Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz gbors #14524 üzenetére

    Szerintem nem... igaz még egy dekát sem beszéltek a közepesről, de a HBM2 nekem nagyon úgy tűnik csak a nagy Pascal-al van marketingelve és nyilatkozva... ezért gondolom én személyszerint azt, hogy az csak a nagy "kiváltsága" lesz. Ott viszont durván (16-32GB ugye... ahova talán kell is ekkora sávszél már mozgatni ennyi adatot), és el is fogják kérni az árát (lehet pl csak Titan lesz egy ideig megint, amíg AMD nem tud lépni ellene).

    A 980Ti/Titan meg bizonyítja hogy GDDR5/X-el is verhető a konkurencia, ráadásul költséghatékonyan. :)

    Mellesleg szerintem AMD sem fog HBM2-őt tenni a középkártyáira... marad a GDDR5/X náluk is 8GB-ig.
    (Vagy nagyon max HBM1 a Fijiről áthozott technológiával, de az ellen is elég ugye a GDDR5/X láthatóan, ráadásul a 4GB erős korlát, ők pedig tuti 8GB-ot fognak pakolni, ahogy az nvidia is szvsz).

    Szóval röviden nem hinném az nvidia egy ilyen árérzékeny és nagy versenyt generáló kategóriában (400-600 USD között) HBM2-vel akarna beszállni magas költségekkel.

    Ráadásul szerintem Geforce piacra késni fog vagy később jön majd csak szerintem a nagy.
    Fogalmam sincs AMD hogy áll, de meglepne náluk is a tavaszi rajt.

    Alőször a 14/16 nano-n kihozott a GTX980Ti/Titan + 10-20% sebességet hozó "közép" fog jönni szerintem egy 600-700 dolláros árcédulával, amolyan "leváltandó" azt... tavasszal.
    A 980Ti/Titan kivezetésre kerül... szerintem ez lesz, ezt várom... aztán majd meglátjuk.

    A 970/980 marad... addig amíg az AMD nem hoz jobbat ellenük.

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák