Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz #52815360 #14915 üzenetére

    Én is és haver is elsősorban munka miatt váltottunk procit. Ott egyértelműen megérte a váltást.

    Játékoknál amit tapasztaltam, hogy a minimum FPS-ek és az átlag is igencsak javultak, szinte minden játékban amivel játszom.
    Számomra jelenleg a GTA V a mérvadó (persze mással is játszom) aminél úgy ki van centizve a grafikai beállítás, hogy a GTX760 2048MB VRAM-jából 14-16 órányi játék során 2015MB van használatban maximum.
    Anno a 4460-al sem volt rossz a GTA V, de éreztem hogy néha 30FPS közelében járok és messze nem volt olyan folyamatos a játékmenet mint 4790K-val. Mást meg nem csináltam a géppel csak annyit, hogy i5 ki, i7 be.

    Haver szkeptikus volt a játékok tekintetében, hogy mitől lenne olyan változás mint amit állítok. Aztán ő is bepattintotta az i7-et és ő is a folyamatosabb játékélményre lett figyelmes. Akkor a gépét ő sem rakta újra csak a procikat pattintotta ki-be.

    Persze nincs min csodálkozni, mert 4460: 4c/4t@3.2Ghz-cen, az 4790K meg 4c/8t@4.4Ghz-cen, tehát már 1200Mhz-cel gyorsabb az i7 a plusz 4t-ről meg nem is beszélve.

    Szóval a saját tapasztalataim alapján azt mondom, hogy erősen érdemes elgondolkodni egy i5-ös proci cseréjén ha játszik az ember és egy felső kategóriás GPU van a gépében.
    Nem feltétlen kell K-s i7. Elég egy K-s i5, de akkor az menjen 4Ghz-cen vagy afelett.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák