barkács természetű (meg 3 gyerek mellett azért sok szabad idő nincs), érdemesebb lenne vajon keresni szakembert aki ilyenek kiépítésével foglalkozik? Amikor új témába ugrok bele (ilyen volt az egész HA az elején, aztán a Zigbee, aztán az ESP32), az először mindig ijesztőnek tűnik, de a fűtéstől a dolog komolysága miatt kicsit jobban félek, nem szeretném elrontani.

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz totog #33149 üzenetére

    Frissítettem kicsit az Időképes multiscrape configomat githubon, kibővítettem a szat8-féle előrejelzés scrape-jével. Melléraktam ennek a felolvasását egy reggeli rutin scripten belül. Én a google cloud TTS-t használom erre, fizetős de gyakorlatilag free tier-en belül maradtam eddig még mindig.

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

  • totog

    tag

    válasz Olympia76 #42396 üzenetére

    @Olympia76: (lilygo e-ink display) A linkelt képhez hasonló sötét foltok nincsenek. Egy időben az egyik driver-t használva tűéles kép volt mindig, de elkezdett beégni. Sajnos maradandó lett a kár, picit még most is látszódnak az akkori adatok. (Erről írtam is a commit history-ban.) Most néha kicsit foltosodik a részleges frissítésekkor, de pl. 1-2 power cycle után megint tiszta. Nálam inkább az a nem igazi, hogy a részleges frissítésekkor a képernyő nem változó részei elhalványulnak a következő teljes frissítésig. Szóval jó ez a hobbi-lilygo panel, de sajna nem az igazi (legalábbis a community-s driverekkel) - lehet azóta van amúgy jobb driver, de nem próbálgattam. Szerintem le fogom venni a gyakran frissülő adatokat (értsd: spotify), mert azt most úgyse használjuk, és akkor jó lesz.

    @Speederer: (idokep multiscrape) Hjah, a csapadékra nem tökéletes a scrape, mert ha nincs csapadék, akkor ugye hiányzik annak a HTML elementje, nem pedig 0 van ott. De mivel működik így is, ezért nem foglalkoztam vele, "otthonra magamnak jó lesz", de küldjetek PR-t. :D

    Bocs a lassú válaszokért, lekötnek a gyerekek, a munka meg a stb. Beraktam viszont egy új adalékot az 5 előrejelzős napnak a magyar condition-jét ("közepesen felhős", stb.), ami felolvasós asszisztensekhez lesz majd jó.

    Egy ideje álmodozom egy magyar asszisztensről itthon a google home mini helyett, és korábban egyszer próbálkoztam a Mycroft-tal, de hiába támogatja papíron a magyart, nem sikerült azt kihozni belőle amit szerettem volna. Most a ChatGPT-n felbuzdulva leporoltam az ötletet, de most inkább egyszerűbben, dockeres Rhasspy alapokon. Szóval ez a projekt van most fókuszban. Jarvis wakeword, google-ös magyar STT, arra pár konkrét magyar helyi minta/mondat, az átmegy a HA-n futó node-red-be, ott időjárás/redőny stb. vezérlés, és egy spéci "mondd csak, ..." minta szövegét továbbítani ChatGPT-be, majd válaszok google/wavenet magyar TTS-en keresztül. Laptopon már van egy e2e működő PoC-m, már csak hardware kéne hozzá meg több script, aztán majd ha működik jól lehet ezt is felteszem github-ra. Ami még hiányzik kicsit ebből, hogy azért a gpt drága, és lehetne egy másik minta ami simán google-ben próbál "direct answer" típusú dolgot keresni (ott a találati listák tetején ami szokott lenni), de ezt még nem sikerült megoldani API-n keresztül.

    Samsung A71, Zigbee powered Home Assistant, Xiaomi Roborock

Új hozzászólás Aktív témák