Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kennystyle

    tag

    Na valaki remélem meg tud világosítani a témában...

    EVGA 3070 FTW3
    Gyárilag 1980mhz-re boostol ha jól emlékszem talán 1.15 körüli feszültséggel, így azért fűt durván, bár max terhelés teszten is stabilan 70fok körül tartja magát.

    Gondoltam nézzük meg alulfeszelve milyen, letöltöttem afterburner 4.6.2-t, a strükkökkel beállítottam, hogy lehessen szerkeszteni a freki/fesz görbét. Szépen be is lőttem, hogy a 2000mhz-et vigye 1v körül, simán stabil is, ezzel nincs gond. Viszont ez lett az alapbeállítás, olyan mintha "beírta volna a BIOSba". Ha újraindul a gép, alapból ezzel indul el. Ha beállítok egy másik profilt, és az afterburnerbe beállítom, hogy gép indításnál a másik profil lője be, akkor betöltö gond nélkül, de amint az AB profil betöltést kikapcsolom vagy netán törlöm akkor az alulfeszeltre áll vissza alapból akármit csinálok. Próbáltam az új beta verziót is, valószínű kezdeni is azzal kezdett volna de az eredmény ugyanaz.

    Hogy a végére járjak más ötletem nem maradt mint WIN reinstall. Gyorsan feldobtam újra, full nullára gyalulás után és a gyári alapbeállítással indult el ahogy kéne is neki, minden OK. Viszont ahogy újra felraktam az afterburnert megint magától előszedte az alulfeszelt görbét és azt állítja be alapból. :F

    Olyan szempontból nem gáz, hogy úgyis így használnám, stabil is, na de mégis... plána ha valami garis gáz lenne esetleg, vagy eladnám...

    Van valami ötlet hogy mi lehet ez ?

Új hozzászólás Aktív témák