Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tirexi

    addikt

    válasz PedroPascal #717 üzenetére

    Ez a VGA az: [link]
    Az alapról nem tudok sokat mondani mert kb 20 percig volt alapon aztán adtam is a szájának. :))
    Hát bench-ekben megy +200Mhz-et a GPU fesz emeléssel a VRAM meg +500-at.
    De játékokban már nem megy így legalább is nem mindben.
    Amit stabilnak vélek eddig az +140Mhz GPU és +400Mhz VRAM.
    A hang az meg időjárás függő. Ez csak azt jelenti, hogy ha dög meleg van akkor hangos ha hűvös van akkor nem annyira. XD
    De sztem halkabb mint a 680 ref volt.

    Kiegészítés:
    A Boost 2-az amit nem nagyon komálok tuningolás esetén.
    Mondok egy példát:
    Ha beállítod 70 fokra a target hőmérsékletet akkor amint eléri a 70 fokot elkezdi szépen visszavenni a GPU Mhz-et. Ez +200Mhz-es tuningnál -250 lett kb. Tehát full levette a tuningot és még ment lejjebb.
    A poén az, hogy a ventilátor NEM kezdett el jobban pörögni annak érdekében, hogy a VGA ne menjen fel 70 fokig. Szal érted... Mert én nem. XD
    Viszont ha a target hőt kitolom 86 fokra akkor csak akkor vesz vissza ha eléri a 86 fokot. De arra már a venti is valamennyivel jobban pörög már szal ott már nem vesz annyit vissza mivel nem nagyon lépi meg.
    Na és hogy kihozzuk a maximumot a VGA-nkból... Fel kell rakni 100%-ra a ventit manuálisan és mehet a tuning. Ekkor már a boost nem fog működni mivel soha nem éri el a 86 fokot a VGA.
    Amit ki akarok belőle hozni az csak annyi, hogy ez elég hülyén lett megcsinálva az NV részéről. Értem én, hogy ez így faja Protect a VGA-nak na de mi az, hogy nyáron mondjuk 100Mhz-el kevesebb a boost-om mint télen. Mert ugye itt a hő most a lényeg. Persze be lehet állítani 90 fokra is na de az már kicsit sok lenne még ha az a hő megbízható tartományban is van.
    De ezt csak úgy mellékesen jegyeztem meg.

    Ha igazán profik akarunk lenni akkor sajna csinálnunk kell egy saját custom venti profilt és akkor elérjük a kívánt folyamatosan fenntartott tuning órajeleinket.

Új hozzászólás Aktív témák