Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz Olympia76 #38491 üzenetére

    Igen, a napi- (havi-, éves-) nullázódás elvileg nem akadály, hiszen utána ismét valós, aznapi a nulláról növekedés, az nem szabad, h meghülyítse az energia panelt.
    Favágós sajnos, de megoldás.

    A DSC hagyományos, egyedi firmware-es (taligentx féle DSCKeybusinterface) stabilan megy, nekem sem volt gondom vele éveken át (ill. egyszer egy bugot találtam az egynél több partíció élesítésében, rögtön javította a srác), főként azért álltam át, mert
    - a Wemos Mini 3 szabadon maradt lábát nyitásérzékelésre akartam használni, h a riasztón fölszabaduljon ezzel egy bővítőmodul. Ha egyedi firmware-t kell ehhez átírni, az nyűgös, pláne ha idővel módosítani is kell rajta (mivel az alap DSCKeybusinterface nem tesz lehetővé OTA frissítést). ESPHome alatt viszont egyszerűbb nem is lehetett volna: a yaml config file-jába beleírtam a 3 saját binary_sensor definíciómat, lefordítás, OTA update, és már meg is jelentek HA alatt az új szenzorok
    - ha bármi miatt debugolni kellene, rá tudok kapcsolódni most is egy esphome DscAlarm.yaml logs paranccsal és máris látom az üzeneteit
    - a Dilbert66 féle ESPHome-os megoldás "new" branchében még virtual keypad is van, ami ugyanúgy működik, mint egy LCD-s kezelő (ami nekem nincs, csak LED-es), rögtön látható rajta minden
    - ugyanez emulálni is képes 5108-as bővítőt, így virtuális zónákat is hozzá lehet majd adni, amiket amúgy a HA kezel, viszont így át tud adni a DSC központnak. Nem kritikus, de jópofa, valszeg kipróbálom
    - eleve tetszik, h az ESPHome yaml-ben minden már névvel és osztállyal (pl. nyitás-, füst-, probléma-) van definiálva, rögtön így jelennek meg HA alatt a szenzorok, nem MQTT topikokból kell kihalászni az infót
    - rögtön magától kezel mindent jól, a hálózati tápellátás megszűnését is magától átadja egy ac_status szenzorban, míg a taligentx féle cucchoz nekem kellett ezt hozzáadnom, az nem foglalkozott ezzel. Nálam ez azért fontos, mert az áramszünetet is így, a riasztón keresztül érzékelem HA alatt

    és biztosan van még más is, de engem nagyon meggyőzött, játszogatok azóta Tasmotás cucc ESPHome-osításával (persze abszolút nem égetően, jól működnek, csak a kíváncsiság hajt)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák