Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz detroitrw #644 üzenetére

    Persze, hogy nincs baj azzal, ha másak az igényeink, máshogy látunk, élünk meg dolgokat, ettől lesz szép a világ. :K

    Tegnap este direkt kipróbáltam, hogy a Pegasus max fordulaton milyen hangos. Nem mondom, hogy hangtalan, vagy néma, de a hangostól is igen messze áll. ~2600-as fordulaton már jól hallható, de egyáltalán nem zavaró. Ha fut egy akciódúsabb játék hangszórón, akkor nem hallod (panel lévén nyilván nem bömböltetve). Ha felteszem a zárt fülest, akkor a fölpárna lényegében már ki is zárja majdnem teljesen, vagy teljesen, ezt nem próbáltam ki. A hangra minimum közepesen érzékeny vagyok, de tudok kompromisszumot kötni. Tehát ha azt mondom, hogy nem hangos még ilyen körülmények között sem, akkor az az emberek többségénél megállja a helyét szerintem.
    Azért ez a fordulat/hang mutató nem ilyen egyszerű, hogy valaki benyög egy értéket és már tudjuk is, hogy mennyire hangos a motyó. Sokat számít a lapátok átmérője, kialakítása, a felülete, az agy átmérője, a csapágyazás, a ventilátor rögzítése, fordulatszám szabályozása, a borda kialakítása, amire ráteszik, és nem utolsó sorban a hűtő burkolata, valamint a rögzítése is. És attól tartok, hogy még nem is vettem számításba minden változót. Nyilvánvalóan van olyan érték, ami fölött már minden ventilátor hangos, de pláne a határon (1400-2400ford.), nem ennyire egyértelmű a dolog. Sajnos jelenleg nincs olyan egzakt módszer, amivel innen a fórumból meg tudnánk mondani, hogy melyik kártya mennyire hangos. Kiindulási alapnak jók lehetnek a tesztek, de csak ugyanarról az oldarról (én javaslom hozzá a Tech power up-ot).
    Az üresjáratban 40-50 fokos kártya sem újdonság, amióta félpasszívan üzemelnek már pár generáció óta teljesen megszokott jelenség ebben a kategóriában, bár kivételek mindig vannak természetesen. Ugyanakkor a legtöbb gyártó termékénél lehet egyedi ventiprofilt csinálni, ami nem egyenlő a fix fordulattal. Nézz nyugodtan utána, több lépcsőben az adott hőmérséklethez lehet hozzárendelni egy fordulatszámot. Hogy hány értéket lehet így beállítani azt nem tudom, de 4-5-öt biztosan. Ehhez jön még hozzá, hogy egyes gyártók saját programjában, vagy biosban lehet ki/be kapcsolgatni a félpasszív üzemmódot is.
    A hűtőborda alulméretezettsége is elég szubjektív, nagyban függ attól, hogy mik az elvárásaid. Ott van példának a StormX/Pegasus. Ha valamin alulméretezett lehet a hűtő, akkor az az: egy ventilátor, rövid nyákon. Mégis, a kártya stabilan a működési paramétereken belül mozog (<80fok), és teszi ezt halkan. Nem, nem a leghalkabb típus, ahogy nem is a heghűvösebb és még a tuningot is csak mértékkel bírja (a gyártó bölcsen csak 8 és 7%-al engedi emelni a fogyasztási és hőmérsékleti limiteket), viszont olcsó, halk és rendben teszi a dolgát. Azt, hogy a gaming X mennyire alulméretezett ehhez képest, akkor tudnám egzaktúl megmondani, ha kipróbálnám, de nekem elsőre nem tűnik annak. Nekem volt GamingX rx470-ben és kezdetben nagyon elégedett voltam vele, mivel több órás folyamatos terhelés mellett is elég csöndes volt, de miután váltottam Ryzenre valamiért terhelés alatt hangosabb lett. Meglepően hangosabb. Csak ennyit számít az új alalplap, processzor, hűtő és/vagy, hogy alá került egy mvme ssd.

    Az, hogy nálad magasabbak az igények, az önmagában nem baj, de vagy csak én vagyok érzékenyebb, vagy valóban átcsapott ez már nálad egy kissé a fikázásba.. :F
    Kicsit olyan érzésem van ezzel kapcsolatban, hogy egyszer volt egy kártyád, amit okkal vagy anélkül piedesztálra emeltél, és minden, ami érzésed szerint annál kicsit is gyengébb, az szar. Lehet, nem így van, de bennem valamiért ez a kép kezd kialakulni a helyzetről.

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák