Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KrAt

    veterán

    Sziasztok!

    Adott egy HA-ban működő SE inverter, és egy 3EM. Tökjól, szépen megy mindkettő saját magában, azonban a kettő "házasságában" a ház saját fogyasztása grafikon "nem tetszik" :)

    Az inverter ritkábban ad adatot, mint a 3EM, tehát ha a powert nézem mindkettőnél (termelt + vételezett - visszatáplált), akkor míg a 3EM gyorsan lereagálja azt, hogy változás történt, addig az SE még az 1-2 perces adatot adja vissza, így lehet az, hogy a 6kW-os termelés egy felhő miatt visszaesik 2kW-ra, ami az SE "még mindig 6kW-tal termelek" mondása miatt 4kW-s fogyasztást generál...

    Próbáltam nézni az eddig kWh-s adatokkal, ott meg ugye az a baj, hogy a ház vételezése ugye egy szig mon növekvő grafikont ad, amiből ki kéne vonni az előző mérés eredményét, de itt nem nagyon tudok tárolni változókat, és az 5 perces intervallum megadása se adja magát.. :)

    A legszebb megoldás egy 3EM lenne az inverter elé a tökéletes adatokhoz, de az nem játszik érthető okokból :)

    más: láttatok már olyat, hogy Shelly Plug S nem akar menni egy konnektorban? átdugtam egy másikba, csak villant egyet, kihúztam, bedugtam, úgyse, polaritás-csere, úgyse, majd addig húztam ki és dugtam be, míg le nem resetelődött.. :U

Új hozzászólás Aktív témák