Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurutka

    csendes tag

    Szevasztok!
    A napokban vásároltam egy Samsung NP370R5V laptopot. freeDOS volt rajta, optika nem volt benne , úgy gondoltam h akkor marad az USB-s win 7 telepítés. BIOSban át is állítottam h USBről bootoljon és ez a szöveg várt:"All boot optoins are tired. Press <F2> key to enter Setup or any other keys for next boot loop iteration."
    Újra bementem a BIOSba és átnéztem megint a Boot fület:
    Ezek voltak h
    -Boot Device Priority - itt vagy a merevlemezt választom vagy Disabled
    -Touch Pad Mouse
    -Seruce Boot - itt ha Disabled-re megyek akkor lehet választani h CSM vagy UEFI OS vagy mindkettő( én a mind 2 hagytam
    -Internal LAN
    -Smart Battery Calibration

    Próbáltam több beállítási verziót de semmi, más Win 7eket is. Esetleg valami ötlet?
    Előre is köszönöm.

    "Aki magától idéz, az egy gyökér" /Hurutka/

  • Hurutka

    csendes tag

    válasz Vicoo #9733 üzenetére

    Sajna ez sem jó. Ha a F9et nyomogatom gép indításkor akkor ismét a BIOS jön be , a BOOT priority meg tök üres :/

    "Aki magától idéz, az egy gyökér" /Hurutka/

  • Hurutka

    csendes tag

    válasz Hurutka #9732 üzenetére

    Találtam megoldást a problémámra! Ha valakinek hasonló problémája volt akkor itt a megoldás!

    Samsung laptopokon való BOOT-olási lehetőség:

    A probléma megoldásához be kell lépni a BIOS rendszerbe. Bekapcsolás után az F2-es gomb lenyomásával.

    Lépjünk az "Advanced" fülre, majd a "Fast BIOS" opciót állítsuk: "Disabled" státuszra.

    Ezt követően jobbra nyíl lenyomásával és lépjünk a "BOOT" fülre.

    Ezen az oldalon keressük meg a "Secure boot" opciót és állítsuk: "Disabled" státuszra.

    Majd ugyanezen az oldalon, közvetlenül az előző beállítás alatt az "OS mode selection" opciót állítsuk: "UEFI and CSM OS" státuszra.

    Ezek után lépjünk az "Exit" fülre és a "Exit Saving Changes" opcióval újraindíthatjuk a gépet.

    Amennyiben már nincs szükségünk a boot-olás során külső meghajtó használatára, akkor a BIOS-ba való ismételt belépéssel, az "Exit" fülön belül a "Load Setup Defaults"-ra kattintva mindent visszaállíthatunk.

    FONTOS! A fent leírt beállítások esetén a gép bekapcsolódási ideje nagysegrendekkel megnő! Ez nem tekinthető

    Kicsit buta voltam mivel nem egyből a samsung hivatalon oldán kerestem megoldást a problémámra.

    "Aki magától idéz, az egy gyökér" /Hurutka/

Új hozzászólás Aktív témák