Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geme

    csendes tag

    Beszereztem egy XG32UQ monitort, így már tudnék normálisabb képfrissítéssel is játszani, de gyengék ezek a 4090-es kártyák.
    A régebbi címekhez elég overkill a kis gigabyte gaming oc-m, viszont az újabbakhoz nagyon kevés.
    Overwatch 2-ben a 144 Hz-et nagyjából 60%-ból hozza, limit nélkül 270-280 FPS-ig is elmegy, de inkább 240-250 között mozog.
    Wolfeinstein youngbloodban mindjárt az első boss-nál kidobott a játék csak a DLSS-t, a sugárkövetést kellene tiltani és engedélyezni mégvalamit. Végülis csak a sugárkövetés miatt vettem ilyen videókártyát, ezért inkább letöröltem a játékot.
    Forza Horizon 5-ben 100-120 képkockát hoz, 25% CPU kihasználtság.
    Cyberpunkban minden maxra húzva, 120-140-et teljesít, kijöttem nyílt terepre körbenézni 150 is összejött, amúgy vicces, hogy a 144 limit be van kapcsolva, nem értem hogyan hozhat annál többet. CPU kihasználtság 33%, de láttam már 42%-ot is.
    Aztán néztem, hogy valami nem stimmel, az összes DLSS csalás be volt kapcsolva, utána vissza is esett 35 körüli FPS-re, ez a 41 éppen kiugró érték. GPU ramból elég sokat kér 15GB, majdnem versenyezhetne a Diablo 4-el.
    A Plague Tale Requiemhez is egy erőmű kell, 80-100 között ez is mindent hoz. A proci hőfok 84 fokra is felugrált, a kihasználtsága 33% volt és evett 150 wattot, igaz közben települt a Dirt 5 és a Doom Ethernal, de akkor is durva.
    13700kf processzorom van, a 33%-os kihasználtság azt jelenti, hogy a processzor 100%-on üzemel. 24 szálból 8 erős mag van, ezek közül mindegyik két szálon tud dolgozni, tehát az kapásból nem duplázás és van 8 gyenge semmire sem jó mag. Nem kérnek ezek a játékok túl sok processzor erőt?
    A 100-120 FPS az nem 160. Nem lehet véletlenül 2db 4090-et SLI-be kapcsolni? Mondjuk nem tudom hogyan raknám be a másodikat a házba.
    4090-el lehet normális értékkel bányászni? A bitcoin év eleje óta repeszt. 1 tucat 4090-es használható lehet valamire?
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Új hozzászólás Aktív témák