Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz GeryPc #3914 üzenetére

    És mi a probléma oka ? Csak kiváncsiságból kérdezem.

    Nekem is ezt csinálta a Xerox 3116 az előbb amikor próbálgattam - mert ugye részben szét van szerelve.
    De ott kiderült, hogy elfelejtettem visszacsavarni a csavarokat (amik közvetlenül az elektronikát, de úgytűnik közvetve mást is tartanak) alul. :P
    Visszacsavarás után ment ugyanúgy mint előtte, rendesen (a képhiba megvan ugyanúgy persze, de ez remélhetőleg egy új tonerrel megoldódik).

    Service Manualt le tudsz tölteni hozzá pl. itt: [link], és van egy "EXPLODED VIEWS PART LIST" is : [link]
    Ez alapján talán magadnak is meg tudod csinálni.
    Én biztos hogy magamnak fogom a Xerox 3116 és a HP Laserjet 1000 kitisztítását csinálni, és ha a Xeroxban a toneren kívül lenne más hiba is, azt is.
    Ha jól tudsz angolul, még ajánlom a wikipedia Laser printer szócikkét: [link], a működés nagyon jól le van írva; de én is még olvasom, mert nem könnyű az angol miatt.
    Meg találtam egy Samsung ML-1710-hoz ilyen Flash-es Training Manualt, amiben nagyon szemléletes animációk vannak, abból is jól megérthető a lézer nyomtatók működése, letölthető innen : 1.darab és 2.darab

Új hozzászólás Aktív témák