Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Cs1csó #197 üzenetére

    Csinált ilyet az AMD, de gyakorlatilag majdnem ugyan olyan nyűg telepíteni. A letölthető file kisebb volt, mint a komplett csomag, de a telepítő miatt sokkal nagyobb, mint maga a tartalom és ugyan úgy végig kellett lépkedni a kibontás, next-next-finish(-reboot) lépéseket, mint ha a driver-t frissítenéd.
    De most Win10-en igazából már reboot se kell soha (csak ha nem akarod egyesével végignézni, avagy később meglepődni, hogy meghülyült-e valami futó szoftver attól, hogy eltűnt és visszajött a GPU).

    Szerintem jobb így (amit most az nV csinál). Nyilván nem írják át a teljes forráskódot betűtől betűre elejétől a végéig minden héten, de nem szenvedünk abból valódi kárt, hogy ha egyetlen sort módosítanak a kódban és újraforgatják, mi pedig újratelepítjük a teljes csomagot. (Nem kötelező ám mindig DDU-t használni, az csak a tweaker huszárok mantrája. Next-next-finish "rátelepíted" és kész. Ha nincs vele baj nem kell "clean install" és jő eséllyel nem lesz csak nagyon ritkán és akkor még mindig ott lesz később is a DDU.)
    Jobb, mint ha mindent kizárólag a cserélhető moduláros profilokkal akarnának megoldani egy-egy negyedéven belül és hónapokat kéne várni a triviális apró hibák javítására, mint most a textúra-villódzás pár játékban, ha mégsem lehet profillal kiküszöbölni.

    -> Utáltam ezt az AMD-nél, mikor a Pascal előtti generációban náluk voltam (túl lassú driver publikálás). Néha fél évig vártam triviális dolgokra, mert X-ről Y-ra javítottak A hibát, de bejött B, ami még rosszabb volt, így Z-ig vártam összesen 5 hónapot, mire A és B hiba se volt. Közben lassan a garancia is lejárt a kártyáról, mire minden kezdeti hibát javított végre egy WHQL driver (aztán még pár negyedév és akár meg is szűnt a támogatás, ha épp nagy generációváltás előtt vettél utolsó fecskét :DDD). Maximális vörös fej élmény! :D

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák