Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz b. #17230 üzenetére

    1- Simán lehet de szerintem nem ez az igazi indok. A BFGD szerintem túl pici piac lesz ahhoz, hogy ehhez időzítsenek egy komplett szériát. Ennyi erővel ott a VR amihez nincs elég kakaó még az 1080Ti-ben sem és sokkal megfizethetőbb, már évek óta piacon lévő technológia nem úgy mint a BFGD. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy VR eszközök meghajtása kapcsán sokkal nagyobb igényről beszélhetünk, mint a BFGD kapcsán és a VR így is csak picike része a vásárlói igényeknek ezért szerintem a BFGD semmi hatással nincs az új szériára. Persze lehet egy újabb plecsnit tenni a VGA-k dobozára de ezt már most is ráragaszthatnák.

    2- Szerintem inkább a GDDR5 készletek nagyok és talán kedvezményt is kapnak rá ha kifutó tech.

    3- Az biztos, hogy az NV kisebb hal. Pascal launchkor is akadoztak a szállítmányok és részben a mobilpiac miatt csökkenő memóriakészlet volt az oka. Ennek kapcsán inkább azt tippelném, hogy most be akarnak tárazni és alapból nagyobb készleteket indítani.
    Még egy ötletem van de az nagyon meredek: a szokásos blower style founders edition mellett megjelentenének valami dual vagy tripla ventis verziót és amiatt saját maguknak nagyobb készleteket halmoznának fel, hogy tőlük direktbe lehessen rendelni akár nagyobb mennyiségben (gondolnak a bányászok igényeire is de nem displayport lehagyással, szimplán nagyobb készletekkel). Az előző széria kiadása és folyamatos eladási adatainak köszönhetően tuti tudnak egy megközelítő kalkulációt végezni, hogy mekkora mennyiségre van szükségük a folyamatos akadásmentes ellátáshoz és ahhoz is hogy ne rohadjanak rajtuk a kártyák. Tudom ez eszement ötlet, de ezért találgatós ez a topik. Biztosat senki nem tud, lehet még maga Jesnsen sem (de). :U

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák