Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Lidl #32312 üzenetére

    A BIOS-ban említett opciók Auto-n voltak. De vettem a fáradtságot, ezen ne múljon: áttettem a x16-os slotba a kártyát, most a második bővítőkártyám az asztalon hever. Készítettem pár tesztet a VRMark-kal, kis javulást tapasztaltam az eredményeken: A tegnap csak egyszer sikerült 8300 közeli pontot elérni benne, legalább 6x futtattam, ez után az eredmény után mindig 7900-8000 körüli pontokat kaptam. Most lefuttattam ismét legalább 6x, és rendre 8200-8400 körüli pontokat produkált. Ez most a legjobb eredményem. Szóval a VRMark alatt már most javult egy picit.

    De az még hozzátartozik a történethez, hogy miután áttettem a kártyát, DDU-val Safe módban töröltem a korábbi driveremet ami májusi volt és feltettem a legújabbat (398.82). Olvastam, hogy jött jópár fix, egy-két problémámat érintik is a fixek így mindenképp teszek az új driverrel egy próbát a bencheken felül a gyakorlatban is.

    A PCIE1 és PCIE3 nem osztozik semmi más sávjában, ez be is bizonyosodott mert a PCIE1-ben benne hagytam az Inateck kártyát, a PCIE2-ben van a VGA és az 1070-em így x16-on megy már GPU-Z szerint.
    Az viszont probléma, hogy így nem tudok semmit sem rakni a PCIE3-ba. Erre nincs valami riser? Bár azzal meg nem tudom hogyan rögzíthetném a 2. Inatecket.

    Na az USB bővítőkártyás téma nagyon problémás... Nem csak a perifériáim száma miatt, mert azt még éppen túlélném, hogy a kormányt meg a joy-t lehúzom amíg azokat nem kell használnom (pláne nem egyszerre). A szűk keresztmetszet az USB sávszélessége. Itt a Rift ajánlása. Erre ráadás, hogy a Rift nem szeret bármilyen USB controllert, az Inateck az Oculus által hivatalosan is javasolt Fresco logic vezérlővel ellátott kártya ami tudja a megkövetelt sebességeket tartani. Ezen felül ha felvételt készítek mindenképpen használok FullHD webkamerát és most még tovább terhelem majd a vezérlőket egy új perifériával, xBox One Kinectet kötök rá amit FHD depth kameraként fogok használni green screen megoldás szűkében (green screen setupra nem alkalmas a lakás ahol vagyok). Az a probléma, hogy a kinect nem szereti a fresco vezérlőt, a renesas az amivel hajlandó működni, úgyhogy majd vennem kell egy 3. usb kártyát amit mindenképp be kell szorítanom valahová, akár az egyik inateck árán is. Az pedig egy másik probléma, hogy a legtöbb USB kártya úgy van kialakítva, hogy a portok közös csatornán vannak, így ha az egyikre valami rá van kötve, akkor a többi portnak már kevesebb sávszélesség jut. Ezért ajánlották például ezt a Startech-et is de ez egy vagyonba kerül.

    Arról nem találtam semmi infót, hogy az alaplapom hogyan bírna ennyi eszközt kiszolgálni a kért sávszélességgel, de nem is nagyon merek kísérletezni, nehogy tönkremenjen az USB controller vagy az egy csatornára kötött portok.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák