Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zamar

    csendes tag

    Sziasztok!

    Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy látszólag a gépem valamiért nem hajtja ki a 1070-es kártyát.

    A konfig az alábbi:

    CPU: i5-6500
    Alaplap: MSI B150M Bazooka
    RAM: DIMM1: Kingston HyperX KHX2400C12D4/8GX 8 GB DDR4-2133
    DIMM3: Kingston HyperX KHX2133C13D4/8GX 8 GB DDR4-2133
    VGA: Gigabyte GTX 1070 G1 Gaming 8G
    PSU: FSP HEXA+ 500W
    OS: Win10 1909

    Korábbi kártyám egy Sapphire Radeon RX 470 NITRO+ OC 4GB, így ehhez tudom hasonlítani a jelenlegit. Furmark tesztek alapján egyértelműen több pontot kap a 1070, viszont játékokban érezhető és mérhető is hogy alulteljesít a radeonhoz képest.

    Furmark1070
    Furmark470

    A nemrég megjelent COD Warzoneban és CSGO-ban teszteltem MSI afterburnerrel. Jól látszik, hogy jóval kevesebb FPS érhető el a 1070-el ugyan olyan grafikai beállítások mellett. Látszólag az órajel a maximumon van játék közben ennek ellenére a hőmérséklet nem emelkedik és a feladatkezelő szerint sem terheli a GPU-t semmi.
    Természetesen alaposan letöröltem a drivereket a kártyacsere előtt, illetve próbáltam teljesen új Win10 telepítéssel is. Csak a szükséges programok futottak, semmi egyéb zavaró folyamat. Afterburner és mindenféle monitoring progi nélkül is ugyan ez a jelenség.

    Ha visszarakom a 470-et, akkor ugyan olyan körülmények között játékokban jobban teljesít, egyedül a benchmark teszten jön ki jobban a 1070.

    Van esetleg ötletetek, hogy mi lehet a probléma? A neten található szinte minden témába vágó javaslatot elolvastam és kipróbáltam, de semmi változást nem sikerült elérni. NVIDIA vezérlőpultban és az Experience alkalmazásban is kikapcsoltam mindent ami korlátozhatná kártyát (fps lock, stb), illetve a Windows game módot is kikapcsoltam. Alaplapi BIOS is a legfrissebb, minden beállítás alapon van, RAMok is megfelelően működnek.

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák